Королевська герань: догляд в домашніх умовах

Королевська герань – аристократка в сімействі пеларгоній, чарівні квітки якої збирають безліч шанувальників по всьому світу. І якщо решта «калачики» досить невибагливі, то наша красуня носить свою назву не тільки завдяки чудовому зовнішньому вигляду. Отже, королевська герань: догляд в домашніх умовах.

Переваги королівської пеларгонії

До достоїнств королівської герані, безсумнівно, належать квітки. Цей ознака царственості при належному догляді може досягати в діаметрі до 7 див І махрові, і прості квіти в різноманітній палітрі відтінків виглядають просто чудово.

Крім того, до основним позитивним критеріям можна також віднести відносно невеликі розміри герані. Висота її не перевищує й половини метра, що дає право застосовувати рослина як балконне, контейнерне або ж висадити його в підвішений кашпо. При цьому тісний останній варіант навіть кращий, оскільки в ньому красуня цвіте з найбільшим бажанням. Фахівці також до плюсів відносять відсутність характерного аромату герані.

До явних мінусів квітки відноситься підвищена вимогливість до умов утримання. Короткий у порівнянні з іншими представниками сімейства період цвітіння, рівний 3-4 місяців, а також не володіють видатними зовнішніми даними листя, які доводиться споглядати більший період, не додають вістів пеларгонії.

Догляд за царственої особливої

Вередник зовсім не переносить крайнощів у вигляді перезволоження або посушливості. Прямі сонячні промені і вітер також знаходяться в списку протипоказань. Все це обмежує можливості посадки квітки в літньому саду. Оптимально підходящим місцем для нього буде веранда або лоджія.

Місце вирощування герані в літній час вимагає затінення в цілях оберігання листя квітки від сонячних опіків. Крім того, рослині потрібно гарне освітлення круглий рік — від цього прямо залежить його майбутнє цвітіння.

Ще одним досить важливим нюансом є температурний режим. Майбутні бутони пеларгонія зароджує в період зимівлі. Температура цього тимчасового відрізка повинна знаходитися в строгих рамках: 12-15оС. Будь-які відхилення в бік призводять до відсутності бажаних квіточок, витягування або, навпаки, припинення зростання.

До основних етапів догляду в домашніх умовах за геранню королевської з метою отримання достатнього рівня цвітіння можна віднести:

  • полив;
  • обрізку;
  • боротьбу з хворобами та шкідниками;
  • розмноження.

Їх правильне дотримання позбавить від пошуку відповіді на питання, що робити, якщо не цвіте королевська герань.

Полив

У залежності від часу року, а відповідно, і температури навколишнього середовища, потрібно встановлювати режим зрошення. У жаркий час він повинен бути регулярним, але не надмірним, а в холодну – рідкісним.

Воду, попередньо відстояну, слід вливати в піддон, щоб уникнути ущільнення грунту в горщику. Потрібно відзначити, що рослина не любить, коли його турбують, тому пересаджування не для нього, принаймні, до того моменту, поки коріння вистачає місця. Один нюанс: якщо пересадка необхідна, то з її здійсненням не варто затягувати. Також потрібно пам’ятати, що лютий — час закладки бутонів.

Обрізка

Процедура обрізання королівської герані потрібна для забезпечення пишного цвітіння. Вона вимагає знань і навичок. Весняне видалення непотрібних частин рослини здатне залишити його на рік без цвітіння.

Правильним буде здійснити формування куща після закінчення періоду цвітіння. Його потрібно розділити на два етапи з інтервалом в місяць. Це дозволить дещо послабити негатив, якому піддасться квітка.

Нові пагони слід прищипнути над п’ятою парою листочків. Всього така дія проводиться приблизно чотири рази. У будь-якому разі до початку лютого прищипування повинні бути виконані. Це дозволить рослині увійти в весну і період цвітіння, маючи компактну форму.

Хвороби і шкідники

Хвороби та шкідники – постійні супутники неправильного догляду. Здоров’я квітки вимагає уваги і регулярності спостереження. Наприклад, жовтіюче листя сигналізують про недостатність поливу, убогість підгодівлі або, навпаки, перегодовування, малому просторі горщика.

Цвіль, іржаві плями, гниття листя – надлишок вологи в грунті. Скидання листя і тягнуться верхівки пагонів говорять про проблеми з освітленням, що в сукупності з порушеним температурним режимом здатне позбавити нас радості споглядати прекрасні квіти пеларгонії.

Уражені хворобами рослини відкриті для шкідників — попелиці, кліщів, білокрилки. Все це показує важливість своєчасного виявлення проблеми і прийняття заходів:

  • обробки пестицидами;
  • заміни грунту;
  • виконання умов по догляду та ін.

Розмноження улюбленої квітки

Як розмножити улюблену красуню? Для цих цілей використовують верхівки з кількома парами листя, отримані в результаті обрізання. Вони після обробки деревним вугіллям і просушування висаджуються в грунтову суміш з піску і торфу.

Живці слід розсаджувати по різних горщиках і після достатнього вкорінення, а по закінченні кількох місяців їх треба пересадити. Містити знову посаджені живці необхідно при температурі до 22° і в умовах помірної освітленості. Перший раз слід прищипнути над третьою парою листків. Надалі активна вегетація забезпечується за описаною вище схемою.

Необхідно також забезпечити підживлення герані мінеральними добривами з малим вмістом азоту. Робити це потрібно два рази в місяць. Для розмноження королівської герані можна використовувати насіння, але купуючи їх, легко купити кота в мішку, оскільки таким способом краса квіток у вигляді махровості не передається.

На закінчення слід сказати, що володіння красивими квітками, що радують погляд і зігріваючими душу, варто витраченого часу на догляд за примхливою королівської геранню.

Залишити коментар