Кімнатна хризантема: секрети догляду

Історія вирощування хризантем налічує багато століть. За довгі роки були виведені найрізноманітніші за формою і забарвленням квіти. Існує два види цих рослин: садова і кімнатна. Кімнатна хризантема відрізняється компактними розмірами, різноманітністю забарвлень і форм, здатність цвісти в будь-який час року.

Однак для того щоб рослина була здоровою і радувало вас своїм цвітінням за ним потрібно правильно доглядати. Регулярний догляд і турбота – це головні секрети вирощування хризантем в домашніх умовах.

Пересадка і розмноження

Отже, ви стали володарем чудового кімнатної рослини – Хризантеми. Вам подарували кущик в горщику або придбали його в квітковому магазині. Перш за все, уважно огляньте квітка. Немає на ньому шкідників і уражених хворобами пагонів.

Виявивши комах-шкідників, обов’язково обробіть кущ інсектицидом. Спеціальні препарати продаються в квіткових і садових магазинах. Хворі рослини доставляють своїм власникам чимало клопоту. Як правило, кімнатні квіти важко піддаються лікуванню. Не виняток – Хризантеми.

Тому після огляду влаштуйте своєму квітці карантин. Рослина слід помістити окремо від інших квітів на 3-4 тижні.

Минув карантин рослину можна пересадити. Для цього необхідно вибрати правильну ємкість. Найкраще підійде керамічний горщик діаметром 13 див. Існують зовсім мініатюрні види хризантем, для яких підійдуть горщики меншого розміру. Ємність обов’язково повинна бути достатньої глибини і мати дренажні отвори.

Пересаджують кімнатну хризантему так само, як і багато рослини. Рясно зволожують земляний ком, постукують по дінцю горщика і акуратно виймають квітка. Потім злегка струсивши землю, поміщають кущик в новий горщик. Грунтова суміш для хризантем повинна складатися з садової або городньої землі з додаванням піску і перегною. Можна додати в суміш трохи деревної золи.

В домашніх умовах Хризантеми легко розмножується живцюванням. Невеликі і нецветущие живці потрібно укоренити в маленьких горщиках чи контейнерах. Ємність з рослинами слід захистити від прямих сонячних променів. Найкраще живці вкорінюються в тіні, при температурі 10 – 18 градусів. Коли кущики підростуть, їх можна пересадити в ємність, де вони будуть рости постійно.

Правильний догляд

В домашніх умовах догляд за кімнатної хризантемою полягає в дотриманні нескладних правил:

  1. Ці квіти люблять світло, але не переносять прямих сонячних променів. Найкращим місцем для них стане затінене вікно або балкон;
  2. Температура змісту повинна змінюватися в залежності від пори року. Влітку це 20 -23 градусів. Восени -15-18,взимку -8-10. При дотриманні цього температурного режиму, рослина набирає велику кількість бутонів і довгий час цвіте;
  3. Хризантеми люблять рясний полив, але не переносять коли грунт у горщику постійно вологий. Тому поливати їх слід, коли верхній шар грунту стане сухим. Ні в якому разі не можна поливати кімнатну хризантему через піддон;
  4. Для того щоб квітка мав доглянутий вигляд необхідно регулярно видаляти відцвілі бутони і переросли пагони. Регулярний догляд за рослиною полягає в прищипування відрослих пагонів та формуванні форми кущика. Догляд за хризантемою передбачає також внесення органічних добрив. Краще всього підійдуть комплексні добрива для квітучих рослин, які продаються в квіткових магазинах. Добрива можна вносити через місяць після пересадки.

Ще питання по догляду

Чому кімнатна хризантема довгий час не цвіте?

  • неправильний світловий режим;
  • бідна неродючий ґрунт;
  • занадто часта підрізка і неправильний догляд;
  • хвороби та шкідники.

Можна кімнатні хризантеми висаджувати на вулицю?

Так, квітка можна висадити у відкритий грунт.

Рослинам це навіть принесе користь. На свіжому повітрі вони зміцнюються і набираються сил.

Корисний також природний дощової полив.

Тільки не забудьте восени викопати вашу хризантему і пересадити її назад в горщик.

Яку хризантему вибрати для вирощування в домашніх умовах?

Для вирощування найкраще підійдуть мініатюрні сорти китайської хризантеми. Кущики цього виду дуже малі: 15 – 17 сантиметрів. Ці рослини можна помістити декілька кущиків в один горщик. Вони чудово уживуться, і будуть виглядати дуже декоративно. Існують сорти з самою різноманітною забарвленням квітів. Рослини цього виду можуть бути як дрібноквіткових, так і володіти великими квітами.

Коли цвіте кімнатна хризантема?

При правильному догляді в домашніх умовах рослина цвіте практично круглий рік. Квітка
відпочиває в короткі зимові дні. А в березні вже набирає бутони.

Недолік освітлення може призвести до порушення термінів цвітіння і формування слабких суцвіть з блідою забарвленням. Тому в похмурі вечора слід включати додаткове освітлення.

Хризантеми дуже вдячний квітка, який легко вирощується в домашніх умовах.

За турботу і правильний догляд вона буде радувати вас своєю красою багато років.

Залишити коментар