Готуємося до зими – запасаємося малиною

Заготівля різних продуктів рослинного походження, якими щедро дарує природа влітку і восени – стародавня кулінарна звичка. Консервуючи, маринуючи і заморожуючи овочі, фрукти і ягоди можна зберегти необхідні корисні речовини, яких так не вистачає в холодну пору року.

Особливо це стосується малини, здатної подарувати смак літа і багатий комплекс вітамінів. Десерти і компоти з розмороженої ягоди вранці додадуть відчуття свята кожному дню, приближающему час яскравого сонця, чудового аромату квітів і смаку стиглих плодів.

Як правильно заморозити малину на зиму?

Перше, що потрібно враховувати при підготовці до заморожування малини, це місце, де вона буде зберігатися.

Для тих щасливчиків, які вже обзавелися автономними морозильними камерами великих розмірів, ця задача особливих проблем не складе.

Потрібно лише дотримуватися загальноприйнятих правил зберігання продуктів. Тобто, пам’ятати про те, що заморожені фрукти і ягоди потрібно берегти в окремому контейнері, подалі від риби, субпродуктів тваринного походження і іншого, що має сильний запах.

Тим, у кого в наявності немає нічого, крім холодильника, оснащеного невеликий морозильною камерою, варто підібрати окремий пластиковий контейнер, відповідний за розмірами для заморозки малини. Таку тару легко придбати в будь-якому супермаркеті або на ринку, головне, щоб пластик, з якого він буде зроблений, був призначений для зберігання продуктів харчування. У будь-якому випадку, морозилки і контейнери перед довгою експлуатацією потрібно гарненько вимити, тим самим позбавивши від сторонніх запахів, і висушити, перед тим, як увімкнути.

Крім тари, яку використовують для правильної підготовки до заморожування малини на зиму без варіння, потрібні поліетиленові пакети, бажано герметично закриваються. Справа в тому, що ягоди в замороженому вигляді не рекомендується берегти більше половини кілограма в одній упаковці. Це пояснюється тим, що вони можуть втратити свою форму і при розморожуванні перетворяться в малоапетитну кашу.

Тому краще заздалегідь подумати, як і в яких кількостях її зберігати. Плоди можна використовувати для приготування декількох літрів компоту для великої сім’ї і в цьому випадку їх зовнішній вигляд не грає ролі. Інша справа, якщо заготівля призначена для однієї порції вітамінного десерту або для оформлення солодких страв у власному маленькому кафе.

Відбір і підготовка ягід

Для якісної заморозки малини, здатної зберегти смак, консистенцію і корисні речовини підходять тільки цільні недеформовані ягоди, які не встигли перезріть. Дуже важлива швидкість, з якою буде відбуватися процес підготовки та заморозки. Чим швидше, тим краще буде результат. Тому важливо заздалегідь виділити час і цілком присвятити його цього дії.

Перше правило успішного заморожування – ягоди повинні бути свіжозірваними. Зберігаються більше двох годин вони почнуть підтікати і втрачати форму.

Часто домогосподарки задаються питанням – чи потрібно перед заморожуванням мити малину?

Ні, зовсім не обов’язково мити домашню малину перед тим, як заморозити її на зиму. Але, якщо ягоди куплені на ринку, можна їх злегка промити тонким струменем проточної води. Іноді ягоди бувають уражені личинками малинового жука.

Щоб від них позбутися, потрібно помістити їх на п’ять хвилин в злегка солону воду, тоді паразити спливуть. Вимиті плоди злегка підсушують на паперових рушниках і акуратно розташовують на плоскій тарілці і поміщають усередину морозильної камери.

Іноді просто розстеляють харчову плівку прямо по дну і ягоди розкладають на ній. Через добу їх акуратно всипають в пакети і поміщають в підготовлений контейнер.

Для економії місця ягоди можна заморожувати прямо в пакеті, розміщеному в тарі для подальшого зберігання. Тоді пакет приймає форму контейнера, і вміст можна скласти в ньому кількома шарами.

Особливою популярністю користується заморожена малина з цукром без обов’язкової варіння. Заморожування на зиму малини з цукром не сильно відрізняється від попереднього рецепта. Для цього, обрану для зберігання ємність шарами перекладаються ягодами малини, посипаються цукром і, на деякий час поміщаються в нижній відділ холодильника. Години через два малина пустить сік і розчинить цукор, після чого її накривають харчовою плівкою, а ємність щільно закривають і вміщують у морозилку.

Для того щоб отримати цілісну смачну малину взимку варто дотримуватися деяких правил:

  • ягоди потрібно щільно упаковувати, так як вони добре вбирають сторонні запахи;
  • краще брати злегка недоспелые плоди, вони краще тримають форму;
  • матеріал, з якого виготовлена тара, повинен бути призначений для зберігання продуктів харчування;
  • чим менше повітря в пакеті, тим краще зберігається заморозка;
  • розморожуйте ягоди поступово, спочатку перемістивши на нижню полицю холодильника, а після зовсім прибравши їх з нього.

Використання малини в лікарських цілях

При дотриманні всіх рекомендацій правильної заморозки малини в ній зберігаються корисні речовини, що допомагають боротися різними простудними захворюваннями. У ній дуже багато органічних кислот, таких як саліцилова і аскорбінова, відомими своїми унікальними якостями для посилення опірності організму до вірусів і хвороботворних бактерій. Це і обумовлює знаменитий ефект від прийому завареною малини для зниження температури тіла.

Користуючись дарами природи можна не тільки вилікуватись, а і зберегти своє здоров’я за рахунок посиленого щоденним прийомом корисних ягід, імунітету.

Залишити коментар