Пиво при грудному вигодовуванні – чи можна пити?

Після пологів період обмежень для новоспечених мам не закінчується. Раніше вони змушені звіряти свої запити з переліком заборон. Входить в нього пиво при грудному вигодовуванні? Що буде, якщо жінка дозволить собі цей напій, як відреагує на це її власний організм і малюк, який живиться молоком?

Якщо на питання, чи можна пиво при грудному вигодовуванні, відповідати коротко, то можна сказати так: не варто. Але якщо дитині виповнилося 3 місяці і якщо мамі дуже хочеться побалувати себе улюбленим напоєм, то іноді можна. Однак при цьому важливо тримати себе в руках, дозволяючи найбільше ? л безалкогольного пива або 250 мл неміцного (до 6 %). Чому саме так, а не інакше, і що потрібно знати годуючої шанувальниці пива?

Сумнівна користь

Деякі молоді мами п’ють пиво, прикриваючись начебто благородними мотивами: мовляв, спиртних напоїв це найменше зло, яке до того ж вітаміни в організм постачає, та ще й стимулює лактацію. Давайте розберемося, чи так це і чи може приносити користь пиво при грудному вигодовуванні.

Пиво та лактація

Чому пиво здатне стимулювати приплив молока?

 • До його складу (в тому числі безалкогольний), входить ячмінний солод, а він має лактогенний властивостями за рахунок збільшення секреції пролактину.
 • Поява відповідного відчуття може бути спровоковано розширенням судин і молочних проток, що приводить до більш активному виділенню молока.
 • Здатний внести свою лепту і психогенний фактор. З допомогою пива мами знімають стрес, а він, як відомо, є одним з головних ворогів лактації.

Низький градус – немає проблем?

Навіть, як здається мамам, невинне кількість спирту в напої, якщо вживати його регулярно і більше склянки, здатне спровокувати проблеми.

 • Чутки про сприятливий вплив алкоголю, у тому числі пива, на лактацію не знайшли наукового підтвердження. Навпаки, градуси погано дружать з процесом виробництва молока.
 • Навіть невелика кількість спирту здатне змінити смак жіночого молока і запах, витікаючий від мами. Немовляті це може категорично не сподобатися.
 • Дитина стає сонливою, апатичною, в довгостроковій перспективі можливо розлад сну.
 • Малюк може регулярно недоїдати і погано набирати вагу.

Здавалося б, є очевидне рішення – безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні. Проблема в тому, що таким його можна назвати лише умовно, оскільки алкоголь у ньому, хоч у невеликій кількості (0,5-1,5 %), все ж таки присутня. Це начебто мало, але годуючі жінки заради благої мети — поліпшення лактації (і власного «безпечного» задоволення) — готові пити його банками і пляшками. Між тим, прийнятним максимумом вважається 500 мл такого напою. Обмежувати себе потрібно ще й тому, що виробництво безалкогольної версії теж не обходиться без консервантів і інших добавок, звести знайомство з якими дитині краще як можна пізніше.

Пиво і вітаміни

У нашому «головного героя» є дріжджі, а значить, вітаміни В1 і В2, дуже важливі для жінки, нещодавно поповнивши ряди мам. Вони допомагають відновлюватися після непростого періоду вагітності та пологів, підвищують тонус судин матки, підтримують регенеративні процеси в шкірі. Цих речовин організму жінки може гостро не вистачати, тому вона відчуває інтуїтивну і непереборну тягу до пива, яке вабить її приємним хлібним = дріжджовим запахом.

Однак ті ж вітаміни можна отримати з не настільки сумнівних джерел. Це цільнозернові і кисломолочні продукти, висівки, хліб, м’ясо, овочі. Якщо дозволить лікар, можна пропити курс аптечних пивних дріжджів.

Корисно в напої і речовина, здатне трансформуватися на сонячному світлі вітамін Д2, цінність якого дуже висока і для дитини, і для його мами. Проте його дуже мало, щоб можна було говорити про унікальність і незамінність пива в якості джерела.

Таким чином, хорошого пива можна категорично відмовляти в якій би то не було користі. Однак навіть вплив дуже потрібних вітамінів і мінералів нівелюються наявністю етилового спирту, сивушних масел, консервантів і іже з ними.

Як зробити задоволення максимально безпечним?

Ще раз нагадаємо два найважливіших правила:

 • малюкові повинно виповнитися 3 місяці (з цього віку кишечник малюка краще справляється із завданням фільтрації шкідливих субстанцій);
 • за один раз (добу) можна випити не більше 500 мл безалкогольного напою або 250 мл версії з градусами.

Що можна зробити ще, щоб в максимально мірою захистити дитину від несприятливих ефектів пива?

 • Вибирати сорти слабший (якщо безалкогольний варіант «не надихає»).
 • Віддати перевагу пляшкове пиво баночному, щедро сдобренному консервантами. Таку рекомендацію за вживання пива при грудному вигодовуванні дає молодим мамам доктор Комаровський. Педіатр не має нічого проти склянки напою, якщо жінці його раптом дуже захотілося його випити. Але він підкреслює, що співвідношення шкоди і користі є спірним питанням і вже точно не варто приписувати пива «чарівних» лактаційних властивостей: вони не підтверджені науково.
 • Малюка варто погодувати безпосередньо перед вживанням. Через годину-півтора пиво з крові вже «піде», але чим довше буде пауза між питтям і наступним прикладанням до грудей, тим краще.
 • Якщо в організмі мами замало ферментів, що відповідають за «утилізацію» алкоголю, то для цього не вистачить навіть великого інтервалу між годуваннями. Таку особливість можна запідозрити, якщо у жінки навіть ковток пива викликає відчутне сп’яніння.
 • Потрібно стежити за реакцією дитини, тому що, наприклад, хміль здатний призвести до сенсибілізації організму.

Пиво все-таки не горілка, тому жорсткого вето на його вживання лікарі не накладають. Однак доцільність цього заходу – зовсім інша історія. Не варто пити пиво, прикриваючись благими намірами (збільшити лактацію тощо). Той же позитивний ефект можна отримати іншими, більш гуманними для малятка способами. Тому пиво в період годування груддю – це виключно «хотілки» мами. Іноді можна їх задовольняти, але робити це потрібно, не забуваючи про почуття міри, правилах безпеки та відповідальності перед дитиною.

Залишити коментар