Користь плавання для здоров’я та красивої фігури

Плавання – один з популярних видів спорту. Регулярні заняття в басейні не тільки дозволяють знизити вагу, але і приносять суттєву користь здоров’ю. Їх можна практикувати в будь-якому віці і з різним рівнем фізичної підготовки. Лікарі рекомендують плавання пацієнтам із захворюваннями, при яких протипоказані багато видів фізичного навантаження.

У чому користь плавання

Вага тіла у воді набагато менше, ніж на суші, тому при плаванні навантаження на опорно-руховий апарат мінімальна. У той же час відбувається розробка суглобів рук, плечового пояса, тазу, шийних хребців і зміцнення кісткової системи.

Щільність води набагато вище, ніж щільність повітря, і на виконання будь-якого руху в басейні доводиться більше зусиль. Під час плавання працюють всі основні групи м’язів. Вони рівномірно навантажуються, і завдяки цьому не перевтомлюються. На наступний день після заняття не з’являється крепатура. Регулярне плавання допомагає розвинути м’язи сідниць, стегон, плечового пояса, рук, живота і поліпшити їх тонус.

У процесі плавання поглиблюється і прискорюється дихання. Завдяки цьому активізується робота дихальної і серцево-судинної систем. Плавання відноситься до аеробних тренувань: під час активного руху в воді всі органи і системи отримують достатню кількість кисню. Регулярне плавання є профілактикою серцево-судинних захворювань, нормалізує серцевий ритм і артеріальний тиск, покращує постачання мозку кров’ю, активізує обмін речовин, підвищує емоційну лабільність і витривалість організму.

Плавання – кращий спосіб позбавлення від зайвої ваги. Залежно від стилю за 10 хвилин можна втратити від 60 до 150 калорій. Ще один вид занять на воді – аквааеробіка, яка являє собою виконання вправ для схуднення у воді. Регулярно займаючись нею, можна знизити вагу також ефективно, як і у фітнес-залі. При цьому організм набагато легше перенесе зрослу навантаження на опорно-руховий апарат і серцево-судинну систему. Програма вправ поступово ускладнюється, що допомагає уникнути стресу для організму.

Плавання активізує продукування ендорфінів – гормонів радості. Після заняття в басейні заспокоюється нервова система, проходить стрес і покращує настрій.

Регулярні заняття у воді рекомендовані навіть вагітним. Оскільки так можна отримати необхідну навантаження, але не перевтомитися.

Вправи у воді

Щоб вправи у воді принесли користь для здоров’я, необхідно починати з мінімального навантаження. По мірі адаптації організму навантаження поступово збільшується. Перші вправи у воді – це ходьба і біг. Виконуйте їх в неглибокому басейні, де рівень води по пояс або груди. Потім приступайте до тренувань у бортика і розтяжок. Починайте заняття з одного-двох запливів у різних стилях від борту до борту. З часом сеанси можна довести до півгодини і більше.

Кому рекомендовано плавання

Враховуючи користь плавання для здоров’я, лікарі рекомендують його, як один з методів терапії при анемії і рахіті, хворобах опорно-рухового апарату, при аутизм і синдром ДЦП. Його призначають хворим з родовими травмами, інвалідам з фізичними і психічними відхиленнями.

Заняття плаванням під контролем тренера рекомендовані при захворюваннях серцево-судинної системи: міокардиті, стенокардії, ішемії. Плавання – найкраща профілактика зайвої ваги, викривлення хребта, плоскостопість.

Протипоказання

Незважаючи на безперечну користь плавання для здоров’я, є захворювання, при яких заняття у воді протипоказані:

  • важкі захворювання опорно-рухового апарату, при яких необхідна фіксація кінцівок;
  • неврологічні патології, що супроводжуються судомним синдромом, наприклад, епілепсія;
  • гострі захворювання (гостре респіраторне захворювання, пневмонія) і загострення хронічних хвороб;
  • важкі вроджені вади серця;
  • шкірні інфекції та мокнучий діатез.

Плавання – унікальний вид спорту. Воно дозволяє зміцнити серцево-судинну і нервову системи, м’язовий каркас, опорно-руховий апарат і знизити вагу. Виконуючи будь-які рухи у воді, ви не тільки приємно проведете час, але і принесете користь здоров’ю.

Залишити коментар