Як навчити дитину писати літери

Навчання дитини письму і правильного написання букв – безумовно, дуже важлива частина навчального процесу першокласників.

У той же час дошкільна підготовка дітей включає в список обов’язкових вимог тільки знання літер алфавіту, а от уміння добре і красиво писати букви не є обов’язковою умовою для вступу в школу.

Коли і як краще починати вчити дитину листа

Однак часто батьки намагаються злегка попередити цей процес, намагаючись навчити дитину письму ще до школи, у віці п’яти — шести років. Але педагоги відзначають, що діти, які почали вчитися писати ще до надходження в школу, в першому класі пишуть гірше тих дітей, які приступили до освоєння цього досвіду вже безпосередньо на шкільних уроках.

Пов’язано це з тим, що будь отриманий навик, добре розвивається тоді, коли він практично затребуваний. Тобто, якщо малюка навчити писати в п’ять або шість років, то згодом він повинен щодня виконувати письмові роботи, інакше, цей навик швидко забудеться.

Або, можливий ще такий варіант: рано навчившись писати, малюк іноді користується своїм умінням, але робить це не системно, іншими словами, пише як попало і де попало. В цьому випадку начебто непоганий почерк на початку навчання перетворюється в ледве читається набір каракулей згодом.

Тому батьки повинні розуміти, що якщо вони вирішили навчити маленьку дитину писати самостійно, в домашніх умовах, то необхідно робити це послідовно, не кидаючи заняття на півдорозі і постійно тренуючи отриманий навик, користуючись необхідними для цього посібниками.

Готуємо руку до письма: початковий етап

Існують певні види вправ, які дозволять добре підготувати руку майбутнього першокласника до його подальшого навчання письма. Посібників, які пропонують підготовку такого роду, безліч. Можна вибрати будь-яку, однак, потрібно звернути увагу на наявність в них наступних завдань:

  • Тренування навички «малювання» по точкам. Об’єднуючи запропоновані точки лініями, малюк отримує зображення, зображення чого-небудь . Дуже корисний навик, який стане в нагоді надалі, коли школяр буде освоювати схожим чином написання букви в прописі.
  • Завдання, які дозволяють навчити малюка впевнено проводити чіткі рівні лінії невеликої довжини без застосування лінійки — як вертикальні, так і горизонтальні.
  • Малювання кіл, овалів, найпростіших геометричних фігур, хвилястих і переривчастих ліній також добре тренують та готують руку маленьку дитину до майбутніх занять листом.

Також можна потренуватися писати друковані літери. Існують спеціальні прописи для дошкільнят.

Вчимося писати: необхідні посібники

Безумовно, головним помічником у нелегкій справі навчання дитини письму буде пропис – спеціальне практичний посібник, містить приклади того, яким чином діти повинні вчитися правильного написання букв та їх елементів.

Проте шкільні прописи, які призначені для роботи на уроках, припускають невеликий час, відведений на заняття з краснопису, тому обсяг самої прописи і завдань там невеликий, його буде недостатньо для регулярних занять. Тому якщо ви хочете навчити дітей писати впевнено і швидко, а також добитися красивого почерку, то потрібно потурбуватися придбанням додаткових приписів, для домашніх занять.

Правильна пропис: на що звернути увагу

Ринок навчальних посібників дуже різноманітний і часто батькам складно розібратися в тому, як правильно вибрати той чи інший посібник, тим більше, якщо це стосується придбання такого непростого досвіду, як лист. Як повинна виглядати пропис і які завдання в ній повинні бути, для того щоб юний учень навчився писати букви швидко і красиво?

  • Необхідно, щоб зразок букви повторювався на рядку кілька разів, а не один-два рази, в самому початку. Це пов’язано з тим, що дитина бере за зразок ту букву, яка знаходиться безпосередньо в полі його зору. І кожен наступний знак він вже буде писати, орієнтуючись не на перші красиві і правильні зразки на початку рядка, а на ті, які знаходяться безпосередньо у полі його зору – написані ним самим. А так як написання цих літер, швидше за все, далеко від досконалості, то і наступні за ними будуть з кожним разом ще гірше. Саме тому важливо, щоб правильний зразок повторювався на рядку кілька разів, залишаючи учневі місце для написання за ним двох — трьох букв, не більше.
  • Навчання письму в обраній прописи починалося не з написання букв, а з відпрацювання написання утворюючих їх елементів: крючков, закруглених ліній і петельок. Тоді дитини буде значно простіше навчити правильного написання букв на наступному етапі.
  • Загальні зауваження

Відводите додатковим заняттям по краснопису 15-20 хвилин в день протягом першого року навчання дитини в школі.

Якщо вам вдалося підібрати підходящу пропис, яка максимально точно містить перелічені вище моменти, то необов’язково кожен раз, коли юний учень виконає всі завдання, для продовження тренувань купувати нову. Перед початком робіт скопіювати необхідні листи, таким чином, отримавши необмежений запас потрібного наочного посібника.

Маленька хитрість

Дуже часто дитина квапиться, малюючи літери на рядку, розуміючи, що коли рядок закінчиться, закінчиться і його завдання. Це, на жаль, не призводить до правильної відпрацювання написання потрібної літери, а саме виконання завдання зводиться до задачі «лише б швидше закінчилося». Але якщо він буде розуміти, що запас необхідних прописів нічим не обмежений, то підійде до виконання вправи з першого разу більш обережно і відповідально.

Навчити юного школяра писати акуратно і красиво непросто, але навик цей абсолютно необхідний для подальшого навчання. Тому бажано приділити найпильнішу увагу до процесу навчання та підбору необхідних для цього посібників і прописів.

Логопедичні заняття — Як навчити дитину писати друковані літери в прописі:

Залишити коментар