Лікування шийного остеохондрозу в домашніх умовах: симптоми, масаж шийного відділу

Щоб знати, як проводити лікування шийного остеохондрозу в домашніх умовах, необхідно розуміти, як він розвивається і з яких причин виникає. Він характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в хрящової і кісткової тканини дисків і хребців. Особливість цього захворювання в тому, що в патологічний процес втягується і хребетна артерія постачає кров’ю головний мозок.

Симптоми

Симптоматика може бути різноманітною, тому поставити точний діагноз може тільки лікар.

Запідозрити хворобу людина може за такими ознаками:

 • Біль в шиї, яка іноді віддає в зуби;
 • Головний біль;
 • Нестійкість ходи, запаморочення;
 • Миготіння перед очима, слабкість;
 • Обмеження рухливості, зниження чутливості;
 • Порушення сну, плаксивість.

Всі ці симптоми можуть супроводжувати та іншим хворобам. Тому важливо вчасно визначити діагноз.

Як лікувати?

Починати лікування потрібно негайно. Лікар повинен призначити медикаментозну терапію, місцеву та загальну, масажі, голковколювання, процедури. Але для того, щоб одужання настало значно швидше, в домашніх умовах теж можна проводити лікування.

Стаціонарні і домашні методики переслідують загальні цілі:

 • Усувають больові відчуття;
 • Стимулюють обмінні процеси в області шийного відділу;
 • Зміцнюють м’язи плечового поясу і шиї;
 • Покращують чутливість;
 • Нормалізують кровопостачання головного мозку;
 • Покращують сон.

Домашнє лікування включає різноманітні процедури, які впливають на всі ланки патологічного процесу.

Самомасаж

Масаж приносить величезну користь і іноді навіть перевершує користь від застосування лікарських препаратів. Він розслабляє м’язи, покращує кровообіг, знижує біль, і навіть нормалізує артеріальний тиск.

Методики самомасажу прості, їх зможе освоїти кожна людина.

Але при цьому хворий повинен дотримуватися основні правила:

 • В маніпуляціях беруть участь не тільки пальці рук;
 • Рухи повинні бути спрямовані від стовбура до периферії;
 • Не можна докладати силу;
 • Всі маніпуляції здійснюються плавно, без поспіху.

Класичний варіант – це розминають, погладжують, растирающие руху в зоні потилиці, шиї. Робити масаж необхідно в положенні «сидячи». Одна нога повинна бути закинута на іншу. На коліно поставте лікоть руки, яка перебуває з тієї ж сторони, що і закинута нога. Пальцями вільної руки масажуйте зазначену зону не менше 4 хвилин, нахиляючи голову.

Аплікатор Кузнєцова

Акупунктура – це дієвий метод при лікуванні остеохондрозу. Процедуру, аналогічну голковколювання, можна проводити і вдома. Для цього доведеться придбати спеціальний прилад – голчастий аплікатор Кузнєцова.

Голки розташовані на пластмасових пластинах.

Вони можуть бути парні або поодинокі. Для зручності передбачені ремені з застібками. Достатньо впливати на проблемне місце протягом півгодини в день, щоб отримати бажаний ефект.

Загальнозміцнююча гімнастика

Вона є обов’язковим елементом при лікуванні. Необхідно здійснювати кругові рухи, максимально приклонять підборіддя до грудей і закидати голову назад, нахиляти її в різні сторони. Динамічні маніпуляції потрібно чергувати з розслабленням та напруженням м’язів шиї, а також здійснювати наголос областю в лоба долоню. Натискайте головою протягом декількох секунд.

Лікувальна фізкультура повинна зачіпати м’язи кінцівок. Кругові рухи рук у плечових
суглобах усувають напруга, надають розслаблюючу дію. Корисні вправи для ніг: їх потрібно приводити до тулуба в положенні «лежачи», ноги повинні бути зігнуті в колінах.

Кожен елемент гімнастики повинен повторюватися п’ять-сім разів, також важливо стежити за ритмом вдихів і видихів. Якщо з’являється біль, вправи потрібно припинити.

Народна медицина

Якщо у вас є симптоми шийного остеохондрозу і біль в цій зоні, лікування можна здійснювати народними засобами. Вони добре себе зарекомендували і сприяють одужанню. Практикувати їх потрібно в комплексі з тією терапією, яку призначив лікар.

Хрін

Позбавлять від болю листя хрону. Досить прикласти промитий лист на хвору зону і зафіксувати його бинтом або накласти пов’язку. Процедуру необхідно робити на ніч, а вранці можна зняти.

Картопля

Подрібніть картопля, змішайте його з медом у рівних кількостях. Перемішувати до тих пір, поки за консистенцією засіб не стане схожим на мазь. Компрес накладайте раз в тиждень, приблизно на півгодини.

Прополіс і алое

Розчиніть в горілці (0,5 літра) 1 грам прополісу, 50 грамів соку алое і стільки ж гірчичного порошку. Просочіть цим складом марлю і накладіть її на шию, зафіксуйте вовняною хусткою.

Не можна забувати про те, що перед застосуванням будь-якого народного засобу необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Самолікування може завдати шкоди і тільки погіршить становище.

Спеціаліст обов’язково повинен прописати медикаментозне лікування шийного остеохондрозу.

Залишити коментар