Озонування крові: показання та протипоказання

У великих кількостях озон може принести шкоду організму, але якщо використовувати його невеликими дозами, він робить позитивний вплив. В даний час речовина застосовується в косметології та медицині. Виробляються спеціальні процедури, спрямовані на озонування або насичення крові озоном.

Для терапії обрано саме це речовина не марно – він вважається захисником всього живого на планеті. Сама природа закликала його захищати Землю від надмірного попадання на неї ультрафіолетових променів, які у великих кількостях надають згубний вплив на рослини і живі організми.

Суть методу

За допомогою крапельниці вводиться фізіологічний розчин з вмістом озону. Проводиться процедура за призначенням лікаря для досягнення лікувального впливу.

Якого результату можна добитися за допомогою терапії?

 • Відновлюється тонус дерми;
 • Нормалізуються обмінні процеси;
 • Організм звільняється від токсинів і шлаків;
 • Ця процедура сприяє загальному оздоровленню всіх внутрішніх органів і систем;
 • Завдяки такому впливу пацієнт позбавляється від стресу, безсоння, втоми.

Крім того, за допомогою озонування крові лікують і проводять профілактику простудних захворювань, ГРЗ, астми, а також герпесу.

Завдяки терапії підвищуються захисні сили організму, в силу чого він краще справляється з аутоімунними, бактеріальними, вірусними хворобами.

Результати озонування крові

Крім того, що речовина має імуномодулюючу дію, воно також володіє противірусною, протигрибковою, антибактеріальним ефектом. При хронічних порушеннях роботи організму після сеансів озонування крові вона відновлюється. Багато в чому це пов’язано з тим, що після заходу кров розріджується, внаслідок чого поліпшується кровотік, насичуючи всі тканини і органи киснем.

Даний захід часто призначають людям, які часто вживають спиртні напої. Під впливом алкоголю порушується робота печінки, яка втрачає здатність справлятися з функцією очищення крові. В цьому їй допомагає озон, який також виводить шкідливі речовини з організму, включаючи продукти розпаду міцних напоїв.

Зокрема, з цієї причини, протипоказання включають в себе алкогольне сп’яніння і абстиненцію – стани, які можуть звести нанівець результати лікування.

Виведення токсинів значно знижує їх згубний вплив на весь організм, за рахунок чого його функції відновлюються швидше. Відомо, що озон володіє здатністю нейтралізувати дію вільних радикалів, що призводять до серйозних захворювань.

Терапія також надає омолоджуючий ефект.

Показання та протипоказання до озонуванню крові

Користь такого роду впливу насправді величезна, але, перш ніж її застосувати, необхідна консультація фахівця.

Призначити процедуру внутрішньовенного озонування крові він може при наявності таких проблем:

 • Хронічна втома;
 • Цукровий діабет;
 • Гіпертонія;
 • Вегетативна дистонія;
 • Мігрені;
 • Виразка та інші захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Призначаються процедури і при ряді інших хронічних захворювань на розсуд лікаря. Що стосується протипоказань, їх список теж немала. Їх можна розділити на 2 категорії – відносні і абсолютні. Перші зазвичай визначає лікар в індивідуальному порядку після ретельного обстеження пацієнта.

Як правило, вони обумовлені особливостями організму людини.

До абсолютних протипоказань, які стають перешкодою для озонування крові, відносять:

 • Гіпертиреоз, тиреотоксикоз та інші проблеми зі щитовидною залозою;
 • Тромбоцитопенія;
 • Епілепсія;
 • Наявність внутрішніх кровотеч або тенденції до них;
 • Гіпотонія;
 • Гемофілія;
 • Інфаркт, інсульт.

Протипоказаннями до озонуванню крові також є виразкові захворювання, панкреатит в гострій формі, порушення мозкового кровообігу, індивідуальна непереносимість речовини організмом. Не можна проводити процедуру, якщо у людини спостерігається похмільний синдром або він перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Відмовитися від спиртного слід на весь період лікування. Шкоду може принести захід і на тлі постійного прийому антикоагулянтів.

Як здійснюється процедура?

Першим етапом проведення заходу є підготовка самого розчину. Для цього застосовується спеціальний апарат, званий медичним озонатором.

Фізрозчин, який до цього міститься у стерильній тарі, пропускають через даний медичний апарат, насичуючи озоном в потрібній кількості.

Його визначає лікар з урахуванням результатів обстеження пацієнта.

Лікувальні властивості основної речовини зберігаються не більше, ніж протягом третини години, тому суміш необхідно ввести протягом цього проміжку часу.

У зв’язку з цим захід, спрямований на лікування при хронічних захворюваннях та інших недугах, необхідно здійснювати виключно в медичних установах, які мають озонирующим апаратом.

Коли процедура закінчується, пацієнту необхідно відпочити в умовах спокою не менше, ніж протягом чверті години.

Крім обмеження, що стосується алкоголю і протипоказань, слід врахувати ще 2 правила твору сеансів:

 • Натщесерце вони не виробляються – потрібно хоча б трохи перекусити, перш ніж почати сеанс;
 • Утримайтеся від куріння хоча б за півгодини до і через півгодини після нього.

Якщо ви фахівець, який проводить сеанс озонування крові, правильно підійдете до питання його здійснення, ваш організм отримає потужний імунний запас, здатний захистити вас від безлічі хвороб. До і після сеансу можна не обмежувати себе у фізичних навантаженнях. Також не заборонено водити автомобіль та вчиняти інші дії, що вимагають концентрації уваги.

Терапія із застосуванням озону надає лікувальну дію тільки в тому випадку, якщо до неї немає протипоказань, вона проведена правильно, дотримані застереження і обмеження, які слід врахувати до і після сеансів.

Залишити коментар