Неправильна кривизна ніг: вирішення проблеми в домашніх умовах

Мати не дуже привабливу форму ніг – це дрібниця чи трагедія? Чи здатна помилкова кривизна ніг впливати на якість нашого життя? Здавалося б, до чого концентрувати увагу на цій проблемі, адже більшість людей на землі досить далеко від досконалості. Такі зірки, як Крістіна Агілера, Періс Хілтон, Демі Мур, Анджеліна Джолі — яскраві представниці форми ніг, яку можна охарактеризувати тільки як «образна кривизна».

Тільки от для будь-якої представниці прекрасної статі бути володаркою красивих ніг – це значить володіти чоловічими серцями, бути впевненою в собі, викликати заздрісні погляди подруг.

Людина, а тим більше жінка, влаштований таким чином, що крім свого бажання буде концентруватися на своїй ваді, який оточуючим може здаватися незначним або непомітним.

Тому, якщо ви прагнете подолати свої комплекси і досягти психологічного комфорту, то вам, безумовно, необхідно скоригувати або виправити такий дефект, як помилкова кривизна ніг. Знайте, що це зробити можна і цілком реально. Для початку розберемося, які види деформації ніг існують.

Види викривлення ніг

Деформація або викривлення гомілки може бути істинним і хибним. Справжнє викривлення ніг — це викривлення кісткової тканини гомілки (скелета).

Воно буває Х-образне і Про-образне.

 • О-подібна форма – найбільш часто зустрічається. Такі ноги будуть розходитися в різні боки, нагадуючи дуги. Розбіжність начиняться у кого-то ще на рівні стегна, а в іншого в області колін, але все одно в підсумку форма ніг буде нагадувати букву «Про»;
 • Х-подібна деформація характеризується тим, що стопи і гомілки не буду ніяк стикатися, а ось коліна, навпаки, щільно прилягають один до одного. Форма ніг буде нагадувати букву «Х».

Істинна деформація найчастіше виникає внаслідок перенесених в дитинстві захворювань, таких, як рахіт, порушення обміну речовин.

Також криві ноги можуть дістатися у спадок згідно із законами генетики.

Помилкове викривлення ніг — виникає внаслідок деформації м’яких тканин, таких як ікри. При цьому відсутня викривлення кісток гомілки.

Неправильна кривизна ніг — це не патологія. Вона не здатна завдати шкоди вашому фізичному здоров’ю, являючи собою тільки естетичний недолік.

Досягти виправлення непривабливої форми ніг можна двома способами:

 • Оперативне втручання – частіше використовується при істинної кривизні гомілки, і тільки в тому випадку, коли є показання по здоров’ю (артрити, артроз тощо). При помилкової кривизни ніг операцію роблять вкрай рідко;
 • Фізичні навантаження і вправи — це шлях, який здатен виправити помилкову кривизну ніг шляхом накачування литкових м’язів.

Якщо ви хочете наблизитися до образчику досконалості, то потрібно чітко зрозуміти і усвідомити, що цей зразок з себе представляє. Для цього потрібно зрозуміти, як виглядає ідеал.

Ідеальна форма ніг, яка вона?

 • Красивими вважатися ноги у тому випадку, якщо мають достатню довжину, тобто складають 51-55% від вашого тіла;
 • Пропорційність об’єму стегон і кісточки теж ознака краси ніг. Якщо зростання становить 161-167 см, об’єм одного стегна повинен становити 56 см, а щиколотки 34 див. При зростанні 168-175 см, об’єм стегна 57 см, а щиколотки 35 см і т. д., відповідно прогресії;
 • Правило рівній лінії: якщо через ногу провести пряму лінію від середини стегна через колінну чашечку до щиколотки, а самі щиколотки, гомілки і коліна при цьому будуть стикатися внутрішніми поверхнями, тоді такі ноги близькі до ідеалу.

Щоб зберегти красу та здоров’я, виправивши неправдиву кривизну ніжок, необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Заборонено часто спати на животі. Бажано взагалі уникати цієї звички. По-перше, це шкідливо для хребта, який таким чином не відпочиває. По-друге, сприяє розвитку різної довжини ніг. Всі люди мають різницю в довжині ніг, але вона часто зовсім незначна. Якщо постійно спати на животі, то в підсумку ця різниця може істотно збільшитися від міліметрів до сантиметрів. До речі, такий же ефект здатна створити звичка носити сумку на одному і тому ж плечі;
 • Звичка схрещувати ноги як сидячи, так і стоячи не покращує їх форму;
 • Намагайтеся нечасто ходити на високих підборах. Незручне взуття змушує литкові м’язи постійно перебувати в напруженому стані. Це погіршує кровообіг і струм лімфи в ногах і литках. Що призводить не тільки до болів і набряків, але може посприяти розвитку варикозного розширення вен і целюліту.

Отже, тепер, коли ми з вами встановили ідеал і визначили свої можливості, можна зрозуміти, що кривизні необхідно для її виправлення – це фізичні навантаження і вправи.

Як можна виправити самостійно неправдиву кривизну ніг, накачавши ікри

Накачати литкові м’язи важко, але можливо. Вправи можна робити не тільки в спортзалі, але і в домашніх умовах.

У спортзалі ви можете скористатися спеціальним тренажером, що дозволить більш ізольовано опрацювати необхідні групи м’язів.

В домашніх умовах накачати ікри, виправивши неправдиву кривизну ніг, можна, використовуючи елементарний комплекс вправ.

Максимально ефективно накачати ікри вам допоможе знання таких фактів

Ікра складається з триголовий м’язи. Одна з них внутрішня, друга зовнішня – вони поверхневі. Третя, що лежить в глибині, називається камбаловідной.

За рахунок внутрішньої камбаловідной м’язи створитися основний обсяг ікри.

 • М’яз, яка знаходиться поверхнево, накачується в положенні стоячи, а камбаловидних в положенні сидячи;
 • Підходити до занять необхідно розумно, уникаючи перевантажень. Для цього слід робити вправи не щодня, а через день, даючи м’язам відновлюватися;
 • Перед тренуванням потрібно добре розігріти ікри, що вбереже вас від травм. Розігріти їх можна з допомогою простого самомасажу і розтирання;
 • Після тренування необхідно робити розтяжку, так як вона відновить кровообіг, знімає втому;
 • При накачуванні литок шкарпетки потрібно розгортати назовні, а п’яти тримати разом, що дозволить виконати вправи правильно і ефективно.

Комплекс вправ для виправлення помилкової кривизни ніг в домашніх умовах

 1. Вихідне положення: сядете на піл або ліжко, але так, щоб мати можливість випрямити ноги перед собою, зробіть упор позаду себе. Натягніть носок від себе, немов ви балерина, як можна сильніше. Потім, тягніть носок на себе, при цьому м’язи гомілки максимально напружені. Робіть це вправи спочатку правою, а потім лівою ногою, поперемінно. Зробіть по 10 повторів кожною ногою;
 2. Вихідне положення: встанете, спину тримайте прямо. Повільно піднімайтеся на носки якомога вище, потім опускайтеся. Пам’ятайте, що шкарпетки потрібно тримати в сторони, а п’ятки разом. Зробіть 10 разів по три підходи. Можна це зробити вправу з ускладненням у вигляді гантелей;
 3. Вихідне положення – встаньте на шкарпетки, спину тримайте рівно. Починайте ходити на носках, коліна тримаєте щільно притиснутими один до одного, намагайтеся їх не згинати. Це дозволить дати максимальну навантаження. Виконуйте ходьбу протягом 2-3-х хвилин. Потім відпочиньте, можна зробити розтяжку. Повторіть прогулянку на носках протягом декількох хвилин;
 4. Вихідне положення – станете біля опори. Якщо у вас добре розвинене рівновагу, можете обійтися без неї. Зігніть праву ногу в коліні, а на лівій починайте повільно підніматися на носок, потім опускайтеся, щоб стопа повністю торкнулася підлоги. Виконуємо повільні підйоми на кожній нозі по 20 разів. Трохи відпочиньте, потім, робіть другий підхід. Тільки тепер підйоми робимо максимально інтенсивно. Кожною ногою по 25 разів;
 5. Вихідне положення – стоячи, п’яти зведіть разом, носки нарізно, руки візьміть гантелі. Виконуйте присідання на носках – 20 разів. П’яти не повинні стосуватися підлоги;
 6. Найбільш доступне вправа — це ходьба по сходах вгору. Перевага вправи в тому, що крім ікри ви накачаєте ще й сідничний м’яз.

Отже, милі дами, все можливо. Йти до своєї мети завжди приємніше красивими і стрункими ногами.

Задайтеся метою, виправити в домашніх умовах неправдиву кривизну ніг, регулярно виконуйте комплекс вправ, і ви незабаром помітите, що ваші ноги ставати більш стрункими і прекрасними.

Залишити коментар