Каліфорнійське мелірування на чорне волосся в домашніх умовах

Мелірування волосся – прекрасний спосіб підкреслити свою індивідуальність і зробити стрижку більш яскравою і стильною. Салонна процедура користується попитом вже багато років, оскільки має величезну кількість різних варіантів фарбування.

Якщо ви хочете зробити чорне волосся більш яскравими, а зачіску – стильною, мелірування точно доведеться вам до душі.

Мелірування – що це?

Мелірування – часткове фарбування чорних або темних волосся в різні кольори сусідніх відтінків. Після процедури волосся візуально здаються більш здоровими і густим, а зовнішній образ – більш свіжим і привабливим. Якість фарбування багато в чому залежить від правильності підбору кольорів. Саме тому фахівці рекомендують здійснювати фарбування в салоні, а не в домашніх умовах.

Сам процес фарбування досить простий:

 1. Волосся розділяють на окремі пасма товщиною від 2 до 6 мм;
 2. Фарбують обраним тонуючим засобом;
 3. Пасма загортають у фольгу;
 4. По закінченню 30-50 хвилин фарбу змивають.

Однак слід враховувати, що чорне волосся не так добре фарбуються, як світлі. Тому фарбування іноді роблять на попередньо прояснені пасма.

Різновиди мелірування

Які типи мелірування можна зробити на чорне волосся?

Незважаючи на те, що власницям темного локонів складніше підібрати кольори, які будуть добре відтіняти основний колер, часткове фарбування дозволяє вирішити цю проблему.

Існує не менше десятка різних варіантів мелірування волосся, серед яких найбільшою популярністю користуються:

 • Каліфорнійське (шатуш). Саме каліфорнійський варіант мелірування волосся є одним з найпопулярніших серед відомих медіа-особистостей. Даний спосіб фарбування передбачає нанесення фарби світлих кольорів на темне волосся. Ефект плавного переходу від світлих пасм до темних візуально робить шевелюру більш пишною і красивою. Каліфорнійське мелірування у багатьох асоціюється зі стилем омбре, оскільки фарбування відбувається не пір’їнками, а досить плавними переходами;
 • Американське. По суті, американське тонування на чорні волосся є прототипом шатуша. Різниця полягає лише в тому, що його роблять виключно на кучеряві локони;
 • Венеціанське. Цей варіант фарбування є одним з найбільш ненав’язливих, оскільки в процесі фарбування волосся використовуються досить стримані кольори. Дана техніка часткового фарбування найменш шкідлива для пасм, оскільки не сприяє повного вимивання природного пігменту з кучерів;
 • Балаяж. Даний варіант мелірування передбачає фарбування виключно кінчиків пасм, що дозволяє зробити красиве обрамлення зачіски на короткі волосся. Для проведення процедури використовують фарби самих нетрадиційних кольорів: фіолетовий, електрик, зелений, білий і т. д.

Самостійна фарбування

При бажанні зробити мелірування можна і в домашніх умовах.

Для цього достатньо ознайомитися з деякими тонкощами проведення процедури і особливостями підбору фарб потрібних кольорів:

 1. Для фарбування каштанових пасм бажано використовувати досить яскраві кольори, які не зливалися б з загальним фоном. Щоб фарба краще взялася, після обробки кожну пасмо бажано загортати у фольгу;
 2. У разі прикореневого фарбування, доцільніше використовувати шапочку для плавання. Через пророблені отвори можна витягнути потрібну кількість пасм і без особливих проблем їх фарбувати;
 3. Для мелірування темних волосся краще віддати перевагу фарбам кавового, мідного, темно-коричневого і близьких до нього відтінків.

При фарбуванні довгих пасом, використовувати «кричущі» кольори не бажано, а ось для акцентування уваги на зачіски на коротке волосся можна сміливо застосовувати навіть «кислотні» відтінки.

Техніка фарбування

Як правильно робити мелірування?

Якщо ви хочете здійснити фарбування в домашніх умовах, потрібно дотримуватися досить просту техніку фарбування:

 1. На голову надягають шапочку для плавання, в якій роблять отвори в шаховому порядку з інтервалом в 1 см один від одного;
 2. Після цього гачок для в’язання потрібно витягнути пасма товщиною від 2 до 6 мм в обхваті;
 3. Потім на волосся наносять фарбу, після чого їх загортають у фольгу;
 4. Для кращого фарбування пасом, фарбу залишають хвилин на 30-40;
 5. По закінченню визначеного часу фольгу знімають і промивають пасма, не знімаючи шапочки;
 6. Після видалення залишків фарби знімають шапочку і всю голову миють з шампунем.

На перший погляд здається, що часткове фарбування – проста процедура. Однак у випадку нанесення занадто великої кількості фарби на пасма, можна зіткнутися з поєднанням різних кольорів. У такому разі фарбовані кучері будуть виглядати неохайно. Саме з цієї причини краще все-таки довірити фарбування фахівця.

Догляд за пофарбованим шевелюрою

Незважаючи на те, що мелірування є більш простою процедурою, в порівнянні з повною фарбуванням локонів, воно все одно шкодить пасмам.

Яким повинен бути догляд за шевелюрою після часткового фарбування?

 1. В процесі миття голови бажано використовувати шампуні з кератином і вітаміном Е;
 2. На якийсь час треба забути про висушуванні волосся феном і використанні плойок;
 3. Для живлення пошкоджених волосків необхідно застосовувати гель-флюїди і сироваткові маски.

Якщо ви зробили каре і хочете підкреслити свою індивідуальність, робіть часткове фарбування із застосуванням тільки якісних коштів наступних кольорів:

 • Кориця і мускатний горіх;
 • Мед і шоколад;
 • Беж і мокко.

Мелірування – це часткове фарбування волосся в кілька кольорів, які відрізняються один від одного всього на кілька тонів.

Для фарбування темних пасм фахівці рекомендують використовувати відтінки кави, шоколаду, меду і т. д. Щоб фарба краще взялася, чорні локони попередньо варто висвітлити.

Залишити коментар