Контактні лінзи, які краще вибрати

Контактні лінзи стали порятунком для тих, хто втомився від окулярів. Дітей, які страждають слабким зором, однолітки перестануть називати «очкариків». Відпала необхідність шукати вічно втрачаються «очі». І ще багато переваг з’явилося у зв’язку з винаходом цього скромного приладу.

Але якщо хтось думає, що відпали всі проблеми, то він сильно помиляється. Необхідність підбирати лінзи, які не дуже дешеві і часта їх заміна створюють безліч незручностей.

Види контактних лінз

Самий перший параметр при виборі контактних лінз ділить їх на оптичні і кольорові. Перші для людей з ослабленим зором, а другі здатні створити ефект зміни кольору очей. Захотів сьогодні стати блакитнооким, а завтра карооким, вибирай і змінюй колір за своїм бажанням.

По матеріалу:

 • Жорсткі (газопроникні і газонепроникні);
 • М’які (гидролевые і силікон-гидролевые).

Жорсткий тип контактних лінз виходить з обігу. На зміну йому прийшов більш зручний м’який варіант. Статистика свідчить, що частка використання м’яких, займає майже 90%.

Класифікація

Система класифікації лінз, запропонована американською асоціацією, ділить їх за якістю складу і вологопроникність.

Існує 4 групи:

 1. З вмістом вологи менше 50% з неіонних матеріалів
 2. З високим вмістом вологи понад 50% з неіонних матеріалів
 3. З низьким вмістом вологи (менше 50%) з іонних матеріалів
 4. З високим вмістом вологи (вище 50%) з іонних матеріалів.

Низький вміст вологи вважається більш зручним для носія. Вони більш тонкі і менше втрачають вологу при носінні. Але обмеження надходження кисню може викликати гіпоксію очі.

Велике вологовміст дозволяє носити контактні лінзи довше. Але ризик деформації і пориву їх набагато вище. Людина дуже швидко адаптується до присутності оптики на очах. Але швидке накопичення відкладень на цих крихітних помічниках знижує гостроту зору.

Лінзи з іонних матеріалів швидше накопичують білковий наліт, ніж неіонні. Це привід частіше змінювати одні з них, ніж другі.

Пристрої діляться за розміром, способу і терміну носіння, способом виготовлення та ще кількома параметрами. Не обов’язково знати їх усі, щоб вибрати контактні лінзи.

Як вибрати салон для покупки

Самий перший крок перед походом в «Оптику», обов’язкове відвідування офтальмолога. Тільки лікар зможе визначити необхідність і можливість носіння контактних лінз. Фахівець повинен виписати рецепт з обов’язковим зазначенням усіх параметрів, що вказують на недолік зору.

На підставі рекомендацій консультант в магазині запропонує доступний асортимент, що відповідає заявленим вимогам. Та й салон для покупки краще вибрати такий, де є офтальмологічний кабінет підбором продукту займається фахівець з медичною освітою.

Скільки носять лінзи

За терміном носіння контактні лінзи діляться:

 • 1 день;
 • 1-2 тижні;
 • 1 місяць;
 • 3 місяці;
 • Півроку;
 • Рік.

Рекомендації від виробника вказують максимальний термін носіння. Використання після його закінчення можливо, якщо не шкода свого зору. Недотримання рекомендованих термінів призводить до потовщення і набряку рогівки.

Відгуки пацієнтів говорять про те, що оптимальний термін не більше трьох місяців. Більш довготривалі лінзи поступаються за деякими показниками якості.

Режим носіння

Існує 4 типи лінз, які можна носити різний час доби

 • Денні носять протягом дня і обов’язково знімають перед сном;
 • Гнучкі можна не знімати протягом пари днів;
 • Пролонговані випущені для носіння протягом тижня без регулярної заміни вдень або вночі;
 • Безперервні можна надіти і не знімати цілий місяць

Для різних життєвих ситуацій варто придбати різні види. Але потрібно пам’ятати, що, незважаючи на запевнення виробників про безпечність та зручність тривалого терміну носіння, для очей у них є ризик посилення захворювання.

Самий щадний режим носіння для очей, природно денний. Вночі очі повинні відпочивати від навантаження.

У деяких людей виявляється непереносимість до лінз тривалого носіння. Необхідно уважно вивчити інструкції та супровідні документи перед покупкою.

Кисень або вологість

Більшості власників контактних лінз відомий синдром «сухого ока». Оптика з низьким вмістом вологи викликають відчуття, коли в очах, ніби пісок насипали.

Почуття роздратування і деколи навіть біль може бути симптомом нестачі вологи. Додаткові краплі «чиста сльоза» і подібні їм, допоможуть позбутися на час від неприємних відчуттів. Але це не панацея. Вибираючи лінзи, варто врахувати показник, який відповідає за співвідношення вологовмісту і повітропроникності.

Нормою, рекомендованої виробниками, цей показник встановлений в районі 30. Але більшість нових продуктів мають показником до 170. За відгуками користувачів, це найбільш підходящий варіант.

Розмір і форма

Середній стандартний розмір, відповідний в більшості випадків відповідає діаметру 14-14,2 і радіусу кривизни від 8,4 до 8,6.

Але саме цей показник варто вибирати відповідно до рекомендацій офтальмолога. Навіть невелике відхилення від норми потребує термінової заміни лінз на більш зручні.

Оптична сила

Прагнучи вибрати лінзи, у яких зір стане 100%, можна нанести оці більше шкоди, ніж користі. Протягом дня доводиться і дивитися вдалину, і книжку читати, і на комп’ютері працювати.

Здорові очі самостійно фокусують зір на дальніх і ближніх предметах. Це створює умови для постійного тренування м’язів і внутрішніх частин очі. Оптика не здатна замінити всі функції ока. Якщо око не буде напружуватися природним чином (що відбувається при повній оптичної потужності лінзи), то з часом зір буде погіршуватися.

Вибираючи лінзи слід підбирати в суворій відповідності з рекомендаціями лікаря або трохи меншої потужності. Не потрібно забувати про здоров’я. Може бути, варто чергувати носіння звичайних окулярів з цим дивом прогресу.

Залишити коментар