Наслідки п’яного зачаття

Про те, наскільки небезпечне п’яне зачаття, згадується ще в давньогрецькій міфології. Прикладом наслідків такого запліднення є бог Гефест, вроджена кульгавість якого стала результатом алкогольної залежності його батька – Зевса. З того часу в жіночій свідомості виникає вина за кожен келих спиртного або викурену сигарету, як тільки факт зачаття стає відомим.

Шкода алкоголізму в століттях

Про шкоду алкоголізму знав і Лікург – тиран, в один час тримав у підпорядкуванні всю Стародавню Спарту.

Саме він наказав каструвати будь-якого чоловіка, нездатного протистояти «зеленого змія». Схожу політику вели і в Римі, тільки там на будинках алкоголіків ставили знаки, що символізують про небезпеку одружити/вийти заміж за дітей людей, що пристрастилися до спиртного.

На Русі люди дізналися про алкоголь та його негативний вплив тільки при Петрі I.

Народ швидко зметикував, що саме п’яні оргії стають причиною появи хворого, збиткового, розумово відсталого або слабкого потомства.

Напевно, саме тому у багатьох народів існує весільна традиція позбавляти молодят спиртного в день їхнього одруження.

У чому небезпека?

Фахівці-генетики досліджували наслідки п’яного зачаття, і довели, що воно загрожує появою на світ малюка з серйозними соматичними або психічними відхиленнями, мутаціями і пороками. Також запліднення у п’яному стані нерідко закінчується внутрішньоутробною загибеллю зародка, викиднем або народженням мертвого спадкоємця.

Пояснюється все це здатність алкоголю насичувати всі клітини людського тіла, і яєчники зі сперматозоїдами теж входять в їх число. Ймовірність того, що у майбутньої дитини будуть відхилення, зростає в кілька разів, якщо пиятика супроводжувалася викурювання сигарет або наркотичних речовин.

Якщо пив тільки чоловік?

Почати варто з того, що у будь-якого представника сильної статі споконвічно присутня 23,5%
патологічних сперматозоїдів.

Під час запліднення вони не беруть участі у змаганні за право запліднити яйцеклітину, а просто вмирають.

Виходить, що якщо чоловік був п’яний безпосередньо під час зачаття, то кількість сперматозоїдів з відхиленнями збільшується в кілька разів, і хоч один з них здатний зробити свою справу, і стати причиною дефектного зачаття.

Тільки уявіть собі: в тому випадку, коли мати перебуває у тверезому стані, а її партнер п’яний, ризик того, що дитина буде з відхиленнями, зростає в половину! Мало того, якщо алкоголь став джерелом романтичного настрою місяць тому, то його залишки можуть накопичитися в сперматозоїдах, і, цілком можливо, що дитина, зачата через цей час, буде демонструвати ознаки відсталості у фізичному і розумовому розвитку.

П’яна мати: наскільки це страшно?

Вважається, що тільки чоловік напідпитку здатний стати джерелом проблеми під назвою «п’яний синдром зачаття». Справа в тому, що у його партнерки яйцеклітина формується не в момент статевого акту, а набагато заздалегідь, з початку циклу місячних, і аж до самої овуляції.

Знову ж таки, оскільки спиртне здатне надовго затримуватися в тілі, воно може шкодити зародку в перші тижні його внутрішньоутробного життя.

Плачевні результати

Настав час ознайомитися з тим, до чого призводить зачаття малюка в нетверезому стані:

  • Зростає ризик появи на світ дитини з такими дефектами, як вовча паща або заяча губа;
  • Спадкоємця можуть терзати «алкогольні ломки», особливо якщо всі його виношування супроводжувалося вживанням алкоголю;
  • Фетальний алкогольний синдром, що проявляється у вигляді зовнішніх каліцтв, низькому імунітеті і розумової відсталості – ще один підсумок запліднення у п’яному угарі;
  • Вживати алкоголь перед незахищеним сексом, який закінчився зачаттям, і продовжувати це робити під час всієї вагітності – значить, втручатися в процеси ділення клітин ембріона, що несуть відповідальність за формування і розвитку важливих для життя органів і систем. Підсумок — мікроцефалія плода.

З пізніх наслідків п’яного зачаття можна виділити затримку розвитку мови, гіперактивність дитини, його нездатність акцентувати увагу і відставання в навчанні.

Що робити, якщо вагітність все ж настала?

Якщо жінка впевнена, що її спіткало п’яне зачаття, перше, що їй потрібно навчитися робити – це не нервувати і тримати себе в руках. Якщо вона, її родичі та близькі люди чоловіка, як і він сам, не страждають алкоголізмом, то ймовірність зачаття п’яними батьками хворого або потворного дитини мізерно мала.

Потім потрібно негайно ставати на облік в жіночу консультацію, і обов’язково повідомити лікаря про обставини запліднення. Він проведе всі необхідні дослідження, і позначить картину поточного стану зародка і перспективу його подальшого розвитку.

Потім залишиться тільки кардинально поміняти свій спосіб життя: відмовитися від спиртного, перейти на здорову їжу, більше бути на свіжому повітрі, накласти табу на тютюн і більше молитися.

Способи нейтралізації впливу алкоголю

Якщо людина не напився до стану «не стояння», і збирається робити спадкоємця, йому варто випити кілька таблеток активованого вугілля безпосередньо перед статевим актом.

Ще хорошою профілактикою є насильно спричинена блювота, після якої слід випити велику чашку міцного зеленого чаю з медом. Таке питво усуває зневоднення, активує речовинний обмін, виводить токсини і підвищує показник глюкози в крові.

В ідеальному випадку, займатися сексом потрібно через 3-4 години після п’яної вечірки, хоча фахівці з планування вагітності рекомендують відмовитися від спиртного за 2-3 місяці до моменту запліднення.

Тверезого вам запліднення, спокійною вагітності і швидких пологів!

Залишити коментар