Праймер гель-лаку: правила вибору і використання

Праймер для нігтів незамінний, без нього не може бути здійснена практично жодна маніпуляція фахівцями нейл-арту. Сам праймер виконує безліч функцій, які будуть прямо залежати від його виду. Для чого він потрібен? Як його використати?

Що таке база, бонд і праймер для гель-лаку?

Всупереч поширеній думці, основа, база гель-лаку, бонд – не одне і те ж, а різні субстанції. Дівчата часто плутають ці кошти, не знаючи, в чому відмінність кожного з них. Бонд сушить ніготь, він призначений для кращого зчеплення гелю або акрилу при нарощуванні нігтів, також він буде сприяти схоплювання (адгезії) моделюючого матеріалу з поверхнею нігтьової пластини на молекулярному рівні, і як наслідок, перешкоджати відшарування штучних кінчиків.

Праймер ж це якась «грунтовка», що дозволяє приховати недоліки нігтя, зробити його більш рівним, забезпечивши краще прикріплення штучного покриття до нігтьової пластини. Це той матеріал, без якого неможливо уявити сучасне нарощування гелем або акрилом. Його нанесення дозволяє не тільки поліпшити адгезію, але і знежирити, видалити зайву вологу, знищити мікроорганізми під моделюванням.

Базою ж називають один із засобів підготовки нігтів покриттю, як би перший шар гель-лакового покриття, проте це не гель-лак. База додає міцності і додатково вирівнює поверхню, що іноді просто необхідно, а іноді ні.

Для чого потрібні різні види праймера для гель-лаку?

У спеціалізованому магазині можна купити кілька видів праймера, кожен з них буде мати особливості призначення і використання.

Викладач (бонд) використовується перед нанесенням кислотного або безкислотного праймера, адже при покритті нігтьової пластини гель-лаком або акрилом одним препом не обійтися. Він сприяє знежирення шкіри, видаляє зайву вологу, при цьому не зачіпаються глибокі шари нігтя, тобто водний баланс не порушується, що є профілактикою ламкості і крихкості нігтів.

Використання бонда перед покриттям лаком звичайним буде сприяти більш тривалого терміну носіння. Фахівці нейл-арту рекомендують використовувати викл жінкам з підвищеним потовиділенням, адже зайва волога буде сприяти відшаровування штучного матеріалу.

Безкислотний вид рекомендований при нарощуванні гелем. Склад лаку прибирає жирові відкладення, сприяє знищення патогенної мікрофлори, підсушує нігтьову пластину, прибираючи надлишки вологи. Його робота здійснюється за принципом двостороннього скотчу, при правильному використанні результат буде нітрохи не гірше, ніж при використанні кислотних субстанцій. Сам лак не впливає на колір майбутнього моделювання, але в окремих випадках може стати причиною подразнення шкіри навколо нігтя при недотриманні методики покриття.

Кислотний праймер виготовлений на базі метакрилової кислоти і найчастіше використовується при нарощуванні акриловими пудрами. Завдяки спеціальній формулі лусочки верхнього шару нігтьової пластини піднімають і зчіплюються з штучним матеріалом з формуванням міцної зв’язку.

Високий вміст кислоти дозволяє повністю висушувати нігтьову пластину, тому можуть бути використані і при нарощуванні гелем у власниць жирної шкіри.

Його заборонено використовувати при поганому стані нігтів, а при попаданні на шкіру провокує сильне печіння за рахунок вмісту кислот.

Як правильно наносити праймер для гель-лаку?

Першим кроком до ідеального моделювання буде підготовка робочого поля – обробити вільний край нігтя, видалити задирки і кутикулу. Для кращого скріплення матеріалу з нігтьової пластиною необхідно сошлифовать бафиком верхній шар нігтя з особливою увагою до бічних валикам. Нігтьову пил необхідно видалити спеціальною щіточкою, після чого приступають до нанесення праймера, який був обраний.

Методика покриття досить проста:

  1. На кисть набирається невелика кількість засобу, круговими рухами віджимається про край флакончика, а після і про серветку – безворсову. Важливо не допустити потрапляння сторонніх тіл, пилу в лак під час покриття;
  2. Приклавши долоню на середину нігтя, лаку дозволяють трохи стекти з кисті. Виробники будуть давати конкретні рекомендації по покриттю: деякими видами необхідно наносити лак на весь ніготь, іншими досить покрити лише його серединну лінію. Головне, не допустити попадання лаку на кутикулу і шкіру. Покриття тонким шаром матеріалу дозволить уникнути таких помилок;
  3. Товщина покриття не вплине на кінцевий результат, але як показує практика, тонкий і середній шар забезпечить краще зчеплення нігтьової пластини і гелю, товстий шар може перешкоджати підняття нігтьових лусочок;
  4. Після висушування лаку (див. інструкцію) можна приступати до моделювання.

Праймер для гель-лаку: потрібен?

Багатьох шанувальниць ідеального манікюру, цікавить тільки одне питання: який потрібен праймер для гель-лаку?

І чи можна обійтися без нього? На це питання можна відповісти по-різному. Використовувати праймеровое покриття фахівці рекомендують власницям тонких і слабких натуральних нігтів за наявності розшарувань і ламкості, в такому разі можна досягти кращого зчеплення матеріалу та нігтьової пластини, а саме моделювання довше протримається. В інших випадках можна наносити гель-лак на нігті без праймера, але дотримуючи всі правила і методику покриття і моделювання.

Тільки фахівець під час роботи, і після огляду, може сказати який саме праймер краще всього підійде. Його правильний вибір буде гарантом ідеального моделювання та нарощування, яке протримається тривалий час.

Залишити коментар