«Натальсид» – фармакологічна дія засобу, можливість використання при вагітності

Геморой – проблема настільки делікатна, що багато вагітні жінки навіть не хочуть розповідати лікареві, скільки незручностей їм приносить захворювання.

Збільшена матка тисне на всі органи, розташовані в ділянці малого тазу, при цьому за рахунок вироблення естрогену сповільнюються обмінні процеси в організмі.

У прямій кишці утворюються гемороїдальні вузли, затискаються і виходять на поверхню, що заподіює біль під час дефекації і – якщо порушується цілісність слизової оболонки – у стані спокою.

Якщо задати запитання, чому не озвучені скарги на нездужання, більшість вагітних відповість, що все одно ж не можна використовувати жодних медичних препаратів.

Ось пройдуть пологи, і прийде час лікування геморою.

Свічки «Натальсид» при вагітності можна застосовувати вже з ІІ триместру, саме тоді, коли захворювання і починає себе проявляти. Поки матка значно не зросла, геморой не загострюється.

Інструкція по застосуванню ««Натальсида»

Свічками «Натальсид» при вагітності можна користуватися тому, що вони надають місцеву дію – тобто всмоктуються у кров у мінімальній кількості.

Препарат володіє наступними властивостями:

 • кровоспинну;
 • ранозагоювальну;
 • протизапальним.

По дії видно, що його можна застосовувати не тільки при защемленні гемороїдальних вузлів, але і при виникненні кровотеч з анальних тріщин.

Медичний засіб має лікарську форму – ректальні супозиторії. Якщо пропонують крем або мазь, що потрібно знати – це підробка. ВАТ «Нижфарм» – фармацевтичний концерн Росії, випускає тільки свічки.

Колір супозиторій світло-сірий, основна діюча речовина – альгінату натрію. Додаткові компоненти – тверді жири, необхідні для забезпечення розподілу діючої речовини за обсягом лікарської форми – суппосир і витепсол.

Застосовується при наступних станах та захворюваннях:

 • анальні тріщини;
 • хронічний геморой з підвищеною кровоточивістю;
 • при зовнішньому геморої;
 • гострі кишкові захворювання, що викликають кровотечі кишкової стінки – наприклад, дизентерія або сальмонельоз;
 • запалення після хірургічного втручання.

Протипоказання до застосування:

 • абсолютним протипоказанням до використання ліків є індивідуальна непереносимість – алергічна реакція на один з компонентів;
 • відносне протипоказання – дитячий вік до 14 років.

Якщо у дітей молодшого віку з’являються «дорослі» делікатні проблеми, то під контролем лікаря використання свічок допустимо.

Можна «Натальсид» при вагітності і не є протипоказанням?

Оскільки основна речовина є витяжкою з натурального кошти – полісахариди синтезуються з бурих водоростей, що зустрічаються в Північних морях, то з пересторогами ліки використовують і в І триместрі, якщо це необхідно.

Ризик від застосування препарату для збереження вагітності і розвитку плоду набагато менше, ніж від можливості інфікування організму через ушкодження прямої кишки, спричинені анальними тріщинами.

Особливості фармакологічної дії

Основними складовими альгінату натрію є кислоти – гіалуронова і альгінова. Перша синтезується самим організмом, відповідаючи в ньому за процес регенерації клітин. Додаткове введення прискорює формування нормальних клітин і пошкоджені ранові поверхні швидко затягуються.

Альгінова кислота здатна притягувати воду, яка при впливі твердих жирів супозиторії перетворюється в гелеподібну субстанцію і обволікає запалені стінки і вузли прямої кишки.

При цьому, вступаючи в хімічну реакцію з натрієм, що є одним із компонентів крові, вона послаблює перистальтику кишечнику, що дає можливість тріщин швидше затягнутися.

Спільна дія компонентів сприяє виробленню імуноглобулінів – імунний статус організму зростає.

Кишечник стає більш стійким до впровадження патогенної флори – вторинного інфікування анальної області не відбувається. Виражену протизапальну дію допомагає за тиждень зменшити запальний процес так, щоб хвороблива симптоматика відступила. 2-тижневе застосування повністю відновлює цілісність прямої кишки.

Використання «Натальсида»

В інструкції по застосуванню «Натальсида» при вагітності ніяких особливих вказівок не дається,
дозування потрібно обговорювати з лікарем. Свічки від геморою «Натальсид» при вагітності застосовуються таким же курсом, як і в звичайному стані – 7-14 днів, тривалість лікування визначається тяжкістю захворювання.

В задній прохід рекомендовано вводити по 1 свічці вранці і ввечері, але якщо виникає сильний біль при дефекації або після неї виділяється кров, в день можна застосовувати до 4 супозиторій.

Кількість застосовуваних свічок «Натальсид» при зовнішньому геморої при вагітності не можна збільшувати відразу ж – сьогодні 1 – завтра 4; це робиться поступово.

Потрібно аналізувати власний стан, зіставляти свої відчуття.

Бажано, щоб лікування проходило під постійним лікарським контролем – ні в якому разі не можна допускати появи тонусу матки.

Інструкція по поводженню зі свічками.

 • Їх встановлюють тільки після дефекації;
 • Якщо дефекація не відбувається природним шляхом, необхідно поставити клізму або мікроклізму.

Повністю очищати кишечник необов’язково, але в деяких випадках індивідуальне сприйняття лікарського речовини – розслаблення кишечника. В цьому випадку доведеться вводити свічку повторно, а під час вагітності це особливо небажано.

Хоча не було відомостей про передозування препарату, але невідомо, скільки його вже проникло в кровотік. У звичайному стані це практично не грає ролі, але на розвиток плода все ж може відбитися – незважаючи на відсутність тератогенної дії.

Супозиторій вводиться чистими руками – нігті необхідно постригти заздалегідь. Свічку потрібно злегка змочити теплою кип’яченою водою, лягти на правий бік, зігнути ноги, і проштовхувати супозиторій як можна далі в пряму кишку.

Потрібно переконатися, що лікарська форма пройшла через анальний сфінктер повністю.

Не можна для полегшення введення свічки змащувати анус олійною субстанцією – вона може перешкоджати засвоєнню основної діючої речовини. Якщо відчувається перешкода, анальну область залишають після обмивання вологою.

При використанні препарату для купірування кровотечі проводять точно такі ж дії. Обов’язково слід близько 30 хвилин полежати на боці нерухомо – за цей час свічка розчинитися, на поверхні рани утворюється плівка і кровотеча припиниться. Допускається при застосуванні кровотечі обходитися без очищення кишечника – достатньо обмити анус прохолодною водою.

Ні в якому разі не можна приймати рішення – лікуватися самостійно. Неадекватна терапія може призвести до серйозного ускладнення – парапроктиту, виникненню гнійного ускладнення нижнього відділу прямої кишки.

При появі делікатної проблеми, необхідно проконсультуватися з гінекологом. Не можна пускати захворювання на самоплив, але і лікувальний засіб повинен призначати тільки лікар.

Залишити коментар