Геркулес і вівсянка — в чому різниця?

В користь каш сьогодні нікого переконувати не треба. Але при такій широті сучасного асортименту у споживачів можуть виникнути труднощі з вибором. Стоячи перед магазинної полицею, вони можуть, наприклад, задатися питанням: геркулес і вівсянка – у чому різниця між цими продуктами? І що з них краще вибрати, щоб блюдо вийшло якомога корисніше?

Дуже багато людей помиляються, вважаючи, що геркулес і вівсянка — це одне і те ж. Звичайно, у них один «прабатько» — овес, але все ж вони відрізняються, причому досить істотно. Різницю між ними дуже важливо знати людям, які піклуються про те, щоб у їхніх тарілках частіше виявлялася здорова, повна поживних речовин їжа.

Наш старий добрий знайомий — овес — прибув до нас у свій час з Монголії і Північного сходу Китаю. Це однорічна трав’яниста рослина сьогодні є сировиною для крупи, пластівців і навіть для борошна. Воно славиться лікувальними ще з подачі Гіппократа, за часів якого було задіяно для очищення і зміцнення тіла.

Геркулес і вівсянка – в чому полягає різниця?

Сьогодні теж дуже багато поважають вівсянку і починають з неї свій день. Існують численні рецепти, в яких овес є інгредієнтом печива, млинців, мюслі, перших страв і т. п. Іншими словами, цей злак у нас як і раніше в пошані, потрібно тільки розбиратися в різних його іпостасях. Давайте займемося заповненням прогалин – порівняємо вівсянку, геркулес і вівсяні пластівці і зрозуміємо, у чому різниця між ними, ґрунтуючись на ряді критеріїв.

  • Особливості виробничого процесу

Вівсянка — це вівсяна крупа, неочищена цільне зерно злаку. При її приготуванні не передбачений етап фрезерування, а це означає, що зародок, висівки і ендосперм (а разом з ними і користь) залишаються на місці. Зерна для приготування крупи поділяють на кілька частин, проте прокатыванию і расплющиванию не піддаються.

Говорячи про те, чим відрізняється вівсянка від геркулеса, не можна не згадати і про їх «третьому брата» — пластівцях. Вони можуть мати різну товщину, обозначаемую назвою «Екстра» і номерами — № 1, № 2, № 3 (самі тоненькі йдуть в нумерації першими). Геркулес — щось середнє між пластівцями і крупою, оскільки він товщі і грубіше, ніж екстра № 3, але все ж делікатніше крупи.

Для приготування цього продукту, що отримав свою оригінальну назву ще за часів СРСР, зерна злаку очищаються від грубого зовнішнього шару, а оболонка і зародок (принаймні більша їх частина) зберігаються.

Потрібно мати на увазі, що сьогодні знайомим з дитинства назвою «Геркулес, асоціюється зі здоровою, наповнює силами кашею, деякі виробники спекулюють. Вони називають їм звичайні «розплющені» пластівці, які не мають такої ж поживної цінності.

  • Тривалість приготування

«Класична» вівсяна каша вариться 30-40 хвилин. Навіть після закінчення цього часу зерна залишаються «в формі», їх доведеться жувати. Геркулес ж зазвичай вимагає 10-20 хвилин варіння.

  • Властивості

Технологія приготування безпосередньо впливає на присутність в кінцевому продукті цінних речовин, і злаки не є виключенням. У вівсяній крупі корисних елементів набагато більше, ніж у пластівцях, геркулес ж займає проміжну позицію.

Що краще купувати?

Якщо йде мова про економію часу за рахунок швидкості приготування і меншої кількості клопоту, то багато господинь віддають пальму першості геркулесу (а найімовірніше – пластівців). Але якщо мова йде про харчування, що дає й підтримує здоров’я, то краще інших форм вівсяна крупа.

Одним з найбільш цінних її інгредієнтів є клітковина. Ці харчові волокна здобули блискучу репутацію завдяки тому, що успішно очищають ШЛУНКОВО-кишкового тракту, стимулюють його діяльність, зокрема, позитивно впливаючи на моторну функцію. Зварена вівсяна крупа виводить не тільки токсини, але і «поганий» холестерин, приводить в норму рівень цукру в крові.

Цінна вівсянка з цільних зерен і вітамінами групи B, PP, Тобто Той, хто регулярно їсть кашу з «справжньою» крупи, навряд чи буде скаржитися на поганий стан волосся і шкіри. А ще він менше схильний до стресів, оскільки вітаміни У відомі своїм позитивним впливом на роботу нервової системи. Кальцій, магній, калій, фосфор, теж присутні в цьому злаку, вносять свою лепту в красу зовнішності і хороший фізичний стан людини. Саме тому геркулес (і тим більше — пластівці) радять вживати лише епізодично, коли ніколи возитися з кашею з крупи. А ось останню можна якщо не щодня, то, принаймні, набагато частіше інших видів переробленого злаку.

Визначаючись, з чого саме ви будете варити вівсяну кашу, обов’язково звертайте увагу на назву пакування, склад і пам’ятайте про користь для організму. Нагодувати тіло «порожніми» калоріями, але швидко або ж приготувати більш клопітку, але зате більш корисну їжу — вибір завжди залишається за вами.

Залишити коментар