Причини дискомфорту і методи усунення закладеності вуха

Закладеність вуха проявляється відчуттям важкості в голові, зміною звучання свого голосу і приглушеністю звуків навколишнього середовища. Цей стан може бути спровоковано попаданням в слуховий прохід води, наприклад, після купання. У такому разі достатньо звичайного чищення ватною паличкою. Але іноді це явище свідчить про наявність серйозної патології, що вимагає негайного лікування.

Чому закладає вуха?

Дуже важливо виявити причини порушення, так як і лікування закладеності вуха буде багато в чому залежати від таких. Стан закладеності може бути симптомом деяких захворювань, і пройде після усунення патологій.

Крім того, спровокувати його можуть зовнішні фактори, тоді при зміні обставин пропадає і дискомфорт.

Закладеність вуха як симптом при застуді

Існує тісний зв’язок між носом, горлом і вухами. Глотка і вушна порожнину з’єднуються за допомогою євстахієвої труби, по якій рухається повітря.

Застуда супроводжується запаленням і набряком слизової оболонки – у барабанну порожнину погано надходить повітря, не вистачає тиску в глотці, середньому вусі. Цей патологічний процес і призводить до дискомфорту, але легко проходить після усунення застуди.

Як позбутися під час перельоту від закладеності у вухах

Неприємні відчуття при зльоті та посадці пов’язані з фізіологією людини. Коли відбувається перепад тиску, виникає не тільки закладеність, але і головний біль.

При наборі висоти і рівному польоті всі ці відчуття зникають.

Існує кілька варіантів, що дозволяють полегшити стан людини:

 • Можна жувати гумку або смоктати льодяник;
 • Пити воду з допомогою соломинки;
 • Ритмічно видихати через ніс з закритим ротом.

Варто відзначити, що дискомфорт посилюється при нежиті, тому обов’язково перед польотом потрібно використовувати судинозвужувальні краплі. Також може виникнути позіхання. Її не треба стримувати, оскільки вона дозволяє знизити неприємні наслідки зміни тиску.

Закладеність при коливаннях артеріального тиску

Часто цей стан виникає при різких рухах, але у деяких з’являється навіть у спокійному стані. У хворих гіпертонією закладеність є сигналом до вимірювання артеріального тиску та прийняття заходів нормалізації останнього. У такі моменти може спостерігатися запаморочення.

Дискомфорт вранці

Трапляється, що дискомфорт виникає відразу після пробудження, але пізніше проходить. В основному його причиною появи закладеності в даному випадку є сірчана пробка. Під час нічного відпочинку вона змінює своє положення і блокує слуховий прохід. Коли людина піднімається, вона знову змінює місце локалізації. Видаляти останню краще в умовах поліклініки.

Шум у вухах при вагітності

У період виношування дитини вони можуть бути спровоковані гормональними змінами або низьким рівнем гемоглобіну. У першому випадку все пройде після народження малюка. У другому – необхідно звернутися до гінеколога зі скаргою.

Закладає вуха при запамороченні

Іноді цей стан супроводжується потемнінням в очах. Такі симптоми, як правило, пов’язані з різким перепадом артеріального тиску. Причиною тому, наприклад, може бути стресова ситуація.

Шум, інші сторонні звуки, зниження слуху, іноді виникають при отруєнні організму. Подібне може статися після використання жорсткої дієти, коли вага йде занадто швидко. А деякі люди страждають в сильну спеку, коли відбувається різка зміна атмосферного тиску.

Закладеність вуха і сторонній шум у вусі

Коли дане явище виникає надто часто, потрібно відвідати отоларинголога, так як висока ймовірність серйозної патології. Іноді лікаря для діагностики достатньо зовнішнього огляду, але можуть бути призначені додаткові дослідження, тести, аналізи, аудіограма та тимпанометрія.

Дискомфорт можуть спровокувати такі захворювання:

 • Отит – запалення в середньому вусі. Недуга, як правило, супроводжується підвищенням температури, головним болем;
 • Алергія на фармакологічні засоби при тривалому застосуванні останніх;
 • Запалення євстахієвої труби;
 • Порушення функціонування скронево-щелепного суглоба;
 • Хвороба Меньєра. Ця патологія виникає через порушення обміну речовин у тканинах внутрішнього вуха;
 • Викривлення носової перегородки;
 • Пухлина головного мозку;
 • Отосклероз;
 • Невринома – пухлина слухового нерва.

Всі перераховані захворювання при відсутності лікування або запізнілий візит до лікаря призводять до розвитку ускладнень. Деякі з них можуть закінчитися летальним результатом.

Одностороннє і двостороннє ураження

Коли страждає лише один слуховий прохід, причина може ховатися в чужорідному предмет, що потрапив у вухо. Наприклад, це може бути комаха – під час відпочинку на природі таке не є рідкістю. Також провокатором може стати вода або присутність сірчаних пробок.

Поразка обох органів слуху спостерігається при різкій зміні атмосферного або артеріального тиску. Також це симптом двостороннього отиту. Запалення часто є ускладненням застуди. Варто відзначити, що отит часто зустрічається у маленьких дітей і може викликати порушення мови, а при гнійному запаленні знижується слух.

Як потрібно лікувати закладеність вуха

Перш ніж зробити які-небудь заходи лікар проводить огляд вуха, барабанної перетинки, визначає, який відділ органу слуху вражений. Якщо отриманих даних недостатньо, вдаються до аудіометрії і встановлюють причину патології.

Найбільш невинною причиною закладеності є сірчана пробка у слуховому проході. Видалення не представляє ніякої небезпеки і проводиться дуже просто в умовах поліклініки.

При необхідності призначають вушні краплі від сірчаної пробки при закладеності вуха, які усувають її без механічного впливу (пр.«А-церумен»). Якщо у людини є схильність до їх утворення, потрібно відвідувати лікаря раз на кілька місяців.

Закладеність може бути ознакою нейросенсорної приглухуватості, коли істотно порушується кровотік в судинах органів слуху. Дане захворювання дуже швидко прогресує і якщо його не лікувати, то вона призводить до повної глухоти.

При виникненні дискомфорту під час авіаперельоту позбутися від нього можна перерахованими вище засобами, якого-небудь специфічного лікування не потрібно. Попити води і закапати ніс при нежиті – оптимальні варіанти.

Коли вухо закладає після купання, потрібно всього лише акуратно прочистити його ватною паличкою. Якщо після таких процедур регулярно виникає дискомфорт, рекомендується заздалегідь закласти в слуховий прохід тампон.

При підозрі на порушення функції скронево-щелепного суглоба потрібно проконсультуватися у лікаря-остеопата.

Якщо причини ховаються в викривленої носової перегородки, необхідно вдаватися до хірургічного втручання, що передбачає її вирівнювання. Септопластика дозволить усунути як вушні проблеми, так і нежить, супутній патології.

Запальні процеси середнього вуха провокують порушення функції слухових кісточок. В даному випадку необхідні спеціальні краплі, а також прогрівання синьою лампою. Але при наявності запалень шкіри проходу тепловий вплив тільки погіршує ситуацію. У такій ситуації ефективна фотодинамічна терапія, чинить бактерицидну і фунгіцидну дію на уражену область.

Ліквідувати закладеність вуха після перенесеної застуди досить просто. В першу чергу потрібно забезпечити нормальне носове дихання. Для цього можна скористатися промываниями носових пазух, наприклад, розчином морської солі.

Потім застосовуються судинозвужувальні краплі (пр.«Нафтизин»). Якщо перелічені методи не допомагають, необхідно терміново звертатися до лікаря, так як висока ймовірність того, що виникло ускладнення застуди.

Лікування, як можна судити з вищесказаного, залежить в першу чергу від причини, що викликала порушення слуху. В одних випадках вдаються до консервативної терапії, в доповнення використовують рецепти народної медицини, в інших показано тільки оперативне втручання. У більшості дискомфорт викликаний несерйозними проблемами і проходить після нескладних маніпуляцій, як, наприклад, при застуді.

Але краще убезпечити себе і відразу при її появі звернутися до лікаря, так як вона може бути симптомом тяжкої патології, яка призведе до повної втрати слуху.

Залишити коментар