Декупаж холодильника

Зараз нас оточують однотипні вироби, виготовлені промисловим способом: типові меблі, побутова техніка, світильники, посуд. Але іноді хочеться додати індивідуальність побутових предметів, з якими ми стикаємося щодня. Добре, коли є можливість замовити майстру виріб ручної роботи, яке гарантовано буде зроблено тільки в єдиному екземплярі. Але цей шлях вимагає фінансових вкладень, іноді дуже великих.

Найпростіший спосіб декорування готових предметів по своєму смаку. Декорування може стати і можливістю оновити стару річ, яка ще функціонально не придатна для використання, але втратила презентабельний зовнішній вигляд.

А її пристрій таке, що сліди часу ніяк не тягнуть на благородну патину і потертості в стилі шеббі-шик, хіба що, підкреслюють обшарпаність речі.

Використання декораторських прийомів дозволяє зробити унікальне дизайнерське виріб, який стане домінантою всього інтер’єру. Є багато варіантів оформлення, які можна зробити своїми руками.

Одним з таких способів оформлення предметів інтер’єру в техніці декупаж.

Де можна використовувати

Для оформлення вирізаними малюнками підійдуть будь-які предмети. Найчастіше декупаж застосовують для оформлення дрібних декоративних предметів: годин, шкатулок, підсвічників і світильників, декоративних тарілок, обробних дощок, тощо Аплікації можна використовувати і для більш масштабних робіт – для декорування меблів, побутової техніки, і навіть як спосіб обробки стін.

Часто застосовують декупаж холодильника, тому що цей побутовий предмет піддається значному навантаженні його щодня «лапають» руками по кілька десятків разів. Від такого навантаження фарба на поверхні стирається. До того ж холодильник – зручне поле для роботи: він великий і плоский, і має мінімум деталей, які можуть перешкодити роботі.

Крім побутових та інтер’єрних предметів, в такій техніці можна оформити одяг і взуття, а при особливому бажанні, навіть автомобіль. Техніка виготовлення малюнка у всіх випадках буде приблизно однакова, відмінність тільки в матеріалах.

Для предметів, що випробовують підвищене навантаження, доведеться застосовувати спеціальні матеріали.

У різних стилях

Звичайно, говорити про різних стильових напрямках в декупажі, з точки зору мистецтвознавства, було б занадто голосно.

Але, в той же час простежити певну спрямованість стилів все ж можна:

  • Чарівність міщанства. У дилетантському виконанні найбільш часто предмети декоруються в міщанському або бюргерському стилі. Найбільш часто зустрічаються мотиви – пасторальні сценки з пастушками, янголята, квіткові мотиви. Ці предмети добре вписуються в інтер’єри в стилі прованс або бидермаейр. Його різновидами можна вважати шеббі-шик, вікторіанський стиль;
  • Етно-стиль. Щоб зрозуміти, що собою являє етно-стиль, потрібно згадати історію походження техніки. Вона народилася як підробка під предмети, виконані в національних традиціях. Для створення предмета в техніці декупаж, виконаних в етно-стилі, можна використовувати стилізацію під будь-яку національну традицію в декоративно-прикладному мистецтві;
  • Декопатч. Ця різновид декупажу має схожість з печворком – клаптиковою технікою. Предмет обклеюється шматочками паперу без сюжетної композиції, як клаптева ковдра. Іноді декопатч використовують як фон для сюжетної композиції, виконаної в техніці звичайного декупажу.

Для того щоб оновити старий холодильник способом декупаж, підійде будь-який стиль, так і будь-яка техніка. Напевно, тільки об’ємний варіант буде не надто підходящий чинності незручності при експлуатації. Вибір стилю буде залежати від загального стилю оформлення інтер’єру кухні і кухонних меблів. Якщо меблі тяжіє до стилю кантрі, то хорошим вибором буде декупаж холодильника в стилі шеббі-шик, прованс, або вікторіанському.

Мила провінційність провансу або потертий шик шеббі перетворять громіздкий білий ящик в стильний інтер’єрний предмет. В сучасну кухню легко впишеться декупаж холодильника в стилі семпл або декопатч.

Від слів до справи

Розібравшись з теорією і підібравши стиль, саме час переходити до практичних занять.

Якщо ви вирішили, що холодильник має надто звичний або потертий вигляд, то варто приступити до декупажу вашого холодильника своїми руками:

  • Підбір зображень. Вибравши стиль, продумайте композицію, і які мотиви знадобляться для реалізації ідеї. Можна використовувати підходящі готові декупажні матеріали, що продаються в магазинах для творчості і зробити декупаж холодильника за допомогою серветок. При виборі варто мати на увазі, що предмет для декорування обраний предмет, що має досить значні розміри. Тому варто при виборі мотивів враховувати їх відповідність. Можна підібрати зображення, роздрукувати в потрібному форматі;
  • Підготовка основи. Перед початком роботи необхідно ретельно підготувати поверхню для того, щоб зробити декупаж холодильника якісно. Якщо фарба не облупилася, то досить добре вимити дверки і інші поверхні з миючими розчинами, для знежирення. Якщо фарба місцями облупилася, то потрібно зачистити ці місця, знявши, те, що легко відходить, а решта обробити за допомогою шкурки, щоб згладити нерівності. Якщо пошкодження великі, то після цього етапу, можливо, варто заґрунтувати всю поверхню цілком;
  • Вирізаємо мотиви. Продумавши схему композиції, вирізаємо мотиви. Для цієї мети зручно використовувати маленькі ножиці з загнутими кінчиками, наприклад, манікюрні. Вирізуйте тільки великі деталі, дрібні елементи краще потім домалювати, використовуючи акрилові фарби. Коли всі елементи малюнка вирізані, розкладіть їх на столі з урахуванням того, як вони будуть розташовані в готовому вигляді. Так ви зможете побачити ескіз своєї задумки, і якщо необхідно, внести зміни і доповнення;
  • Приклеюємо деталі. Починаємо роботу від центру. Якщо ви вирішили користуватися серветками, то знімаємо верхній шар з малюнком. Робити це потрібно акуратно. Покриваємо намічену для приклеювання малюнка площа клеєм, переносимо підготовлений малюнок і ретельно розгладжуємо його за клейової поверхні, видавлюючи бульбашки повітря і намагаючись не пошкодити малюнок. Робити це треба за допомогою плоскої художньої кисті, змоченою клеєм. Так само приклеюємо інші частини композиції;
  • Додатковий декор і лакування. Коли все висохне, приступаємо до декоративній обробці. Для початку потрібно розтушувати контури вирізаних мотивів, щоб згладити перехід від малюнка до тла. Спочатку обробляємо дрібною шкуркою (№ 600), потім підкрашуемо фон, в залежності від задуму.

Другим етапом буде доповнення композиції малюнка відсутніми дрібними деталями. Закінчивши малюнок, покриваємо всю поверхню двома — трьома шарами лаку.

Обробляємо всю поверхню за допомогою шкурки № 800. Стираємо пил.

На цьому етапі можна зробити додаткові декоративні ефекти, наприклад, нанести кракелюрний складу, або покрити частини зображення поталлю.

Після цього покриваємо виріб ще двома шарами лаку. Оновлення вашого старого холодильника відбулося.

Почати з простого

Декорування холодильника своїми руками завдання складне: великий обсяг роботи і вимагає ретельності. Якщо це ваш перший досвід, то, можливо, варто почати з більш простих речей, перш ніж «…замахнутися на Вільяма, розумієте, нашого Шекспіра».

Почніть освоювати декупаж з виготовлення магнітів на холодильник. Весь процес роботи такий же, як і описано вище, так що декорувати невеликі магніти – відмінна практика.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам створити унікальний предмет вашого кухонного інтер’єру. Креативних вам ідей і вдалої творчості!

Залишити коментар