Як реанімувати орхідею

Якщо неправильно доглядати за орхідеєю, вона може загинути, є корисні рекомендації та правила, які допоможуть реанімувати квітка.

Зів’яли листя орхідеї

Коли в’яне листя, необхідно розібратися, в чому причина, це природний процес або до цього призвело порушення у догляді. Якщо, наприклад, пожовкли два або три листочки, а інші здорові, значить, причина криється в природних факторах, їх не треба відразу видаляти, тому що там ще є поживні речовини, які будуть передаватися здоровим ділянках, повністю лист повністю не зів’яне.

Через деякий час він і сам відпаде, якщо листя по всьому стеблу в’януть, значить, незабаром вони стануть жовтими і будуть відпадати, це ознака того, що в процесі догляду були зроблені помилки, що призвело до хворобливого стану квітки, тому рослину слід негайно реанімувати.

Реанімація орхідеї після перегріву коренів

Перегрів кореневої системи настає тоді, коли квітка знаходиться тривалий час під впливом сонячних променів, в результаті, рослина швидко втрачає вологу, разом з цим рідини позбавляється і субстрат. Це стане причиною переохолодження коренів, в наслідок чого вони не зможуть повноцінно вбирати рідину, цей процес може не просто сповільнитися, він може і зовсім зупиниться, тому листя швидко зів’януть.

Перші дії, які слід вжити для реанімації орхідеї – це прибрати квітка в тінь на кілька годин, категорично не рекомендується відразу ж його поливати, це викличе зворотний і посилений процес, листя стануть швидше жовтіти і відмирати. Для початку, орхідея охолоне і тільки після цього, її можна зрошувати, після поливу вона, звичайно, не відновиться відразу, тому що для відновлення водного балансу знадобиться час. Необхідно запобігти повторний перегрів, змінювати його місцезнаходження, створити відповідні умови.

Реанімація орхідеї після неправильного поливу

Якщо неправильно поливати квітку, в першу чергу, постраждає коренева система, в результаті, він зів’яне і скине все листя. Прийнятними умовами є субтропічний клімат, в природі, в таких місцях часто ідуть теплі дощі, але це не заважає рослині відчувати себе добре.

Навіть перебуваючи постійно у воді, коренева система встигає просихати, завдяки хорошій повітряної циркуляції. Тому, в домашніх умовах, слід поливати орхідею тільки тоді, коли грунт повністю просохла, якщо не контролювати цей процес, коренева система помре, разом з нею і сам квітка.

Тимчасові проміжки поливу будуть залежати від того, в яких умовах росте орхідея, температура і вологість повітря, навколишнє середовище, освітлення і складу субстрату, а також добрива, що використовуються для підживлення ґрунту. Якщо горщик великий, земля буде повільніше просихати, а корені можуть загнити, краще для квітки підбирати вузькі і високі ємності. Якщо рідко поливати рослину, тоді це може призвести до того, що коренева система засохне.

Реанімація орхідеї після неправильного добрива

Органіка кожній рослині потрібно, але слід дотримуватися норми і концентрацію речовин, про порушення і підвищених дозах скажуть листя, які зів’яли й пожовкли, обсипалися. При цьому зміни торкнуться і кореневу систему, вони стануть жовтими, червоними або чорними, отруєння добривами походить від коренів до стеблах, і певного лікування в такому випадку також немає.

Якщо пошкодження слабкого характеру, тоді орхідею можна дістати з горщика і промити теплою водою, видалити всі постраждалі ділянки, а зрізи обробити. Орхідея прийде в себе, якщо на ній є хоч трохи молодих нирок, треба дати їй час, і перші дні поставити рослину в тінь, для поливу використовувати дистильовану воду, змішану з водопровідної, в однакових пропорціях, квітконоси обов’язково повинні бути сухими. Необхідно створити максимально сприятливі умови, що стосується освітлення, але не допускати попадання прямих сонячних променів. А про органіку на перші три місяці зовсім забути і прибрати далі.

Склад субстрату для орхідеї

На розвиток орхідеї може вплинути і грунт, якщо він свіжий, тоді орхідея отримує необхідний кисень, але через деякий час земля стає щільною, здатність пропускати повітря знижується.

Це ще одна причина м’яких і млявих листя, так як земля швидко просихає, значить, склад субстрату неправильний. Щоб виростити красиву орхідею. Слід постійно стежити за станом і складом ґрунту, як правило, краще використовувати кору сосни, вона пропускає повітря і воду, а це важливо для орхідеї, товщина шматочком повинна бути не менше, ніж 1 див.

Реанімація орхідеї після паразитів

У грунті для орхідеї можуть відкладати свої личинки різні комахи, які завдають шкоди кореневій системі квітки, вони харчуються відростками коренів, в результаті, необхідну кількість вологи туди не надходить, і рослина в’яне.

Реанімація орхідеї після ураження паразитами передбачає ряд дій, для початку, кореневу систему слід ретельно промити теплою водою, висушити, субстрат повністю замінити і пересадити рослину в новий грунт. Після пересаджування квітки, його не слід поливати 10 днів, щоб повністю позбутися личинок паразитів, так як їм для життя потреба волога.

Важливо! У цей період слід виключити різні хімічні препарати, щоб уникнути отруєння кореневої системи, так як вона дуже слабка.

Реанімація кореневої системи орхідеї

Не варто думати, що причиною в’янення рослини є тільки листя, неправильний догляд або полив, будь-які пошкодження коренів можуть стати також причиною загибелі квітки. Коренева система теж може страждати від недостатнього освітлення або неправильного зволоження, якщо, наприклад, орхідею розкачати в різні боки, і воно буде щільно сидіти в грунті, це означає, що квітці не вистачає вологи, тому слід негайно приступати до відновлення.

Реанімація кореневої системи передбачає створення певних умов для орхідеї, по-перше, квітка необхідно поставити в тінь на кілька хвилин, після цього занурити в ємність з водою, температура якої не повинна бути вище 40 градусів. За цей час коріння орхідеї встигнуть поглинути воду і насититися повною мірою, щоб стати максимально пружними. Не рекомендується додавати якісь добрива. Вони можуть тільки нашкодити і без того слабких коріння рослини.

Орхідея постояла трохи, можна облити його душа, але намагатися так, щоб вода не потрапляла на квітконоси, почекати хвилин 20, коли вся зайва вода стече. Якщо рідина потрапила на серцевину стебла або на листя, її слід промокнути сухою серветкою. Потім, встановити в тепле місце, де температура повітря буде в межах 25 градусів, і не будуть потрапляти прямі сонячні промені. Вже через кілька днів буде зрозуміло, чи правильно були, виконані дії чи ні, якщо так, тоді рослина оживе, в іншому випадку, реанімація квітки була розпочата пізно.

Якщо квітка тримається слабо в грунті, необхідно оглянути його кореневу систему на предмет пошкоджень, живий і здоровий корінь має щільну структуру, тверду плоть і злегка коричневий відтінок, в інших випадках, це гнила тканина. Молоді та сухі коріння мають світлий відтінок, якщо їх злегка зволожити, вони придбають зелений колір.

У процесі огляду необхідно видалити всі хворі ділянки, аж до здорової частини, а обрізи обробити, наприклад, активованим вугіллям або будь-яким антисептичним засобом. Не можна використовувати йод або зеленку, тому що, по-перше, до складу розчинів входить спирт, а по-друге, вони сушать корені зсередини. Якщо використовувати такі засоби, можна повністю вбити, залишилися живі і здорові відростки.

Реанімувати орхідею можна, навіть, якщо є тільки один живий і здоровий корінець, для цього його слід акуратно обрізати і росток посадити в маленький горщик, поставити в тепле місце, де немає протягу. Поливати грунт слід регулярно, але якщо субстрат повністю просох.

Щоб реанімувати орхідею без коренів, необхідно підготувати спеціальний розчин з додаванням корнеобразователя. У цей час листя квітки необхідно протирати глюкозою, щоб набиралася сил, або використовувати листкове підживлення.

Додаткову інформацію можна подивитися на відео, як правильно реанімувати орхідею

Залишити коментар