Підвищуємо здатності мозку до максимуму

Для жінки дуже важливо бути успішною на роботі і підтримувати порядок вдома, стежити за дітьми. В кінці дня, після напруженої роботи приходите додому, а голова просто розколюється від втоми. Як же з усім справлятися, ні про що не забувати і бути на висоті?

Наш мозок потребує постійних тренувань так само, як і наше тіло, для того щоб бути у формі. Адже він має здатність атрофуватися.

Не секрет, що головний мозок має праву і ліву півкулі. Кожна з них відповідає за певні функції організму і різні типи мислення. Для початку давайте розберемося, як можна визначити, яка півкуля мозку більш розвинена.

Пропоную пройти кілька тестів:

 1. З’єднайте долоні разом, як ніби ви збираєтеся молитися. Потім смокните їх в замок. Подивіться, великий палець якої руки виявився зверху? Їли правою, то у вас домінує ліва півкуля. І відповідно навпаки;
 2. Складіть руки у себе на грудях, схрестивши їх. Яка з них виявилася поверх іншої? Якщо ліва, то ви правополушарная особу;
 3. Уявіть, що ви в театрі, після закінчення вистави ви дякуєте акторів і режисера за прекрасну постановку оплесками. Поплескайте в долоні. Зробіть висновки, простеживши, яка з рук виявилася зверху;
 4. Торкніться свого вуха. Пальцями, якої руки ви це зробили?

Пройшовши кілька тестів, ви змогли визначити, до якого типу особистості ставитеся – правополушарному або левополушарному.

Кожна з півкуль відповідають за абсолютно різні вміння та можливості. Тому до кожного з них потрібно використовувати певні підходи тренувань. З їх допомогою ви навіть зможете визначитися, що вам більше подобається займатися і в якому професійному напрямку рухатися.

Як розвинути праве півкуля мозку

Ця частина мозку обробляє невербальну інформацію, ту, яка виражається в символах або образах. З його допомогою ми фантазуємо і мріємо, орієнтуємося в просторі, Праве півкуля допомагає подивитися на або яку ситуацію в цілому і з різних сторін. Правопівсферні люди – творчі особистості. Найчастіше вони стають музикантами, художниками, письменниками, артистами.

Головною складовою саморозвитку – це завантажити голову роботою. У випадку з правим півкулею, приділяти увагу творчості.

У цьому вам допоможуть кілька вправ:

 • Ходіть на виставки, картинні галереї, музеї. Спробуйте написати якийсь вірш чи твір. Уявіть себе в ролі Пікассо, малюйте картини або просто абстракції, все, що прийде в голову, покажіть на папері;
 • Науково доведено, що ліва півкуля мозку відповідає за рухи правої сторони організму, а права – за ліву. У повсякденному житті поверніть ліву частину свого тіла. Якщо ви правша, пишіть лівою рукою, носіть сумку на лівому плечі, за комп’ютером мишку тримайте лівою долонею. Зробіть так, щоб ці рухи як можна швидше стали автоматичними;
 • Займіться візуалізацією. Закривши очі, займіть зручну позу і уявіть своє ім’я, написане на папері. Пофантазуйте з квітами чорнила і паперу, з якими літерами написано. Потім постарайтеся відчути своє ім’я. Яке воно для вас? М’яке або грубе, солодке чи гірке, синє чи червоне? Поекспериментуйте зі звуком, почуйте, що вас хтось кличе, чий це голос? Також і з музикою.

З допомогою цих рад у вас буде продуктивне і розвинена права півкуля. У вихідні приділіть увагу собі та своїй родині, сходіть із ними в цех. Глиняні вази будуть цікавим декором в квартирі і приємним спогадом про весело проведений час.

Як розвивати ліва півкуля мозку

Ця частина бере на себе відповідальність за сприйняття і опрацювання вербальної інформації. З його допомогою людина запам’ятовує імена, якісь факти, дати, послідовність подій і як вони будуть виглядати на папері. Ліва півкуля управляє нашою мовою, здатностями до читання чи письма. Залежно від ступеня його розвитку визначається рівень аналітичного мислення, математичних здібностей.

Завдяки цьому півкулі людина може розвивати логіку та аналіз. Іншими словами, наводить порядок в голові, розкладаючи все по поличках, підтверджує припущення фактами. Люди, які відносяться до левополушарному типу, стають вченими, математиками, аналітиками і лідерами в будь-яких проектах.

Деякі тренування допоможуть розвинути здібності цієї частини мозку:

 • Грайті в шахи, розгадуйте кросворди і ребуси, вирішуйте завдання, вчіть вірші. Під час
  якийсь роботи, прибирання або приготування їжі, наприклад, організуйте гру в асоціації з людиною, яка знаходиться поруч. Розвага принесе користь і задоволення всім учасникам розмови. Ці вправи як можна краще розвивають мозок і пам’ять;
 • Придумуйте як мінімум по чотири варіанти розвитку подій у тій чи іншій ситуації. Нехай навіть у забутій будинку папки з’являться ноги, і вона прибіжить до вас на допомогу;
 • Гуляйте на свіжому повітрі. Вчені довели, що навіть 20 хвилин в день на повітрі підвищують працездатність мозку на 60%. Ще краще, якщо прогулюючись, ви будете рахувати скільки привабливих чоловіків зустріли по дорозі;
 • Заведіть щоденник. Описуйте свій робочий день, при цьому намагайтеся пригадати якісь дрібниці (наприклад, числа або символи) і викласти все в логічній послідовності.

Як не крути, але дві півкулі – це одне ціле. І чим краще вони будуть працювати один з одним, тим ефективніша буде ваша робота.

Деякими вправами можна сприяти максимальному взаємодії між півкулями:

 1. Малюйте постаті одночасно в дзеркальному відображенні. Візьміть два олівця і зображайте фігури, при цьому задійте обидві руки. Це може бути серце, квадрат, зірка;
 2. Візьміться однією рукою за ніс, а інший за протилежне вухо, зробіть бавовна і поміняйте положення рук;
 3. Правою рукою робіть кругові рухи по животу, а лівою – похлопывающие руху по голові. Міняємо руки, і продовжуємо вправу.

Виконуючи такі вправи в компанії друзів, ви не тільки отримаєте користь в роботі над собою, але і продовжите життя сміхом.

Як можна розвинути свій мозок до максимуму

Багато читайте, все і скрізь. Книга не тільки головне джерело інформації, але і відмінний тренажер для збагачення словникового запасу.

При регулярному читанні літератури, досить швидко з’являться результати. Вже через місяць ви помітите, як поліпшується пам’ять і грамотність мови.

Вивчайте іноземні мови. У вас є улюблена країна, в якій ви хотіли б побувати?

Хороший стимул для саморозвитку. Вивчіть мову і заохотите себе подорожжю, це буде не тільки хороший відпочинок, але і допоможе дізнатися багато нового.

Займайтеся спортом. Каліфорнійські вчені довели, що при регулярному занятті спортом підвищується працездатність мозку. Був проведений експеримент на мишах. У тих, які кожен день бігали в обертовому колесі виявили вдвічі більше клітин в тій області, яка відповідає за пам’ять і вивчення.

Візьміть журнал або газету, яка лежить поруч. Переверніть і починайте читати. Символи, які ви побачите, будуть здаватися не знайомими для мозку.

Завантажуй себе інформацією по максимуму. Завжди бери для виконання саму важку роботу. Особливо якщо вона інтелектуальна. Спочатку буде важко, але з часом виробляється звичка до навантажень, як у м’язів до тяжестям, і вони стають нормою. В результаті свої можливості ви піднімете на новий рівень.

Головне, в тому, як розвинути мозок – систематично робити вправи. І вони зроблять з вас прекрасного працівника, найкращу маму і просто чарівну жінку.

Залишити коментар