Контрастний душ: краща домашня процедура для відновлення здоров’я і краси

У сучасному світі майже не залишилося цілком здорових людей, і навіть в побуті медиків існує таке поняття, як «умовно здорова людина». Мабуть, саме ця сумна тенденція породила таке повальне захоплення здоровим способом життя, системами правильного харчування і регулярним спортивними тренуваннями.

Бережи здоров’я змолоду

Хто з нас не хоче бути здоровим, постійно відчувати бадьорість у всьому тілі, відчувати прилив сил вранці? Але часто все відбувається зовсім навпаки: навіть молоді люди, повністю присвячуючи себе монотонній роботі і сумнівним розвагам у вільний час, не можуть похвалитися задовільним станом організму.

Загартовування здавна вважається запорукою міцного здоров’я, саме тому наші предки на Русі практикували його навіть по відношенню до малолітніх дітей. Та його принцип зовсім не означає перебування в мороз на снігу в оголеному вигляді. Будь-який вид загартовування виконується поступово і м’яко, а імунітет, тим часом, зміцнюється і фіксується в самому сприятливому стані.

Крім того, відбувається доброчинна стимуляція нервової системи, активація загальних метаболічних процесів, відновлення кісткових і м’яких тканин. Навіть самий ослаблений людина, яка практикує регулярне (в ідеалі – щоденне) загартовування, починає відчувати себе бадьоро вже через 2-3 місяці.

Контрастний душ є найефективнішим і водночас приємним у проведенні способом загартовування. Але, незважаючи на це, практикувати його зважиться не кожен. Дана процедура не дуже приємна у часи «звикання», тобто в процесі перших сеансів. Вона може викликати нездужання, напругу і дискомфорт, особливо якщо здійснюється в холодну пору року.

Тому приступати до практики цього виду загартовування рекомендовано пізньою весною або влітку. Теоретично кожному з нас відомо, на що здатний контрастний душ. Він зміцнює захисні функції організму, нормалізує кровопостачання, оптимізує стан шкіри. Особливо корисний контрастний душ для схуднення, і це знають всі прихильники стрункого тіла. Але у початківців знаходиться сотні відмовок, щоб не починати приймати його.

Чому вам потрібен контрастний душ?

Користь і шкода процедури контрастного душу давно відомі і клінічно доведені. Загартовування в принципі не несе під собою шкоду при відсутності протипоказань до цього. Дана процедура є не тільки джерелом тонусу, енергії та захисту організму від різних патологій. Вона чудово проявляє себе в якості загальної тренування тіла.

Під її впливом зміцнюються судини, м’язи, фасції і сухожилля. Вона пробуджує внутрішні ресурси і потенціали клітин, стимулює всі найважливіші системні функції нашого тіла. Під впливом контрастного душу значно прискорюються загальні метаболічні процеси, що не може не сприяти зниженню маси тіла. Регулярний прийом таких водних процедур активно спалює калорії і розчиняє підшкірний жир. Але і це не найпривабливіше.

Коли ми худнемо за допомогою дієт, ми неминуче стикаємося з опущенням шкіри і м’яких тканин. Вони стають в’ялими, а пара втрачених зайвих кілограмів, які ще недавно здавалися нам справжньою катастрофою, перестає радувати і надихати нас. Адже замість спокусливих контурів тіла ми отримали худобу, пов’язану зі «бабській» в’ялістю, яка явно не прикрашає молоде жіноче тіло. Контрастний душ діє абсолютно протилежно: при його прийомі підтягується і омолоджується шкіра, м’язи стають міцними і набувають оптимальний тонус, ліквідуються стрії (розтяжки) і целюліт.

Щоб точково скорегувати проблемні зони тіла, потрібно трохи видозмінити класичну техніку прийому контрастного душу. Наприклад, щоб «розбити» апельсинову кірку на животі, потрібно здійснювати своєрідний струменевий масаж за напрямком годинникової стрілки. Якщо основна проблема локалізується на задній частині стегон або сідницях, водити струменем необхідно зверху вниз і трохи по діагоналі. Передню поверхню стегна, навпаки, потрібно масажувати у напрямку зверху вниз.

Оскільки у нас, жінок, шкіра є більш тонкою і чутливою, ніж у представників сильної статі, нам буває набагато важче привчитися до загартовування, і взагалі почати ним займатися. Але сміємо запевнити вас – всі ваші дискомфортні відчуття, пов’язані з «незвичною обстановкою» при прийомі душу пройдуть вже до 4-5 сеансу.

І повторимося, що починати такі заходи варто в літню пору, коли на вулиці і вдома тепло. До того ж, якщо ви підете цих порад, до зими ваш імунітет остаточно зміцниться, і різноманітним респіраторних інфекцій буде куди складніше «прилипнути» до вас.

Навчаємося техніці прийому контрастного душу

Як потрібно правильно робити контрастний душ? В першу чергу, важливо виховати самовладання і підготуватися до процедури психологічно. Зважте всі «за» і «проти», детально вивчіть протипоказання, з’ясуєте, для чого це потрібно конкретно вам. Можливо, найбільше вас стане мотивувати беззастережна користь цієї простої домашньої методики оздоровлення і омолодження.

Потім почніть готуватися фізично. У першу чергу, вам знадобиться знайти вдома досить жорстке махровий рушник. Ті матеріали, якими ми обтираємось після звичайного прийому душу, рішуче не підійдуть – ви повинні будете розтирати тіло інтенсивно, до червоності і здорової гіпертермії. Це необхідно для того, щоб відновити кровообіг. Кожна процедура повинна завершуватися обливанням холодною водою – це обов’язкова умова для прийому «правильного» контрастного душу. Після того, як це процедура завершилася, важливо інтенсивно розтерти шкіру і забезпечити приплив крові до м’яких тканин.

Як приймати контрастний душ, або інструкція для початківців:

 • Почніть з оптимально теплою і комфортною води, зробіть її потім гарячою (додавайте температуру поступово);
 • Простойте під максимально сприятливою гарячою водою близько хвилини;
 • Потім різко увімкніть холодну воду рівно на 30 секунд (втім, новачки можуть почати і з 15 секунд, поступово збільшуючи час з кожним прийомом душу);
 • Не варто робити воду крижаний відразу – це може обернутися серйозним стресом для вашого організму. Але зменшувати температуру потрібно постійно, на щоденній основі;
 • За одну процедуру контрастного душу потрібно кардинально і різко змінити температуру води 3-5 разів;
 • Після цього вийдіть з ванни або кабіни і активно розітріть тіло рушником, поки шкіра не стане рожево-червоною.

Душ можуть брати усі бажаючі, які не мають конкретних протипоказань. Наприклад, контрастний душ при ВСД потрібно робити дуже обережно, і обов’язково з дозволу спостерігає спеціаліста. Якщо ви будете робити все правильно, то не зіткнетеся не з якими ускладненнями.

Ще кілька тонкощів домашнього загартовування:

 1. Ні в якому разі не підставляйте під контрастний душ голову – така струс може негативно позначитися навіть на абсолютно здоровій людині, і увінчатися перепадами тиску, запальними процесами і важкою застудою;
 2. Якщо ви трохи застудилися – не страшно, продовжуйте загартовуватися;
 3. Приймати водні процедури потрібно регулярно, в ідеалі – кожен день, можна навіть двічі;
 4. Якщо при цьому ви хочете також зміцнити і тонізувати шкіру вашого обличчя, протирайте її крижаними кубиками, виготовленими з фітотерапевтичних відварів або зеленого чаю.

Кому категорично заборонено приймати контрастний душ?

Абсолютними протипоказаннями до процедури служать:

 • Онкологічні процеси в організмі (до цієї категорії також входить наявність пухлин нез’ясованого генезу);
 • Важкі патології крові та серцево-судинної системи;
 • Тромбофлебіт;
 • Хронічна гіпертонія;
 • Цистит;
 • Фарингіт (гостра або хронічна ангіна);
 • Період загострення хронічних патологій внутрішніх органів і систем;
 • Діюча менструація у жінок.

Дана процедура не підходить вагітним жінкам і годуючим мамам. Врахуйте, що у другому випадку після такого штучного стресу може пропасти молоко! Також намагайтеся не приймати контрастний душ відразу перед виходом на вулицю, навіть якщо стоїть тепла погода. З моменту його прийняття повинно пройти не менше години.

Приймаючи контрастний душ, ви гарантовано отримаєте міцне здоров’я та завидний імунітет, станете бадьорою і енергійною, будете постійно перебувати в гарному настрої.

Залишити коментар