Свічки для дітей «Віферон»: інструкція, аналоги

Як показує життєва практика, діти часто хворіють на різні застудні та вірусними недугами у віці до п’яти років. Так хочеться допомогти дитині швидше подолати хворобу і знову повернутися до нормального повноцінного життя. Найчастіше лікарі призначають малюкам «Віферон». Ці свічки для дітей вважаються швидкою допомогою у невідкладних ситуаціях.

Фармакологічна довідка

«Віферон» відноситься до числа імуномодулюючих та противірусних фармакологічних препаратів. Виробники пропонують різні форми випуску описуваного ліки, а ми сьогодні говоримо про супозиторіях.

Нерідко лікарі призначають «Віферон 150000». Це ті ж свічки, а маркування свідчить про дозування активно діючого компонента — інтерферону. Інструкція для дітей перед використанням препарату обов’язково повинна бути вивчена. Дозування краще узгодити з профільним лікарем, який зможе правильно її розрахувати з урахуванням діагнозу та віку малюка.

Інтерферон, як відомо, виробляється і людським організмом. У складі супозиторіїв у поєднанні з аскорбінової кислотою і токоферолом це речовина підсилює противірусну активність. Фармакологічний засіб «Віферон» відмінно засвоюється і розщеплюється завдяки вмісту масляного екстракту какао.

Коли застосовується «Віферон»?

Тепер давайте детально розглянемо перелік показань. В яких випадках використовуються свічки «Віферон»? Дозування для дітей, нагадаємо, повинна чітко дотримуватися згідно з анотацією та приписами лікаря.

Отже, «Віферон» показаний до застосування в таких випадках:

 • Для лікування різних недуг, що мають запальну та інфекційну природу. Як правило, описуване фармакологічний засіб входить до складу комплексної терапії для дітей, в тому числі й недоношених.
 • При діагностуванні інфекцій внутрішньоутробного типу, зокрема, герпесу, цитомегаловірусу, кандидозу, хламідіозу та ін.
 • Для лікування гепатитів вірусного типу, що розвивається в хронічній формі, а також при цирозі печінки.
 • З метою лікування грипу та ряду інших недуг респіраторного характеру, які розвинулися на грунті перенесення бактеріальних інфекцій.

Поговоримо про дозування

Інформація, яка надана нижче, не вважається керівництвом до дії. Дозування ліків не можна розраховувати самостійно. Довірте це кваліфікованого лікаря.

Як показує практика, новонародженим дітям призначають супозиторії «Віферон» в дозуванні 150000 МО щодоби кожні дванадцять годин по 1 свічці. Також нерідко такий фармакологічний препарат прописують малюкам, народженим раніше терміну, починаючи з 34 гестационной тижня. Тривалість лікування в середньому становить п’ять днів.

Кількість лікувальних курсів визначається індивідуально тільки профільним лікарем. Наприклад, для лікування грипу або ускладнених респіраторних недуг може бути рекомендовано 1-2 курсу. Між кожним лікувальним циклом робиться п’ятиденний перерву. При наявності особливих показань лікар може продовжити лікувальний курс.

Якщо фармакологічний засіб «Віферон» використовується для лікування гепатиту, то дозування залежить виключно від віку малюка. Самостійно розрахувати добову норму неможливо. Лікарі в своїй практиці керуються спеціальною формулою: кількість препарату множать на площу поверхні тіла дитини, потім ділять отриманий показник на два і округляють залежно від існуючої дозування.

Якщо батьки думають, що обчислити поверхню тіла досить просто в домашніх умовах, то вони помиляються. Профільні лікарі для цього користуються спеціальними показниками — так званими індексами росту і маси. Тривалість лікувального курсу визначається в залежності від результатів аналізів і комплексного обстеження дитини.

«Віферон» яскраво виражених протипоказань до застосування не має. Виняток становить лише індивідуальна непереносимість окремих компонентів. Описуване фармакологічний засіб відмінно переноситься дітьми різних вікових категорій, однак в окремих випадках можуть проявлятися і побічні ефекти, зокрема:

 • висипання на шкірних покривах;
 • свербіж.

Чи є аналоги?

Нерідко батьки цікавляться, чи є аналог «Виферон» для дітей. Якщо цих свічок не виявилося в найближчій аптеці, можна використовувати аналогічні фармацевтичні засоби, зокрема:

 • «Интераль-П»;
 • «Гриппферон»;
 • «Кипферон».

Всі препарати, згідно з відгуками батьків, мають прийнятну вартість і доступні кожному. В аптечних пунктах вони відпускаються безрецептурних способом. Зупинимося на них докладніше.

Незважаючи на те що фармакологічний препарат «Интераль-П» вважають аналогом «Виферон», використовують його найчастіше тільки для лікування злоякісних хвороб у дітей. Також його призначають малюкам старше трьох років в комплексній терапії для лікування гепатитів різного типу. Нерідко такий препарат можна зустріти в рецепті лікаря, який виписаний після перенесення дитиною хірургічного втручання по усуненню гортанних папілом. «Интераль-П» використовується винятково у вигляді ін’єкцій.

Його застосування нерідко може спровокувати розвиток побічних явищ, зокрема:

 • ознобу;
 • блювотних позивів;
 • висипань на шкірних покривах;
 • кровоточивості.

«Гриппферон» випускається у вигляді крапель і спреїв. Як правило, профільні лікарі призначають такий препарат тільки на початковій стадії розвитку респіраторних і вірусних недуг. Цей аналог «Виферон» допомагає швидко усунути з’явилася симптоматику. Його можна використовувати і для лікування малюків, але після попередньої консультації з лікарем.

«Кипферон» випускається у вигляді супозиторіїв по своєму компонентному складом дуже схожий на «Віферон». Але не намагайтеся самостійно підібрати відповідне фармацевтичне засіб для лікування, а довірте це фахівцеві.

Прислухаємося до думки лікарів і досвідчених батьків

Багато батьки перш ніж давати своєму малюкові те чи інше фармакологічний засіб, призначене лікарем, намагаються вивчити відгуки про нього. Свічки для дітей «Віферон», на думку лікарів-педіатрів, вважаються абсолютно безпечним і ефективним фармакологічним препаратом. Описуване ліки допомагає впоратися з респіраторними та інфекційними недугами, однак займатися самолікуванням все-таки не варто.

«Віферон» має ряд безумовних переваг:

 • прийнятну цінову категорію;
 • зручність застосування;
 • ефективність;
 • безпека.

Проте деякі лікарі звертають увагу батьків на те, що постійно використовувати такий препарат не можна. Багато хто з нас навіть при найменшому чханні малюка намагаються дати йому відразу ж ліки, щоб запобігти розвитку серйозної недуги. Такі заходи просто неприпустимі, оскільки ми постійно будемо втручатися у функціонування імунної системи, послаблюючи тим самим природний захист організму.

Багато батьки залишають позитивні відгуки про «Вифероне». Їх думка базується виключно на зручності використання супозиторіїв, адже не кожен малюк із задоволенням прийме сироп або таблетку.

Дитячий організм схильний до різних захворювань, оскільки імунна система тільки починає формуватися. Супозиторії «Віферон» допоможуть дитині впоратися з симптоматикою вірусного або інфекційної недуги, однак постійно застосовувати цей лікарський засіб неприпустимо. Не забувайте, що прийом будь-якого препарату попередньо повинен бути погоджений з профільним лікарем. Здоров’я вам та вашим дітям!

Залишити коментар