Матрац для спальні: практичний, ортопедичний, зручний

Якщо матрац перестає утримувати форму і видає буквально при кожному русі скрип, а наповнювач збивається в грудки, значить, пора купувати нову перину. Для цього потрібно врахувати деякі моменти.

Як вибрати хороший матрац для двоспального ліжка?

Вважається, що двоспальне ліжко і односпальне відрізняються тільки розміром. Насправді, це неправда.

Якщо при покупці не враховувати певні особливості матраца для двоспального вироби, то можуть виникнути проблеми. Тому, щоб вибрати двоспальний матрац, необхідно знати те, що він повинен підтримувати хребет двох осіб, і бути зручним для обох.

При виборі меблів враховуються зріст і вагу людини. Оптимальна ширина двоспального ліжка варіюється від 10 до 20 сантиметрів, а довжина не менш як 180 сантиметрів.

Наступний важливий момент – це м’якість і жорсткість.

Показник поділяється на 3 види:

 • м’які;
 • середню;
 • сильну.

Крім цього, купуючи перину, необхідно врахувати, що для молодої пари краще вибирати досить жорстке виріб. І, чим старше стають люди, тим більш легку продукцію потрібно купувати.

Якої можна вибрати матрац для ліжка

Пружинний вид «Бонель». Це одне з найстаріших і досить часто використовуваних виробів. Його перевага полягає в тому, що він утримує великі навантаження і довговічний.

До того ж має низьку ціну. Суттєвий недолік – при натисканні на одну пружину, спрацьовують і сусідні, що істотно погіршує ортопедичний ефект. Наступний вид – незалежний пружинний блок. Він володіє високим ортопедичним ефектом і гарантує власникам чудовий сон, але має високу вартість.

Безпружинні моделі. Виготовляються з різних наповнювачів, довговічні, гарантують комфортний відпочинок, а також мають високий вентиляційний теплообмін. Недолік – дорого коштує.

Наповнювачі для матраців

Ватний матрац. Цей вигляд, незважаючи на те, що був виготовлений давно, користується популярністю і в наш час. Вата складається з найтонших волокон, переплетених між собою.

Його переваги:

 • невисока ціна;
 • натуральність.

Недоліки:

 • відсутність ортопедичного ефекту;
 • поглинання вологи та поту, внаслідок чого можуть утворюватися грибок і цвіль.

Перина з кокосовою койрою. Цей наповнювач, по-суті, є кокосовими волокнами. В основному він використовується для облаштування спального місця новонароджених дітей.

Переваги:

 • екологічність;
 • міцність.

Недолік – підвищена жорсткість. Латексний наповнювач. Він буває штучним і природним. Останній більш безпечний і екологічний. Це матеріал легко витримує високий тиск тіла людини.

Переваги:

 • гарантія комфортного відпочинку;
 • хороший вологообмін;
 • довговічність.

Недолік – висока ціна природного матеріалу з-за складного процесу виробництва.

Ще один вид наповнювача – вміст тваринного походження. До нього відносяться верблюжа шерсть, кінський волос, овеча вовна.

Переваги:

 • екологічність;
 • хороша гігроскопічність.

Недоліки:

 • можливість появи алергії;
 • низький ортопедичний ефект;
 • швидка зносостійкість.

Які ще бувають види матраців

 • Надувний вигляд. Такий виріб накачують повітрям за допомогою насоса. Його можна використовувати як вдома, так і на відпочинку на природі. До того ж він недорого коштує;
 • Водний матрац. Він забезпечує правильне положення тіла під час сну і повну релаксацію. Такий спальний предмет рекомендується людям при болях у спині, так як має хороші ортопедичні характеристики;
 • Гелевий матрац є оптимальним варіантом для запам’ятовування положення тулуба в тривимірній площині. Гель здатний змінювати форму в трьох напрямках під дією тіла – «вгору-вниз», «вправо-вліво», «вперед-назад».

При виборі виробу консультанти часто радять купити матрац з ефектом пам’яті, який зроблений з термоэластичного матеріалу. Після розігріву від людського тепла він повторює контури сплячого. Прогинається виріб тільки там, де зараз знаходиться людина. Коли він встане, поверхня вирівнюється практично до ідеального стану.

Як правильно вибрати ліжко з підйомним механізмом?

Для початку необхідно врахувати розміри приміщення. Ліжко має стояти таким чином, щоб до неї можна було легко підійти з обох сторін. Якщо в кімнаті частенько залишаються на ніч гості, то краще вибрати ліжко-тахту з підйомним механізмом.

У комплект будь ліжка входять рама і каркас, і при виборі слід звернути увагу на каркас. Він повинен бути дерев’яним, товщиною до 6 сантиметрів, щоб витримати вагу і модель матраца.

Така ліжко з підйомним механізмом має громіздкий вигляд. Але розробники знайшли вихід і створили м’яке ліжко з підйомником, який ховається за тканинами та іншими елементами, відволікаючими від великого каркаса.

При купівлі слід особливо звернути увагу на підйомний механізм. Краще всього вибрати ту модель, яка обладнана газовими армуючими пристроями. Вони витримують навантаження до 80 кілограмів і дозволяють піднімати верхню частину ліжка і фіксувати її в нижньому і верхньому положенні.

Важливим чинником служить стяжка коробки. Щоб не сталася деформація скриньки, необхідна присутність не менше трьох боковин, які буде розділяти ящик на відсіки. Палітра ліжка повинна відповідати всьому інтер’єру кімнати.

Як правильно вибрати диван-ліжко на кожен день

Спочатку потрібно дізнатися виробника виробів, а потім перевірити роботу і здатність трансформації меблів на кожен день. Легкість розкладання і збирання повинна відбуватися без проблем.

Перш ніж вибирати, потрібно знати особливості механізмів трансформації «клік-клак»,
«механізм викочування», «книжка», «розкладачка», «акордеон» і так далі.

«Викочування» механізм годиться для всіх випадків життя, і тому багато покупців набувають саме його. Такий диван має тільки один недолік. Він не витримує дуже великі навантаження. У будь-якому випадку перед покупкою необхідно пошукати позначку в технічному паспорті про те, що купується меблева продукція вироблена в режимі «на кожен день».

Це одне з найважливіших критеріїв, на які потрібно звернути увагу.

Як потрібно правильно вибрати ортопедичний матрац для ліжка

Ортопедичний матрац дозволяє хребетного стовпа залишатися прямим. Перед його придбанням необхідно дізнатися точні розміри спального місця, так як розмір майбутнього матраца повинен збігатися з ним сантиметр на сантиметр.

Також необхідно визначитися з жорсткістю обраного продукту. Його визначає наповнювач. Всі ці характеристики допоможуть правильно визначитися з тим, як вибрати ліжко.

Залишити коментар