Дицинон при вагітності: особливості застосування

Будь-яка майбутня мама знає, наскільки небезпечні під час вагітності будь-які кровотечі. Плацентарний або маткова кровотеча може стати причиною переривання вагітності.

Не менш серйозні і ситуації, коли з-за лопнули внаслідок збільшеної навантаження судин кров починає накопичуватися у внутрішніх органах або черевної порожнини. Щоб уникнути цього, лікарі призначають вагітним різноманітні противогеморрагические препарати, серед яких найбільш відомий Дицинон.

Дицинон під час вагітності: склад та показання до застосування

Дицинон являє собою гемостатичний, тобто кровоспинний препарат. Основна діюча речовина цього ліки – етамзілат – прискорює вироблення тромбоцитів, що сприяють згортання крові.

У цього популярного препарату досить багато корисних для вагітних жінок та їхніх країн малюків властивостей. Він зміцнює і робить їх більш еластичними стінки судин, збільшує проникність капілярів.

Препарат починає діяти протягом 3 годин з моменту попадання в шлунок. Часто перші поліпшення в стані стають помітні вже через 15 – 30 хвилин. А при ускладненнях під час вагітності можуть прописати уколи, які починають стимулювати утворення тромбоцитів практично відразу ж після введення препарату в організм.

Дицинон використовується в самих різних галузях медицини, а вагітним матусям його не призначають тільки при загрозі викидня, але і при будь-якому, навіть незначному на перший погляд, кровотечі.

Основними причинами, за якими лікар може призначити майбутній мамі цей препарат, є:

 • будь-які маткові кровотечі при вагітності;
 • слабка згортання крові після операції;
 • внутрішні кишкові та легеневі кровотечі, що створюють загрозу життю не тільки малюка, але і матері;
 • інфаркт;
 • діабетична ангіопатія, що супроводжується кровотечею;
 • носові кровотечі;
 • а також травмування шкірного покриву, теж представляє певний ризик для вагітної та її малюка.

Показання до застосування Дицинона не завжди пов’язані з серйозною небезпекою. Набагато частіше його виписують в цілях профілактики. Втрата крові, навіть незначна, при вагітності представляє серйозну небезпеку для плода, оскільки порушується баланс електролітів в організмі, і малюк одержує менше поживних речовин, що йому необхідно для повноцінного розвитку.

Саме тому будь-які кров’яні виділення, навіть, на перший погляд, незначні, служать підставою негайно здатися гінеколога. Особливо важливий постійний контроль на ранніх термінах вагітності.

Як правило, при вагітності медики не чекають, поки відкриється сильна кровотеча. У випадку, якщо є передумови до переривання вагітності (а це може бути перенесене захворювання, так і просто сильний стрес), то цей препарат можуть прописати і при незначних, мажуть виділеннях.

Тим не менш, призначається Дицинон при коричневі виділення при вагітності досить рідко, оскільки серйозної небезпеки вони не представляють, натомість активна речовина ліки може не дуже добре вплинути на майбутнє здоров’я дитини. Найчастіше Дицинон призначають вагітним при рясних кровотечах червоного кольору. При так званої «мазне» гінеколог цілком може обмежитися щадним режимом і більш легкими медикаментами.

Випускається цей лікарський препарат у двох основних формах:

 • у вигляді таблеток, дозування яких становить 125 або 250 мг;
 • в якості 12% розчину для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій; об’єм препарату в одній ампулі становить 2 мл

Крім того, це ліки можуть вводити в організм іншими шляхами: наприклад, за допомогою вологих компресів і примочок і навіть, в окремих випадках, шляхом закапування в очі.

Вагітним, на відміну від післяопераційних хворих, зазвичай призначають таблетки. Іноді, в критичних випадках, їх можуть замінити уколами. Найчастіше Дицинон виписують на ранніх термінах вагітності. Це пов’язано з тим, що в перший триместр загроза переривання вагітності набагато вище, ніж у наступні місяці.

Інструкція по застосуванню Дицинона при вагітності

Дицинон відноситься до тих препаратів, які можна пити лише за призначенням лікаря. Особливо це стосується вагітних женщнин. Необхідно неухильно дотримуватися графіка прийому ліків і дозування, визначену лікарем; самодіяльність тут неприпустима. А в доповненні до цього варто дотримуватися рекомендованого режиму дня. Адже найчастіше причиною кровотеч при вагітності стає стрес або стомлення.

Добову дозу препарату лікар розраховує індивідуально для кожної вагітної, орієнтуючись на фізичні дані, аналізи та можливі протипоказання своєї пацієнтки. У середньому добова норма Дицинона для вагітних становить від 10 до 20 мг на кожен кілограм ваги. Це дорівнює 3 – 4 таблеток по 250 мг.

Приймати Дицинон при вагітності потрібно строго після їжі, по можливості витримуючи рівномірні інтервали. Термін дії препарату складає 5 годин. І краще всього при вагітності скласти графік лікування таким чином, щоб нова порція ліки потрапляла в організм не раніше і не пізніше, ніж закінчиться вплив попередньої.

Курс лікування може бути в залежності від ситуації різний: від 3 днів, при сприятливо протікає вагітності, до півтора і більше тижнів, при загрозі викидня.

При вагітності існує лише кілька ситуацій, при яких можна почати прийом ліків без консультації гінеколога: це сильні червоні кровотечі у поєднанні з неможливістю терміново звернутися до лікаря. У цьому випадку необхідно зробити внутрішньом’язово укол 2 мл Дицинона і негайно викликати Швидку допомогу.

Якщо кровотеча не припиниться протягом 3 – 4 годин, можна зробити ще до 2 уколів на добу. Але це лише тимчасова міра: рясне кровотеча говорить про ризик переривання вагітності, і продовжувати лікування необхідно в стаціонарі.

Протипоказання при вагітності

Як і більшість лікарських препаратів, Дицинон може принести не тільки користь, але і шкоду. При вагітності організм жінки особливо вразливий, тим більше, що майже будь-яке нездужання відразу ж позначається на дитині.

Існує кілька ситуацій, при яких прийом Дицинона під час вагітності категорично заборонено:

 • тромбоемболія;
 • різного роду тромбози;
 • непереносимість організмом вагітної будь-якої з діючих речовин препарату;
 • порфирія в гострій формі;
 • не можна приймати ці ліки і у випадку так званої геморагії при вагітності – крововиливи в органи або порожнини тіла.

Вплив етамзілата на плід, що розвивається, до кінця не вивчено. Вважається, що це активна речовина безпечно для дитини. Тим не менш, збільшення в крові матері тромбоцитів, особливо на ранніх термінах вагітності, може впливати і на формування крихітного чоловічка. Тому лікарі намагаються призначати Дицинон лише в тих випадках, коли показання до його застосування очевидні, а можлива користь переважає ризик, який препарат може завдати плоду.

Ще одна причина, по якій не варто вважати цей препарат панацеєю, полягає в самому принципі його дії: він прискорює згортання крові, буквально закупорюючи порваний посудину. А ось основну проблему, з-за якої і виникла кровотеча, він не усуває.

При вагітності це може бути відшарування плаценти або плідного яйця, прогестероновая недостатність і безліч інших причин. Щоб справитися з таким захворюванням, потрібно комплексне лікування, інакше результатом може стати переривання вагітності.

Побічні ефекти при вагітності

Але навіть у тому випадку, якщо ніяких протипоказань до застосування під час вагітності немає, Дицинон може викликати деякі побічні ефекти.

Серед найпоширеніших можна назвати:

 • Різні порушення кровообігу в головному мозку, що тягнуть за собою головний біль (як тимчасову, так і у формі мігрені) і запаморочення.
 • Знижений артеріальний тиск.
 • Нудота, печія та інші проблеми з шлунково-кишковим трактом.
 • Різноманітні алергічні реакції – в першу чергу, почервоніння і гіперемія шкіри.
 • Можуть виникнути неприємні відчуття в області епігастрію. При вагітності це досить часте і, як правило, безпечне явище. Але на всяк випадок краще проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб виключити гастрит або виразку шлунка.
 • Поширений побічний ефект — оніміння і часткова втрата чутливості в кінцівках (у вагітних це пов’язано, в першу чергу, з утрудненим капілярним кровообігом, яке погіршується при рясної вироблення тромбоцитів).
 • Також при вагітності під час прийому Дицинона може початися діарея.

Вагітність – серйозний привід почати уважніше ставитися до свого здоров’я і здоров’я свого малюка. У багатьох випадках прийому препарату можна уникнути або обмежитися коротким курсом.

У цьому допоможе правильний режим дня, збалансоване, розпланований по годинах харчування і, звичайно ж, відсутність будь-яких чинників, здатних викликати хвилювання. Багато вагітні страждають від кровотеч саме за порушення цих необхідних вимог.

Залишити коментар