Подарунки гостям на весіллі — 10 оригінальних ідей

Весілля вважається одним із самих світлих днів у житті будь-якої сім’ї. Вона закріплює єднання сердець, і зберегти пам’ять про цей день хочуть не тільки наречений з нареченою, але й гості. Хтось зберігає весільні запрошення, комусь достатньо фото, але створити оригінальне нагадування про торжество допоможе комплімент від молодят.

Подарунки гостям на весіллі допоможуть підкреслити стиль заходи, висловити подяку за присутність і поділитися радісними емоціями.

Про походження традиції

Всупереч поширеній думці, весільні подарунки можуть отримувати не тільки молодята. Нерідко для гостей також готують невеликі, але оригінальні презенти, які можуть бути як однаковими, так і створеними індивідуально.

Прийнято вважати, що традиція дарувати подарунки гостям прийшла до нас із Заходу. Але це не зовсім так.

Ще в часи древньої Русі вважалося дуже хорошою прикметою забрати додому шматочок весільного короваю. Сьогодні ж ця традиція еволюціонувала до невеликого подарунка, з допомогою якого молодята діляться з гостями своєю радістю.

Як вибрати подарунок для гостей?

Щоб вибрати презент, можна орієнтуватися на різні фактори. Хтось створює подарунки своїми руками для кожного гостя окремо. Це дуже зручно, щоб підкреслити індивідуальність і показати, що взаємини з цією людиною відрізняються від інших. Але такий спосіб досить тривалий за часом.

Якщо ж гостей буде багато, то виготовлення подарунків може затягнутися на досить тривалий час. Тим не менше, немає абсолютно ніяких обмежень в тому, щоб створити якимось гостям індивідуальні подарунки, а іншим – відповідні загальній темі.

Можна підкреслити індивідуальність гостей за допомогою вітальної листівки, прикріпленою до подарунка. Це допоможе, купуючи або виготовляючи однакові презенти, підкреслити індивідуальне ставлення до кожного гостя. Але при складанні тексту вітальної листівки слід враховувати, що розмір листівки буде невеликим, а тому і текст повинен бути досить лаконічним. Це може бути якась значуща фраза або згадка предмета, що асоціюється з цією людиною.

Підбираючи презент, найлегше орієнтуватися на два основних параметри:

 • тематика весілля (якщо вона тематична);
 • сезон проведення.

Подарунок з Тематичного весілля

Якщо весільне торжество має певну тематику, що зустрічається все частіше, то можна підібрати презент на її підставі. Наприклад, для морської тематики відмінно підійдуть невеликі бомбочки для ванн або баночки з сіллю.

Важливо пам’ятати, що подарунок не повинен бути дуже великим, щоб не доставляти незручностей при його транспортуванні як на захід, так і з нього.

Сезонні подарунки

В залежності від пори року, коли проводиться весілля, можна зробити подарунки своїми руками з використанням сезонної символіки:

 • Для осені відмінно підійдуть пряники у формі листя, яблука або груші з прив’язаною до них листівкою. Неймовірно цікавим подарунком стануть мініатюрні баночки з медом або варенням власного приготування. Їх можна декорувати кольоровими стрічками, на яких закріплюється листівка з персональним привітанням.
 • Взимку чудово підійдуть маленькі мандарини, обв’язані стрічками. Також можна використовувати ялинкові іграшки, якщо якраз наближається час новорічних свят.
 • Навесні приємним сюрпризом стануть невеликі букетики або бутоньєрки для гостей.
 • Влітку чудово підійдуть маленькі корзиночки або пакетики з ароматною полуницею, черешнями чи вишнями.

Універсальні варіанти подарунків

На них варто звернути увагу тим парам, які віддають перевагу заходу в класичному стилі.

 • Випічка

Оригінальні пряники, кекси або булочки можуть бути декоровані як під тематику весілля, так і під сезон проведення. Вони можуть бути і просто прикрашені красивою присипкою або написами.

Доречно також використання капкейків. Щоб підкреслити винятковість такого презенту, можна нанести на нього ініціали молодят або дату заходи.

Важливо: Якщо серед гостей є алергіки, варто попередити їх про те, що міститься в приготованих презенти, щоб не спровокувати неприємну ситуацію.

 • Свічки

Оригінальні свічки ручної роботи або просто незвично декоровані також стануть відмінним подарунком, який покаже урочистість моменту. Свічки стануть цікавим елементом декору інтер’єру, який буде нагадувати про урочистому заході тривалий час.

Взимку дуже оригінально виглядатимуть свічки в шкірці від мандарина або апельсина. Їх можна декорувати гвоздикою, щоб вони при горінні віддавали приємний аромат.

 • Пакетики з чаєм

Невеликі пакетики з ароматним чаєм, декоровані своїми руками, можуть бути як джерелом смачного напою, так і деталлю декору. Вміст пакетиків може бути найрізноманітнішим. Тут можна придумати як індивідуальні пакети, так і підібрати під сезон.

 • Живі квіти

Невеликі горщики, декоровані своїми руками, в яких ростуть домашні рослини, стануть дуже цікавим подарунком. На горщику можна, як і на випічці, вказати ініціали молодят або дату весілля. Найпоширенішим подарунком такого роду є невеликі сукуленти. Вони виглядають дуже оригінально, при цьому не вимагаючи будь-якого спеціального догляду. Варто підбирати квіти невибагливі, оскільки далеко не всі гості можуть виявитися квітникарями-любителями.

 • Мило

Мило ручної роботи, упаковане оригінальним чином, може стати відмінним аксесуаром для ванної кімнати. Створити таке мило можна і своїми руками із звичайного дитячого, додавши в нього пігмент або декор. В якості декору для мила можуть виступати кавові зерна, блискітки, спеції і навіть невеликі іграшки.

 • Цукерки

Оригінальні цукерки можна використовувати як в якості заохочення за участь у весільних конкурсах, так і в якості подарунка. Виготовити такі цукерки можна самостійно або ж замовити їх в спеціалізованих кондитерських. Варто відзначити, що приз за участь у конкурсі може бути знеособлений, а вручаються особисто цукерки можна зробити індивідуальними.

Як дарувати

Вручення подарунка гостю – окремий момент. Можна вручати призи в якості заохочення за участь у конкурсі, а можна у відповідь на вручений весільний презент.

Щоб не виникало питання, як краще провести вручення, можна розглянути такі варіанти:

 • розкласти на столах по місцях;
 • вручати у відповідь на весільний презент;
 • влаштувати окремий конкурс з врученням подарунків;
 • розвісити на «весільному дереві»;
 • вручати в якості призу за перемогу чи участь у конкурсі.

Незалежно від обраного подарунка і способу вручення варто пам’ятати, що головне – це увага до гостей. Ціллю компліменту є прояв поваги і бажання поділитися своєю радістю з ними.

Тому зовсім необов’язково, щоб такий презент повинен бути дорогим. Прикріплена до нього листівка з індивідуальним побажанням або підбір під кожного гостя окремо подарує багато приємних емоцій.

Залишити коментар