Що таке монохромна вшивка

Ті, хто давно займається вишивкою, відмінно розуміють, наскільки чарівні, красиві, мінімалістичні, глибокі і лаконічні вироби, виконані в техніці монохром.

Вони дуже гармонійно і безпроблемно вписуються в існуючий інтер’єр житла, добре виглядають в сучасних і модних дизайнах, і допомагають зробити будинок схожим на притулок знатної придворної дами або єгипетської цариці.

Не вірите?

Перевірте наше твердження на ділі, але для початку ознайомтеся з тим, що ж насправді являють собою схеми вишивки хрестом в стилі монохром, якими вони бувають, і наскільки просто піддаються виконання.

Різновиди

Визначення «монохром» може одночасно належати до декількох видів вишивки, а саме:

 • контурній;
 • блэкворку, або виконаної нитками чорного кольору;
 • гладі;
 • вишивці тільки хрестом.

Контурна вишивка з’являється завдяки накладання рахункового хреста, з-за чого нагадує собою олівцеві начерки, що застосовуються в художньому ремеслі. Суцільними тонкими лініями окреслюються лише межі узору, тоді як штрихами виділяють або «зафарбовують» його найважливіші елементи. Незавершеність – головний шик контурних виробів, оскільки вона розвиває фантазію, робить виріб загадковим і багатоликим.

До всього іншого, саме контурна вишивка є ідеальним варіантом для початківців майстринь. Вона не зажадає від них багато часу або витратного матеріалу, адже прості візерунки виконуються ниткою одного відтінку. Схеми майбутнього виробу запросто створюються самостійно, у тому числі, за допомогою відповідних комп’ютерних програм.

Родзинкою малюнка може стати одна яскрава деталь: губи, квітка, що прикрашає зачіску, нігті, виразні сині очі або щось ще.

Щоб вишивка вдалося з першого разу, врахуйте наступні моменти:

 • Нитки – тільки найвищої якості, і ні в якому разі не линяють;
 • Канву необхідно намічати нитками, оскільки олівець або крейду часто залишають мітки після прання;
 • Кінці ниток потрібно ховати під хрестиками. В іншому випадку вони стануть помітними як тільки картина займе своє місце на стіні;
 • матерію для основ слід брати щільну, без мінімальних дефектів;
 • Підбираючи рамку, врахуйте, що вишиті в даній техніці люди, звірі або абстракція добре виглядають тільки у вільному просторі.

Блекворк або чорна вишиванка

Раніше монохромні візерунки, вишиті чорним по білому, вважалися самими модними і практичними. Ними прикрашали подушки, скатертини, серветки та інший домашній текстиль. Чому саме чорний? В епоху зародження даної техніки просто не існувало ниток іншого кольору, і як тільки вони з’явилися, про блэкворке ненадовго забули.

Нині чорна вишивка використовується для виготовлення іменного домашнього текстилю, подарункових вишитих картин та ексклюзивних предметів інтер’єру в класичному, мінімалістичному або іншому стриманому стилі.

Вишивки цього типу передбачають застосування прямих стібків, що прокладаються на матерії чіткими вертикальними, діагональними або горизонтальними рядами.

Рядки можуть бути двох типів:

 • «бэкстич» це по-нашому «назад голка»;
 • «Гольбейн», або подвійний (парний) шов.

У випадку з реалізацією схеми, вишивка хрестом в техніці «чорний» монохром використовується лише з метою заливки «кольорових» частин подушки, пледа, скатертини або серветки. В цілому ж, подібна робота вимагає від майстринь граничної уважності та терпіння. Нитки повинні бути гарними, не линяющими, добре натягивающимися в рядку і не провисаючими.

Одноколірний хрест

Схеми вишивки хрестом в стилі монохром припускає, що люди, їхні силуети і інші зображення повністю «зафарбовують», і порожніх елементів не залишається. Найчастіше використовується нитка одного кольору, і всі її можливі відтінки, завдяки чому узори завжди гармонійні, а завершений виріб нагадує собою повноцінний художній твір, в якому домінуючий колір вражає своєю глибиною.

В даному випадку абриси кішки чи іншого малюнка допустимо робити з використанням меланжевого витратного матеріал, який позбавить від потреби ретельно компонувати відтінки муліне, і зробить роботу унікальною.

Цікавий факт: монохромна вишивка дозволяє присутність трьох і більше відтінків основного кольору, що повністю суперечить основним визначенням «моно» – один. Напевно, така невідповідність сталося із-за бурхливого розвитку текстильної промисловості, і появи величезного числа ниток різного кольору. Природно, що сучасним майстриням складно утриматися від спокуси зробити свої роботи більш яскравими і яскравими.

Гладь-монохром

Ця техніка використовується рідше, оскільки передбачає повне зафарбовування» нанесеного малюнка ниткою одного кольору. Найчастіше нею створюють дерево, квіточка, ведмедика чи інший милий елемент на дитячих текстильних речі або предмети гардероба. Для роботи необхідні шовкові нитки, здатні надати нашивці багатий лиск, довговічність і солідний вигляд.

Витратні матеріали

Отже, щоб перша вишивка хрестом в техніці монохром не вийшов грудкою, для початку відшукується схема кішки, квітки, абстракції, будинку чи іншого візерунка, який не буде лякати різноманітністю ниток і заплутаністю розташування їх відтінків.

Потім купується клапоть базової матерії або канви, відтінок якої не буде «з’їдати», заглушати або спотворювати забарвлення ниток.

На білій основі відмінно виглядає сіра і чорна нашивка хрестом, тоді як для всіх інших краще брати її бежевий або натуральний аналог.

Середньостатистичний набір відтінків не повинен становити більше 6-ти позицій. Найприємнішими для сприйняття вважаються схеми вишивки хрестом в стилі монохром, в яких дерево виконано із залученням домінуючих відтінків коричневого, які не дратую, не стомлюють і радують своїм теплом. Запам’ятайте: всі тони сірого застосовуються тільки для реалізації зимових вишитих пейзажів.

Новачкам хочеться порадити не намагатися відразу ж створювати шедеври. Почніть з простих вишитих кавових чашок, игольниц, листівок, оберегів і іншого текстилю домашньої тематики. Приємного вам рукоділля!

Залишити коментар