Фікус Бенджаміна догляд в домашніх умовах

Такі рослини, як фікус завжди користувалися популярністю, їх можна зустріти в кожному будинку. Це гарні кімнатні квіти, що зовні нагадують маленьке дерево, їх головна відмінність полягає в блиску маслянистого відтінку, притаманного листю. Всі рослини сімейства фікусів розрізняються не лише за забарвленням, але і методу формування крони, наприклад, фікус Бенджаміна кінкі являє собою карликовий тип квітки, невеликого розміру, тому найчастіше зустрічається в стилі бонсай. Його використовують для прикраси приміщення, створення родзинки в інтер’єрі або, як природний очищувач повітря.

Догляд за фікусом в домашніх умовах

Доглядати за Бенджаміном в домашніх умовах дуже просто і цікаво, такі квіти не відрізняються вибагливими вимогами і швидко ростуть. Після покупки листя квітки слід добре протерти, тому що багато продавці обробляють їх поліролем, щоб додати блиск. Підходяще місце необхідно відразу підібрати, тому що фікус не любить, коли його зайвий раз повертають або переставляють. Мало того, така рослина не рекомендується ставити близько обігрівальних конструкцій. Для рослини необхідно підібрати таке місце, де багато світла, якщо освітлення буде слабке, квітка витягнеться, і його листя будуть дрібними.

Якщо правильно підібрати для фікуса грунт, то він не потребує підгодівлях органікою, але при необхідності цю процедуру виконують у період з травня і до вересня, використовуючи універсальне добриво, достатньо одного разу на тиждень. Щоб надати гарний зовнішній вигляд листю або оздоровити їх, можна робити обприскування слабким розчином добрива.

Слід захищати фікус від впливів погодних умов, оберігати від протягів, краще, якщо він буде стояти на балконі або на підвіконні. Якщо створити максимально сприятливі умови влітку для життя цієї квітки, то взимку, навіть при температурі 17 градусів, він буде почувати себе комфортно.

Освітлення, температура і полив фікуса

Бенджамін кінкі відноситься до групи кольорів, які люблять світло, тому фахівці рекомендують вирощувати його в добре освітленому приміщенні. У загальній складності, яскраві промені сонця фікус переносить добре, але якщо буде занадто сильна спека, тоді квітка слід переставити в тінь. Як вже згадувалося, його не можна ставити поблизу опалювальних приладів, так як фікус не переносить потік теплого повітря.

Місце для фікуса слід підбирати ретельно, щоб у майбутньому не довелося переставляти його, він не любить, коли його турбують, це зайвий стрес. Якщо постійно рухати горщик з фікусом, тоді його листя опаде. Що стосується відповідної температури, то найбільш підходяща коливається в межах від 20 до 25 градусів.

Головне правило правильного поливу – це не заливати субстрат, в іншому випадку, як і з будь-яким іншим рослиною, фікус помре. За рахунок того, що Бенджамін кінкі маленький за розміром, то і волога випаровується повільно, не рекомендується створювати застій води, інакше коренева система квітки загниє. Його слід поливати помірно, не допускати потрісканого грунту або, навпаки, мокрого болота.

Якщо згадати про вологість повітря, то тут немає особливих правил і рекомендацій, фікус Бенджаміна кінкі відмінно переносить сухе. Хіба тільки іноді витирати листочки від пилу, використовуючи вологу губку або ганчірку, можна влаштовувати теплий душ 1 раз в 3 місяці. Саме головне достоїнство цього красивого квітки – невибагливість. Найголовніше, що вимагає догляд в домашніх умовах за фікусом Бенджаміном – це полив, виробляє вчасно і відстояною рідиною.

Рада! Якщо в кімнаті сухо, то обприскувати рослину можна частіше, але перед процедурою обов’язково перевіряти грунт, щоб він був злегка вологим.

В опалювальний сезон необхідно приділити поливу рослини більше уваги, особливо це стосується крони фікуса, в цей час квітка ще більше потребує вологи.

Розмноження фікуса Бенджаміна кінкі

Найкращий період для цього весняний період і початок літа, так як відбувається утворення кореневої системи і листочок. Фікуси добре розмножувати живцями, зрізуючи при цьому верхні стебла з листами, після цього помістити їх в банку і поставити на світле місце. Вода повинна бути завжди чистою, поки через деякий період часу на живцях не стануть з’являтися коріння.

Крім того, живці можна залишати в мокрому піску, спочатку обрізають стебло, потім видаляють молочний сік обмиванням, залишають підсихати і висаджують в ємність. Можна прискорити процес вкорінення, накрити держак банкою, щоб створити ефект теплиці. Краще всього, якщо на стеблинці буде мінімум 2 листочка маленьких, якщо живець буде великим, то він не може взятися, тому що випаровування вологи відбувається швидше.

Обрізка фікуса

На думку досвідчених флористів, фікусів можна надати товщину і фактурність, для цього посадити два ствола у переплетеному вигляді, через деякий час вони утворюють джгут або косу, і вийдуть красиві нарости. Початківцям квітникарям або любителям слід потренуватися обрізати молодий фікус Бенджаміна кінкі.

Процес обрізання передбачає відділення верхівки добре розвинених листків, щоб на них були молоді бруньки. Крім того, обрізання використовують і для того, щоб підтримувати гарну форму квітки, тому процедуру необхідно виконувати через кожні 4 роки. При цьому, не забувати обробляти місця зрізу, використовуючи деревне вугілля, щоб млечная рідина не витікала.

Планова обрізка фікуса припадає на лютий місяць, обрізають стебла, які за зиму надто витягнулися. Існує кілька методів обрізання квітки, наприклад, у вигляді штамба або куща, а іноді така рослина формують, як бонсай.

Хвороби і шкідники

Найчастіше, фікус Бенджаміна уражується грибковими інфекціями, наприклад, в результаті, борошнистої роси на листках з’являється білий наліт. Цією хворобою рослина хворіє, якщо перебуває в умовах підвищеної вологості і вогкості. У цьому випадку, щоб реанімувати квітка, слід все листя, які захворіли, видалити і обробити фунгіцидом.

В результаті впливу шкідливих бактерій може з’явитися коренева гниль, після надмірного зволоження грунту. Для усунення проблеми, необхідно всі корені видалити, що підгнили, а субстрат замінити новим. Всі хвороби цього рослини виникають в результаті неправильного догляду, якщо створити максимально сприятливі умови і доглядати належним чином, фікус буде радувати своїми красивими листям і сильними стеблами.

Часто бувають такі ситуації, коли фікус Бенджаміна кінкі починає скидати листя, і тому є пояснюють причини:

  1. Горщик з рослиною часто переставляють, а цього робити не можна, без крайньої необхідності.
  2. Квітки не вистачає освітлення, тому, таким чином, він реагує на це.
  3. У деяких випадках, фікус може скинути листя відразу після того, як його принесли з магазину. Такою поведінкою він намагається адаптуватися до нових умов.

Крім хвороб, як і всі кімнатні рослини, фікус Бенджаміна піддається нападу шкідників, це може бути попелиця або кліщі, трипси, але найчастіше павутинним кліщем. Його приваблюють зелене листя квітки, винищити це комаха досить складно, тому що він дуже швидко звикає до всіх хімікатів, які використовуються для захисту рослин.

Розвиток цього шкідника відбувається швидко, тому приймати заходи слід відразу після перших ознак його появи. Ознаками присутності комахи є павутина на стовбурах рослини, руді або чорні точки невеликого розміру на листках, якщо потерти їх пальцем, вони розмазуються.

У природних умовах павутинний кліщ вважає за краще суху і теплу навколишнє середовище, тому, щоб знищити шкідника, необхідно створити йому протилежні умови проживання. Наприклад, холодний душ допоможе змити не тільки самого паразита зі стовбура рослини, але і його яйця, обливати фікус слід 10 днів підряд, щоб повністю позбутися від павутинного кліща. Після водних процедур можна використовувати додаткові засоби захисту.

Додаткову інформацію про те, як правильно доглядати за фікусом Бенджаміном кінкі, розповість відео

Залишити коментар