Прийоми і хитрощі, щоб закапати очі своїй дитині

Всі батьки стикаються з дитячими сльозами, і кожна пара може з упевненістю сказати, що для них немає нічого гірше. Дитячий плач для мами і тата – це дуже боляче, адже вони часом не розуміють, чим допомогти своєму чаду.

Іноді батьки не знають, як правильно лікувати дитину, тому в паніці шукають поліклініку або аптеку, щоб отримати консультацію. Дорогі батьки, не переживайте. Якщо трапилося так, що ви змушені закапати очі дітям, то в цьому немає ніяких складнощів. Ознайомтеся з нашими рекомендаціями, і процедура стане легше для вашої родини.

Як закапати очі дитині?

Якщо ви перш консультувалися з фахівцем, і він призначив певні засоби для лікування вашого чада, то тільки в цьому випадку ми радимо вам використовувати призначені ліки. Але головна проблема – це умовити дитину на дану процедуру. Вона не зовсім приємна, тому багато дітки починають плакати, побачивши наповненою піпетки ліками.

Дотримуйтесь покрокові рекомендації, і ви з легкістю зможете зробити те, що лікар прописав.

 • Крок 1. Перед використанням ліки переконайтеся, що термін придатності ще нормальний;
 • Крок 2. Покладіть або посадіть дитину на диван;
 • Крок 3. Помийте руки з милом, а потім скористайтеся додатково антибактеріальним засобом;
 • Крок 4. Візьміть піпетку і наберіть в неї очні краплі;
 • Крок 5. Нехай дитина подивиться вгору, а ви тим часом повинні відтягнути його нижню повіку за допомогою ватного тампона;
 • Крок 6. В цей же момент постарайтеся закапати кілька крапель ближче до внутрішньої сторони;
 • Крок 7. Нехай дитинка прикриє очі на кілька секунд, а ви тим часом повинні витерти залишки ліків, які витечуть.

Якщо ж у вас немовля, то процедура буде трохи легше. До того як закапати краплі в очі дитині, необхідно укласти його, наприклад, в ліжечко, взяти його ручки, і стиснути їх у нього над головою. Таким чином, малюк сам зафіксує свою голівку, і вам буде легше проводити процедуру.

Вам залишиться тільки закапати в очі ліки іншою рукою. Або ж ви можете зробити це під час того, як малюк буде спати, хоч тут і є шанс того, що він прокинеться.

Окремим рекомендаціям треба слідувати, якщо у дитини виявлено гній в очкові. У цьому випадку необхідно промити проблемне місце. Можна і чорним чаєм з допомогою вати. Рухи повинні бути спрямовані до носа від зовнішніх куточків очей. А потім виконати процедуру, описану вище.

Якщо ж ваш дитинка підхопив настільки неприємну хворобу як кон’юнктивіт, то ви не повинні опускати руки. Слід негайно зайнятися лікуванням і дати дитині окремі засоби гігієни, особливо рушник. Для цього використовують краплі «Фурациліну», краплі антибактеріальної дії. Використовують їх приблизно більше п’яти разів на день, щоб отримати бажаний ефект. Всі препарати повинні використовуватися лише після призначення лікаря.

Наші поради

Ознайомтеся з нашими порадами, щоб не допустити помилки:

 • не дозволяйте малюкові вертіти головою, адже в цьому випадку користі від процедури буде дуже мало, тому що краплі не потраплять в «пункт призначення»;
 • ліки не слід капати у зовнішній кут ока, адже в цьому випадку вона буде мати дуже незначний лікувальний ефект, коли надійде у внутрішній куточок;
 • після того, як ви правильно закапали очі дитині, попросіть його трохи полежати в спокійному стані;
 • ватним тампоном необхідно користуватися акуратно, щоб забрати гній і не пошкодити око малюкові;
 • важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та інструкції. Всі дози та інтервали необхідно дотримуватися, щоб не викликати своїми діями побічний ефект від лікування якимось засобом.

Щоб уникнути поганих наслідків, необхідно спочатку показати дитину лікарю. Не варто ризикувати здоров’ям свого чада і займатися його лікуванням самостійно. Цим ви можете заподіяти йому шкоду і погіршити ситуацію.

Встановіть причину проблем з глазиками вашого малюка і постарайтеся вирішити її ефективно і безболісно. Оскільки ви батьки, то кому як не вам знати шлях до серця свого малюка?

Ви можете купити дитині іграшку або ласощі обмін на спокійне поведінка під час процедури. Знайдіть ключик і ваш малюк не стане вередувати.

Залишити коментар