Чому виходить повітря з матки: основні причини явища

Матка – головний орган жіночої репродуктивної системи – з’єднується з зовнішнім середовищем через піхву, і по ньому в нього надходить повітря. Активні рухи тіла збільшують обсяг повітряної маси, приникающий в цю інтимну зону, і в певний момент відбувається зворотний процес – порожнина спустошується.

Виходить повітря не завжди безшумно, що змушує жінок комплексувати. Особливо неприємно, якщо це відбувається під час інтимної близькості. Невже ніяк не можна зупинити вихід повітря з матки і зробити процес керованим?

Чому з матки виходить повітря

Правильніше говорити, що повітря виходить з піхви у матці він може зібратися після пологів, під час її інтенсивного скорочення. У цей період вихід повітря відбувається двічі – під час вигнання плоду і видалення плаценти.

Під час переймів інтимні м’язи посилено скорочуються, нагнітаючи тиск, закачуючи повітря. Після прориву плодового міхура і виходу плода матка скорочується, деяка кількість накачаного в родові шляхи повітря втягується всередину.

Потім йому обов’язково потрібно вийти на поверхню, і цей процес збігається з підготовкою до витіснення плаценти і залишків оболонки плода.

Цей період також супроводжується сутичками, нехай менш тривалими і слабкими, але повітряне середовище в піхві закачується. Потім плацента відходить, жінка розслабляється, матка опадає, і з неї виходить, що накопичився повітря.

Причинами інтенсивного виходу повітря з матки є наступні фактори:

 • активний коїтус;
 • зниження тонусу м’язів, викликане вагітністю або пологами;
 • опущення тазового дна;
 • перед місячними і на самому початку;
 • після тренування, на тлі підвищеної фізичної активності.

Можливість фарту – зворотного відтоку – може спровокувати сухість піхви, викликана гормональними порушеннями. Організм, який «піклується» про зволоженні цього органу, накопичивши достатню кількість секрету, викликає скорочення м’язів матки – при цьому виділення викидаються з цервікального каналу.

Дуже частину жінки починають помічати, що виходить повітря з матки, при вагітності. Чому таке відбувається?

Жінки в цьому особливому стані починають прислухатися до себе, аналізувати все, що відбувається в організмі, замислюватися: «чи Не зашкодить відбувається майбутній дитині?». Раніше вони не помічали повітрообмін, він відбувався природно і беззвучно, а тепер чутливість піхви збільшилася, в ньому підвищилося кровопостачання, воно набухло. Кожна – навіть найнепомітніше – скорочення матки змушує напружитися, раптом вона увійшла в тонус? Тому фарт при вагітності непомітним залишитися не може.

Які б ні були причини, вилікуватися від фарту неможливо. Якщо вихід повітря з матки після пологів доставляє болючий дискомфорт, деякі лікарі радять пацієнткам використовувати знеболюючі свічки – але вони тільки розслаблюють тонус м’язів і роблять спазми менш помітними, але скорочення з виходом повітряних мас не купируют.

З настанням вікових змін відбувається природне ослаблення зв’язкового апарату, і фарт перестає відчуватися.

Нюанси піхвового метеоризму

Піхвовий метеоризм залежить і від індивідуальної будови піхви. Чим коротше і ширше шийка матки, тим більше повітря потрапляє всередину, і – відповідно – исторгается.

Кількість потрапляє повітря багато в чому залежить від співвідношення розмірів інтимних органів партнерів. Якщо піхву широке або його тонус ослаблений, що часто зустрічається у жінок, які нещодавно перенесли пологи, або у тих, хто народжував кілька разів – а пеніс закороткий або недостатньо об’ємний, повітря закачується більше.

На фарт зі звуком часто скаржаться діви. Пліва не повністю закриває вхід у цервікальний канал – вона обов’язково має наскрізні отвори, через які виходить менструальна кров. Атмосферний середовище безперешкодно проникає всередину організму. Вихід утруднений, тому перед плівою накопичується деяка кількість повітря і при різкому русі м’язи його виштовхують. Зрозуміло, беззвучно цей процес відбуватися не може. Найбільш часто так виходить повітря з матки перед місячними.

Проаналізувавши поява фарту під час коїтусу, жінки розуміють, в якій позі він виникає частіше, і намагаються її уникати. Найбільш проблемними вважаються позиції, в яких проникнення утруднене – «поршень» входить з силою, заганяючи повітря – або навпаки, піхву повністю розслаблене. Якщо скоригувати процес, змінити пози, то можна уникнути незручного моменту.

Можливість уникнути конфузу

Щоб повітря з матки не виходив під час статевого акту, змушуючи жінку бентежитися і червоніти, можна скористатися наступними способами.

 1. Якщо після аналізу ситуації стає зрозуміло, що фарт викликаний недостатньою зволоженістю, то можна скористатися спеціальними мастилами, що містять естроген. Їх вводять за кілька годин до інтимної близькості, і організм встигає підготуватися.
 2. В даний час можна придбати внутривлагалищные аплікації, які допоможуть усунути піхвовий метеоризм.
 3. Зміцнення інтимних м’язів за допомогою спеціальних вправ сприяють підвищенню еластичності піхви і повернення тонусу, втраченого при пологах. Ці вправи допоможуть жінці, яка вступила в період менопаузи, відсунути несприятливі зміни – опущення піхви і матки, зміцнює зв’язковий апарат.

«Гімнастичний» комплекс для інтимних м’язів розробив акушер –гінеколог Кегель, але є й окремі вправи, які повертають тонус м’язів.

Гімнастика для інтимних м’язів

Багато жінок соромляться виконувати вправи Кегеля, вони їм здаються ганебними.

Не варто ламати себе – є прості рухи, що допомагають зміцнити інтимні м’язи:

 • звичайні присідання, виконувані з розсунутими стегнами – бажано під час рухів розгорнути коліна в сторони;
 • переривання на кілька секунд акту сечовипускання;
 • напруга м’язів піхви, коли сидиш на стільці, абсолютно розслабленим.

Спеціальні вправи Кегеля також складаються з комплексу, під час якого м’язи піхви напружують і розслаблюють в різних позиціях – стоячи, сидячи або лежачи.

У положенні лежачи дія повинна нагадувати потуги – тобто потрібно намагатися керувати інтимними м’язами в комплексі – піхви і матки. При цьому черевний прес також напружується і розслабляється, що дуже корисно. Під час перших занять можна допомагати руками – при невеликому тиску на матку повітря буде виходити з організму повністю.

Якщо цю вправу регулярно виконувати перед статевим актом, конфузу можливо в подальшому уникнути.

Тренування інтимних м’язів промежини за допомогою вантажів – це не гімнастика Кегеля, а вумбилдинг. Ця техніка допомагає контролювати інтимні м’язи практично в повному обсязі.

Фарт і інтимна гімнастика

Вміння керувати інтимними м’язами допомагає зробити вихід повітря з матки і піхви менш помітним для оточуючих. Жінка заздалегідь відчуває наближення скорочення інтимних м’язів, і намагається зробити його менш помітним для оточуючих.

Повністю нейтралізувати фарт неможливо, так як сфінктер в піхву відсутня. Це дуже мудре рішення матінки-природи. Якщо навести приклад з м’язами сфінктера ануса, то іноді вони мимоволі скорочуються. Можна уявити, якщо б сфінктер розташовувався б в піхву, а подібне сталося під час пологів або статевого акту?

Так що не варто нарікати на деякі фізіологічні незручності. Зміцнення інтимних м’язів і зв’язкового апарату допомагає зробити вихід повітря з матки менш помітним.

Залишити коментар