Причини солодкого присмаку в роті: стани та хвороби, як викликають зміну смаку

Смак у роті залежить не тільки від їжі, яку з’їли до цього. Він може змінюватися в залежності від стану здоров’я. Смакові відчуття, які ми отримуємо завдяки особливим рецепторам, розташованим на поверхні язика. Від того, як вони реагують на слину, що входить в контакт з їжею, і залежить післясмак після їжі. Виділення природних рідин із стравоходу теж змінює смакові відчуття. Якщо в рот потрапляє жовч – відчувається гіркота, травний сік – кислота.

Причини, що впливають на зміну присмаку у роті

Зміна смакових відчуттів може означати виникнення серйозних захворювань, які в подальшому можуть вплинути на стан здоров’я.

Кислий смак у роті може бути симптомом таких недуг:

 • гастриту з підвищеною кислотністю;
 • виразкової хвороби;
 • халазии кардія.

Гіркий – вказувати на такі стани:

 • захворювання печінки і жовчних шляхів – дискінезію жовчних проток, холецистит,
  жовчнокам’яну хворобу;
 • хвороби шлунка.

Що означає солодкий присмак у роті? Такі смакові відчуття з’являються при збоях у вуглеводному обміні, що викликається порушенням роботи підшлункової залози та шлунково — кишкового тракту.

Сторонній смак у роті також з’являється при захворюванні зубів і ясен, верхніх дихальних шляхів і при стресах.

Чому виникає солодкий смак?

Перша думка обивателя, коли постійно в роті присутній солодкий присмак – діабет. Медик ж швидше оцінить причину солодкого присмаку в роті, як розвиток панкреатиту.

Додаткові симптоми стану:

 • найбільш сильно солодкість відчувається вранці, на голодний шлунок;
 • в області епігастрію відчувається печіння;
 • часто з’являється печія.

Стабільна вироблення інсуліну порушується, внаслідок чого погіршується метаболізм. Глюкоза з’єднується з шлунковим соком в нерозщепленому стані.

Якщо не почати лікування на цій стадії, то в подальшому може розвинутися цукровий діабет. Можна дати ще одна відповідь на питання, чому у роті солодкий присмак? Розлади нервової системи, що призводять до її функціональних порушень, порушують імпульси.

Вони спочатку в спотвореному вигляді передаються в мозок, потім – неправильно воспринимаясь – йдуть назад до смакових сосочка. Смакові відчуття змінюються настільки, що кисле і гірке приймається за солодке, але не під час їжі – в цей час концентрація їжі висока – а після, коли залишається присмак.

Триматися оскома може досить тривалий час.

Солодкий присмак у роті вранці може бути із-за наявності гнійно-запального процесу в ротовій порожнині. Вдень люди постійно щось жують або п’ють, якщо гній в гландах або зубної порожнини присутня у незначній кількості, він постійно змивається.

За ніч, поки людина знаходиться в сплячому стані, він накопичується у значній мірі, і його присмак відчувається. Патогенна флора, «причаїлася» в носових ходах, вушних проходах і ротової порожнини змінює смак слини. Порушується вуглеводний обмін і при інтоксикаціях. Варто усунути їх джерело, і стан нормалізується.

Доросла людина, що має сильний імунітет, досить довго може не підозрювати, що той чи
інший продукт йому не підходить. Організм вже виробляє антитіла, готуючи «грунт» для прояви алергічної реакції, і крім солодкуватого присмаку наростаюча інтоксикація нічим себе не проявляє.

Якщо проаналізувати власні відчуття і вигнати алерген з раціону, самопочуття відразу ж поліпшиться. У курців після відмови від шкідливої звички може з’явитися відчуття постійної солодощі.

Пояснюється це так: під впливом нікотину і різних смол сприйняття смакових рецепторів порушилося, і, позбувшись «наркотику», вони «розгубилися». Недарма при відмові від куріння радять смоктати цукерки. Солодке може заглушити тягу до куріння, так як бажання з’їсти щось смачненьке схоже на бажання викурити сигарету.

Якщо адаптація смакових сосочків язика до здорового життя доставляє дискомфорт, можна розжувати парочку кавових зерен.

Це миттєво змусить рецептори переключитися і змінити імпульси, що передаються в головний мозок.

Вагітність і смакові відчуття

Під час вагітності в організмі жінок відбувається безліч змін, і серед них – зміна сприйняття смаків і запахів і порушення роботи органічних систем. Частіше солодкий присмак у роті при вагітності викликається другою причиною – підшлункова залоза не справляється з подвійним навантаженням, концентрації цукру в рідинах організму – крові, слині та сечі підвищуються.

Причини гестаційного діабету – так називається стан, при вагітності, коли рівень цукру в крові підвищується:

 • пізня вагітність;
 • наявність хронічних захворювань травних органів;
 • панкреатит;
 • надмірна вага вагітної;
 • великий плід;
 • вади розвитку у попередніх вагітностях;
 • багатоводдя.

Незважаючи на те, що після пологів стан зазвичай нормалізується, лікування починається відразу ж, як тільки кількість глюкози в крові, взятої натщесерце, перевищить норму.

Ускладнення від гестаційного діабету:

 • порушення роботи сечовидільної системи, що можна бачити по появі набряків;
 • підвищення тиску;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • пізній токсикоз.

Всі ці стани позначаються на розвитку плоду, значить, необхідно вживати такі заходи:

 • виключити з раціону солодощі;
 • зменшити в меню кількість продуктів з високим вмістом крохмалю;
 • відмовитися від жирних страв;
 • збільшити – по можливості – фізичну активність.

Якщо стан не вдасться нормалізувати, вагітну госпіталізують в стаціонар і проводять лікування інсуліном. Якщо з гестаційним діабетом впоратися раціоналізацією харчування не вдається, швидше за все доліковуватися доведеться після пологів.

Усунення присмаку

Якщо у вагітної зміна смакових сприйнять, що розвиваються не з-за гестаційного діабету, а через збільшеної вироблення прогестерону, закінчується після пологів, то позбутися від солодощі у роті в звичайному стані, неможливо без з’ясування викликали цей стан причин.

Лікування солодкого присмаку в роті спрямоване на усунення основних захворювань.

Кожна хвороба, окрім постійної оскоми, викликає додаткові симптоми, їх з’ясовують, опитуючи хворого.

Проводиться діагностика на підставі результатів аналізів – загальних і специфічних, і додаткових досліджень – ФГС, УЗД, рентген з контрастним речовиною…

Кожне захворювання – діабет, порушення роботи травної системи внаслідок дисбактеріозу, виразка та інші лікують за своєю методикою, але спільне в терапії одне – раціоналізація харчування. Завдяки підбору спеціальної дієти можна скорегувати розлад травлення, знизити рівень цукру в крові, нормалізувати роботу травної системи. Захворювання прийдуть в стан ремісії, і солодкий смак з рота зникне.

Виразку неможливо вилікувати тільки дієтою. Де б не виникло эрозийное поразка – в шлунку або дванадцятипалої кишці – доведеться підключати медикаментозні засоби. Якщо виразка викликана підвищенням активності Хелікобактер пілорі, то крім протизапальних, регенеративних і обволікаючих препаратів додають антибактеріальні.

Усунути неприємний смак у роті, якщо він викликаний захворюваннями носоглотки і ротової порожнини, допоможе санація.

Зуби слід вилікувати, всі гнійні відкладення в області мигдалин отполоскать, пролікувати хронічні фарингіт, тонзиліт, отит і гайморит. Позбутися від неприємного смаку в роті можна тільки після лікування основних захворювань.

Якщо їх запустити, надалі вони переходять у хронічну форму. І якщо фарингіт позначається тільки періодами нездоров’я, то панкреатит або діабет роблять значний вплив на якість життя, багато в чому обмежуючи можливості.

Не варто доводити ситуацію до критичної. Солодкість з рота не йде більше 2 тижнів – необхідно звернутися до лікаря.

Залишити коментар