Дитячі противірусні препарати – які засоби призначають дітям

Не потрібно знати, захворіє або не захворіє дитина, якщо він переохолодилася або перебував у контакті з тими, хто – як виявилося – вже хворіє вірусною інфекцією.

На віруси можна впливати на ранній стадії, поки вони не встигли впровадитися в дитячий організм. Аптечний асортимент представлений широким рядом противірусних препаратів для дітей всіх вікових груп у різних формах – краплях, таблетках, свічках, розчині в сиропі.

За якими параметрами батьки вибирають дитяче противірусний засіб? Які препарати найбільш ефективно захистять малюків від хвороби?

Дитячі противірусні препарати від 1 року

В ранньому віці можна давати такі ліки.

  • «Віферон». Цей препарат відноситься до групи інтерферонів – основна активна речовина в ньому – альфа-2 інтерферон. Цей синтезовано речовину лабораторним шляхом, тому не слід боятися зараження захворюваннями, що передаються через кров. Штучний інтерферон має структуру, ідентичну природному, вырабатывающемуся в організмі.

Для самих маленьких хворих ліки застосовують у формі свічок.

Таблетки не випускаються – ліки повністю розчиняється в травному тракті. Школярі відмовляються використовувати препарати у формі супозиторіїв для них доведеться підібрати якесь інше противірусний засіб, щоб не нервувати вже «дорослого» дитини.

«Віферон» вважається одним з найбільш безпечних засобів цієї групи – побічні ефекти, які він викликає, обмежуються шкірними реакціями – свербежем або кропив’янкою.

  • «Ремантадин» або «Орвирем». Ліки випускається у формі сиропу – основна діюча речовина римантадина гідрохлорид. Він пригнічує вірус грипу штаму А, підвищує рН эндосомы, яка проникаючи в вірусну клітку пригнічує з неї вихід вірусних частинок. Якщо говорити науковою мовою, він деформує геном хвороботворної мікрофлори.

Цей препарат доцільно призначати протягом 3 днів після появи перших симптомів застуди. Для профілактики «Орвирем» застосовують протягом 2 тижнів після контакту з хворими. Протипоказання – важкі захворювання печінки і нирок, включаючи нирково-печінкову недостатність, дитячий вік до 1 року.

Побічні реакції звичайні, як і від всіх лікарських препаратів – свербіж, кропив’янка, нудота, блювота…

  • «Оциллококцинум». Це гомеопатичний препарат підвищує імунітет, тільки коли його починають приймати з перших днів хвороби. Малюкам гранули розчиняють в молоці або воді і дають або з ложечки або з допомогою пляшечки і соски.

Для профілактики його використовують по 1 дозі на тиждень весь час, поки не пройде епідемія. Гомеопатичні засоби комбінуються з будь-якими препаратами схожого дії.

  • «Анаферон». Гомеопатичний препарат вважається одним з найбезпечніших для маленьких дітей. Таблетку розчиняють у невеликій кількості води і дають при перших симптомах застуди кожні півгодини в першу добу. Ще 2 дні його приймають 3 рази на день – якщо воно не діє, слід починати більш ефективне лікування.

Основна діюча речовина – штучно синтезований людський інтерферон.

Побічні ефекти виникають дуже рідко. Це ліки вважається не тільки гарним, але й одним із самих недорогих.

  • «Деринат». Препарат можна використовувати навіть у новонароджених. Випускається у формі крапель. Основна активна речовина – дезоксирибонуклеат натрію – це засіб, що підвищує природний імунітет за рахунок активації неспецифічної резистентності дитячого організму.

Протипоказання – тільки індивідуальна чутливість.

  • «Гриппферон». Ліки випускається у формі крапель, протистоїть вірусу під час його впровадження в організм респіраторним шляхом. Протипоказань не має. Діюча речовина – людський рекомбінантний інтерферон альфа-2b.

Для дітей віком від 2 до 3 років використовують ті самі противірусні препарати, що й для немовлят.

Дитячі противірусні препарати від 3 років

Асортимент противірусних засобів для дітей від 3 років можна розширити – перші гормональні зміни вже відбулися, кишечник повністю адаптувався до дорослої їжі – флора в ньому вже сформувалася. Тепер можливо застосовувати лікарські препарати для дорослих, коректуючи дозу залежно від ваги пацієнта.

Доза лікарських засобів, що використовувалися у дітей від 1 року життя, збільшується пропорційно вазі дитини.

  • «Арбідол». Він не тільки пригнічує різні штами грипу – А, В і ТОРС, але і блокує активність короновируса. «Арбідол» зменшує вираженість побічних дій, скорочує час захворювання , зменшує загальну інтоксикацію.
  • Випускається в таблетованій формі, діюча речовина – умифеновир.

Побічні ефекти загального дії виникають рідко – не відрізняються від реакцій, викликаних іншими видами противірусних засобів. Дозування для дітей від 2 років 50 мг на добу, від 6 років добова доза подвоюється, а від 12 років – потроюється.

  • «Кагоцел». Це ліки стимулює вироблення природного імунітету за рахунок синтезу інтерферону. Найбільш ефективно діє при застосуванні після безпосереднього контакту з вже хворим.

Активно використовується педіатрами, так як побічні ефекти обмежуються шкірними реакціями.

Дітям від 3 до 6 років призначають у перші 4 дні після контакту з хворим або при появі перших ознак застуди по 2 таблетки на день, від 6 років – 3 таблетки, з 12 років дозування таке ж, як у дорослих – 6 таблеток у день.

Противірусні препарати для дітей шкільного віку

Чим старше дитина, чим ширший асортимент противірусних засобів, які можна застосовувати при перших ознаках ГРВІ.

Найбільш часто призначають дітям від 7 років «Ремантадин». Це ліки, що випускається в таблетках і в сиропі, вже продемонструвало свою ефективність у боротьбі з вірусами різних штамів. Випускається воно з 1970 року. Основна діюча речовина – похідне адамантану.

Побічні дії – діарея, шум у вухах, алергічні реакції різного типу. З економічної точки зору це одне з найбільш вигідних засобів – воно найдешевше.

«Аміксин». Це ліки теж використовується в педіатричній практиці понад 40 років. Не ефективно проти пандемічного свинячого грипу, проте активно бореться з іншими штамами. Поєднується з антибіотиками, що призначаються при вторинному бактеріальному зараженні, рідко викликає побічні ефекти. Аналоги – «Тиролон» і «Амовакс».

В даний час почали випускати дитячий «Інгавірін». Це ліки з 2009 року застосовували для профілактики і лікування грипу та ГРВІ у дорослих, і тільки нещодавно вона з’явилася в дитячій дозі – для дітей старше 7 років – ділити дорослу дозу не рекомендується – капсули не розкривають.

Основна діюча речовина имидазолилэтанамид пентандиовой кислоти. Побічні ефекти загального дії, такі ж, як і при прийомі інших противірусних засобів.

Найбільш безпечні противірусні засоби

Одним з найбільш дешевих і безпечних противірусних засобів є «Оксолінова» мазь. Її можна застосовувати у немовлят з 2 місяців і дорослим в профілактичних цілях. Після нанесення на слизову носа руйнує ліки проникаючі в організм вірусні клітини.

100% натуральний засіб «Іммунал». Основна діюча речовина – сік ехінацеї пурпурової.

Природний імунітет підвищується, що посилює опірність організму за рахунок підвищеного синтезу лейкоцитів.

«Іммунал» можна придбати в краплях, таблетках та у розчині.

Незважаючи на велику кількість противірусних засобів для дітей, жодна з них не гарантує на 100% , що дитина не захворіє на грип. У деяких випадках зараження відбувається навіть після вакцинації.

Противірусні препарати плюс зміцнення організму – тільки в цьому випадку захворювання пройде швидше і не викликає серйозних побічних ефектів.

Залишити коментар