Причини газів із запахом тухлих яєць

Газоутворення в кишечнику – це невід’ємна частина функціонування організму. Але що робити, якщо з нього виходять гази з запахом тухлих яєць? Може, це знак, що здоров’я в небезпеці? У будь-якому випадку потрібно вживати заходів. Адже при такій проблемі можливі неприємні ситуації в суспільстві, розвивають у людини комплекс меншовартості.

Вуглеводи, які містяться в більшості продуктів, не можуть засвоїтися повністю – вони перетворюються на гази. Окремі види їжі (наприклад, м’ясо і яєчний жовток) при розпаді виділяють дуже багато подібних сполук, зокрема, газ із запахом тухлих яєць – сірководень. Але причина появи таких газів не завжди прихована в особливості меню. Якщо ви харчуєтеся правильно, але сірководень все ж активно виділяється, значить, робота травної системи порушена дигестивным метеоризмом. Таке явище має місце при збоях розщеплення в тонкій кишці білків і вуглеводів ферментами.

Безпечні «джерела» сірководню в організмі

Щоб позбутися освіти в кишечнику газів з неприємним запахом, потрібно знайти причину цього процесу.

Не поспішайте приписувати собі хвороби. Адже метеоризм, супроводжується «навантаженням на нюх», може бути результатом легко виправних помилок у побудові раціону.

Огидно пахнуть гази почнуть псувати життя людині, якщо йому властива погана переносимість яєць або якщо він буде вживати багато:

  • бобових культур;
  • білокачанної і цвітної капусти, броколі;
  • лука будь-якого сорту, родзинок і чорносливу;
  • курячих яєць (саме цей продукт призводить до активного появи в кишечнику газів з вираженим запахом тухлих яєць);
  • вареної ковбаси;
  • пива з морепродуктів.

Також смердюче пукание забезпечено тим, хто вирішив заощадити на харчуванні, купивши прострочені продукти або наївшись страв (особливо м’ясних), які вже не один день нудяться в холодильнику.

Як позбутися від цієї делікатної неприємності, очевидно: треба на час перестати вживати газоутворюючі продукти, а потім вводити їх у раціон дуже обережно і надалі їсти їх у мінімальних кількостях. Це довгостроковий варіант вирішення проблеми. Але що робити, якщо шкідлива їжа вже з’їдена, а перед вами лежить запрошувальна на торжество або побачення? Звичайно ж, не відмовлятися від радісних моментів життя! Просто по дорозі на свято зайдіть в аптеку. Препарати, у складі яких є травні ферменти, допоможуть шлунково-кишковому тракту швидко впоратися з важкою їжею.

«Дивні» гази як симптом захворювання

Буває так, що людина строго стежить за своїм харчуванням, але його продовжують «переслідувати» гази з запахом тухлих яєць. Причини цього явища нав’язливості, як правило, ховаються в розвитку захворювань органів травлення, про які хворий може довгий час не підозрювати.

У складі кишкових газів з’являється сірководень при:

  • гастриті та виразковій хворобі шлунка;
  • патологіях печінки;
  • захворюваннях жовчного міхура.

Не варто затягувати з лікуванням цих хвороб, тому що, крім метеоризму, незабаром можуть виникнути інші вкрай неприємні симптоми і навіть важкі напади, що загрожують летальним результатом. Пройдіть обстеження у поліклініці, відвідайте гастроентеролога і почніть виконувати його призначення.

У списку рекомендацій лікаря обов’язково будуть засоби для усунення виділення газів з запахом сірководню – дієта і ферментні травні препарати, наприклад, Абомін, Пепсин, Фестал, Панзинорм, Мезим.

Які саме медикаменти потрібні хворому, лікар вирішує на підставі встановленого діагнозу.

Безумовно, гази із запахом тухлих яєць доставляють багато неприємностей людині і його оточенню. Помітивши таке явище, не потрібно чекати, коли воно зникне саме по собі, – змініть своє меню і перевірте роботу травної системи, відвідавши поліклініку. Цих дій зазвичай буває достатньо для того, щоб знайти джерело проблеми і позбутися незручних ситуацій.

Залишити коментар