Чому перестали боліти груди при вагітності на ранньому терміні

Кожна жінка під час вагітності стикається з новими питаннями, на які вона хотіла б отримати відповіді негайно. Сьогодні ми розповімо, з яких причин перестає боліти груди при вагітності.

Чому виникає біль у грудях при вагітності?

Під час виношування малюка груди різко змінюється, особливо якщо це перша вагітність. Зміни в ній відбуваються тому, що організм жінки починає готуватися до грудного вигодовування. В першу чергу груди кілька збільшується і стає налитої. Час від часу з’являється відчуття легкого поколювання, а також більш виражені вени грудей. Додайте до цього темний колір ареол і збільшилися соски.

Формуються так звані залози Монтгомері, які виділяють масляниста речовина, що сприяє розм’якшенню сосків під час грудного вигодовування і дозволяє витримати високою стрес. Всі ці симптоми є результатом зміни гормонального фону у вагітної.

З-за таких змін багато жінок скаржаться на хворобливість грудей. До кінця вагітності кожна груди складає близько 0,5 кг, і не завжди шкіра може витримувати такі темпи зростання навантаження, тому на ній виникають розтяжки, які зникають після народження дитини.

Як довго груди буде залишатися чутливої?

Хоча груди зростає поступово протягом всієї вагітності, відчувати себе некомфортно жінка, найімовірніше, буде лише протягом перших трьох місяців і в кінці останнього триместру, коли починає прибувати молоко.

Особливо сильно грудей зростають під час першої вагітності. Жінка може помітити пульсуючий біль або поколювання, як тільки більш щільно пригорнеться до свого партнера, що пояснюється збільшенням циркуляції крові в грудях. Таким чином, може статися так, що протягом перших трьох місяців вагітності вона повністю втратить бажання сексу. Але це явище тимчасове. Будь-яка біль або який-небудь дискомфорт, тривожний груди, зникне в останньому триместрі.

Що робити, якщо перестала боліти груди?

Ми з’ясували причини болючої чутливості грудей під час виношування малюка і те, що це явище абсолютно нормальне для жінки в такому положенні. Логічно поставити запитання: якщо перестала боліти груди під час вагітності, чи не є це тривожним сигналом?

Насамперед, необхідно зазначити, що період виношування плоду у всіх протікає по-своєму. Навіть у однієї і тієї ж жінки кожна нова вагітність може викликати абсолютно протилежні відчуття. Перестала боліти груди на ранньому терміні вагітності? Це не привід для миттєвої паніки, можливо, таким чином проявляється індивідуальна особливість вашого організму, наприклад, тіло просто звикло до нових змін.

Також слід мати на увазі, що болі можуть бути періодичними, і це пов’язано з коливаннями гормонального фону. Абсолютно нормальним буде відсутність болю після закінчення 10-12 тижнів гестації. В цей період в роботу по підтримці вагітності включається плацента, яка вже остаточно сформувалася. Як наслідок, значно знижується рівень гормону вагітності – прогестерону, аж до повного припинення його синтезу. При цьому вагітності нічого не загрожує і ембріон нормально розвивається.

Як це – бути вагітною на 6 тижня?

На цьому терміні організм і його функції повністю пристосовуються до потреб дитини. Як правило, на стані жінки ці зміни відображаються наступним чином:

  • можуть виникнути проблеми з травленням: печія, запори, блювання;
  • зниження ваги;
  • груди починають розтягуватися і набухають;
  • надзвичайно висока потреба у фолієвій кислоті.

Якщо на 6 тижні вагітності перестала боліти груди, а вище наведені пояснення вам здаються занадто простими, то краще відвідайте гінеколога. До того ж настав час ретельного обстеження, включаючи тест на вагітність. Гінеколог візьме кров на аналіз. Якщо є негативний резус-фактор, лікар призначить лікування. Крім того, проводиться зважування і досліджується сеча.

Особливості 9 тижні

Досягнувши 9 тижні вагітності, жінки вже можуть помітити формування невеликий опуклості животика. До того ж на початку третього місяця ембріон може бути легко ідентифікований на УЗД, а мама вперше чує серцебиття свого майбутнього малюка.

До цього часу організмом пророблена титанічна робота, тому жінки часто відчувають себе втомленими і спустошеними. Не дивно, що в такому фізичному стані жінку відвідують тривожні думки, коли вона раптом виявляє, що у неї перестала боліти груди на 9 тижні вагітності.

Швидше за все, цей факт не являє собою ніякої загрози, оскільки до цього періоду наднирники і яєчники поступово знижують виробництво прогестерону та його рівень дещо зменшується. Відсутність болю у грудях – реакція організму на зміни рівня гормонів. До того ж, як було сказано, на цьому терміні вам належить УЗД, яке розвіє всі сумніви.

Втрачені очікування

А тепер поговоримо про поганий розвиток подій — про можливе завмирання плоду і викидень. Перестала боліти груди на 8 тижні вагітності може бути ознакою її завмирання. Але це не єдиний симптом, за яким стоїть робити висновки.

Більшість викиднів відбувається до 12 тижня вагітності. Ознаки і симптоми цього процесу можуть включати в себе:

  • вагінальне кровотеча з судомами або без них;
  • болі в спині — від легких до важких;
  • болі або судоми в черевній порожнині, які можуть бути переймоподібними;
  • піхвові виділення у вигляді згустків або прозорою (рожевої) рідини;
  • зменшення ознак, таких як втрата хворобливості грудей або нудота.

Як правило, симптоми викидня мають тенденцію до наростання.

У будь-якому випадку, відчувши якісь тривожні відхилення у стані, вам слід якнайшвидше відвідати гінеколога для з’ясування всіх обставин. Бережіть себе!

Залишити коментар