Лазеротерапія: показання та протипоказання

Лікування багатьох захворювань включає не тільки застосування медикаментів, але і фізіотерапевтичні процедури. В останнє десятиліття дуже популярна лазеротерапія. Які показання та протипоказання до впливу лазерним променем і що говорять про процедуру пацієнти, які пішли порад лікарів і пройшли такий курс?

Лазерна терапія – це фізіотерапевтична процедура, під час якої на ділянку тіла направляється світлова хвиля з допомогою спеціального апарата – лазера. Цей прилад випромінює світло, що володіє особливими характеристиками: монохромністю, поляризацією, когерентністю, спрямованістю. Унікальні властивості лазерного променя стимулюють роботу всього організму, приводячи до поліпшення стану при багатьох захворюваннях.

Світлове лікування – від ста бід позбавлення

Для більшості відвідувачів середньостатистичної поліклініки, які сподіваються виключно на ефективність таблеток або ін’єкцій, лазеротерапія була б відмінним доповненням до лікування. Адже лазерний промінь повертає хороше самопочуття при різних станах.

В першу чергу така фізіотерапія призначається при різних запальних процесах (навіть при зараженні крові).

 • Лазеротерапія в гінекології

Лікують Лазером жіночі захворювання: хронічне запалення статевих органів, проблеми з функціональністю яєчників, збої в циклі, ендометріоз (крім важкого), ендоцервіцит, окремі види безпліддя. Цей лікувальний промінь усуває ерозію шийки матки (особливо ефективний для родили). Лазеротерапія також допомагає легше перенести післяпологовий період. В залежності від діагнозу лікар вирішує, як використати випромінює прилад – зовнішньо або вводити спеціальний датчик всередину піхви. У випадку маткових кровотеч або аднекситу цілюще світло повинен потрапляти в організм через відень – така методика називається «внутрішньовенна лазеротерапія».

 • Лікування ЛОР-патологій

Для такої «спеціалізації» потрібен низкоинтенсивный лазер, що генерує різночастотні світлові спалахи. Вони дають можливість обійтися без операції, ускладнень і загострень при хронічному аденоидите. Лазеротерапія при аденоїдах у дітей ефективна – так кажуть у відгуках багато батьків. Як правило, цей метод допомагає швидко і безболісно вирішити проблему, якщо у дитини аденоїдит 1-2 ступеня. Також лазерний промінь в 90% випадків повністю усуває і хронічний вазомоторний риніт. Вже після перших сеансів сходить набряк, зменшується запалення уражених тканин носа.

 • Відновлення функцій суглобів

Опромінення лазером призначають при травмах суглобів і зв’язок, артриті і артрозі, у відновний період після оперативних втручань на суглобах. Особливо корисна лазеротерапія при артрозі колінного суглоба: вона швидко припиняє запальний процес, знімає біль, відновлює хрящові тканини і повертає рухливість. Деяким хворим таке лікування допомогло уникнути хірургічного втручання.

 • Усунення лазером хвороб серця, судин, органів дихання, проблем сечовиділення і травлення

Лазерне вплив допомагає перемогти хвороби, небезпечні для життя, зокрема, серцево-судинні: стенокардію, гіпертонію, ішемію, хронічну цереброваскулярную недостатність, тромбофлебіт і ін Для боротьби з цими недугами спеціальний випромінює прилад вводиться в посудину. В результаті процедури відбувається розрідження крові, завдяки чому знижується ризик утворення тромбів, більш інтенсивний кровообіг, прискорюється реабілітація уражених органів і йде больовий синдром.

Цим способом також лікують патології дихальної системи (пневмонію, плеврит, бронхіальну астму), захворювання сечового міхура і нирок (пієлонефрит, уретрит, простатит, камені в сечовому міхурі), ураження травної системи (гастрит, гастродуоденіт, виразку шлунка, гострий і хронічний панкреатит, неінфекційний гепатит, холецистит).

 • Боротьба з дерматологічними проблемами

Лазеротерапія сприяє прискоренню очищення і відновлення шкірних покривів при алергічних реакціях, нейродерміті, опіках, псоріазі, трофічних виразках і ранах, що погано загоюються. Крім лікування уражень шкіри, такі апарати використовують в косметичних цілях. Цілющий промінь дарує жінкам красу, адже за допомогою цієї методики омолоджують шкіру, усувають рубці, розтяжки і зморшки.

 • Лазерна терапія – метод профілактики

Фізіотерапевтичні кабінети, в яких є апарати для лазерного впливу, які відвідують не тільки хворі. Така терапія допомагає зберегти здоров’я, якщо воно під загрозою: завдяки лазерним процедур знижується ризик розвитку імунодефіциту та імунодепресивних станів, ускладнень в післяопераційний період, негативних наслідків травм, а також зникає слабкість, стомлюваність, перестають турбувати часті ГРВІ та ГРЗ.

Для кого лазерний промінь шкідливий?

Лазеротерапія має не тільки численні свідчення, але і деякі протипоказання. Такий метод позбавлення від хвороб і профілактики не рекомендується при:

 • виявленою непереносимості;
 • виношування дитини (до терміну 13 тижнів);
 • відкритому туберкульозі;
 • захворюваннях щитовидки;
 • анемії і збої в процесі кровотворення;
 • низькою згортання крові і схильності до кровотеч;
 • кістах, міомах, мастопатії, гострих запаленнях жіночих репродуктивних органів;
 • раку.

Крім того, існують захворювання, при яких фахівець приймає рішення, чи варто лікувати пацієнта лазером, виходячи з його стану. До таких патологій відносяться:

 • серйозні ураження серця і судин;
 • проблеми з мозковим кровообігом;
 • декомпенсована печінкова і ниркова недостатність;
 • пухлини різної етіології;
 • туберкульоз в хронічній формі.

Лікування лазерним променем – це сучасний метод фізіотерапії, який запобігає нездужання і сприяє усуненню великої кількості захворювань, зміцнює захисні сили організму. Протипоказань до застосування лазеротерапії на порядок менше, ніж показань. Переконайтеся, що промінь лазера не шкідливий саме для вас і сміливо вирушайте в фізіотерапевтичний кабінет за здоров’ям!

Залишити коментар