Чому буває чорний кал, причини, крупинки в калі?

Погодьтеся, що вміст унітазу цікавить нас найменше? Окреме питання, коли кожен похід в туалет супроводжується болями і іншими неприємними відчуттями, що примушують оцінити колір і консистенцію калових мас.

Тим часом лікарі активно наполягають на тому, щоб не гребувати хоч зрідка кидати уважний погляд на випорожнення, адже це може запобігти серйозні складнощі зі здоров’ям в цілому.

Наприклад, причиною для обґрунтованого хвилювання повинен стати чорний кал, який в нормі може мати світло-коричневий, бурий або просто характерний коричневий колір. Якщо ж він більше нагадує собою вугілля, краще не відкладати візит до терапевта, а то й до гастроентеролога.

Вплив раціону

Перед тим як кидатися з’ясовувати у лікарів, чому випорожнення стали чорного кольору, згадайте своє меню за останні кілька днів.

Деякі продукти харчування мають здатність змінювати забарвлення калу, зокрема, до них відноситься:

 • столовий буряк;
 • чорнослив і чорні види ягід;
 • печінка та інші субродукты, в яких присутня тваринна кров;
 • помідори і чорна кава;
 • вина, процес бродіння яких протікав з участю неотделенных виноградних кісточок.

В даному випадку нерідкі ситуації, в яких у калі виявляються чорні крупинки, як мак. Поспішаємо вас заспокоїти: те, що ви приймаєте за мак, є не чим іншим, як неперетравленими харчовими фрагментами: насінням ягід або екзотичних фруктів, навіть тієї самої макової булочки, з’їденої напередодні або пару днів тому.

Знову ж таки, крупинки можуть бути залишками ліків, не пережили повний розпад, що теж не є приводом для переживань. Якщо при зміні меню проблема залишається нагальною, значить, її причини носять більш серйозний характер.

Вплив медикаментів

Ліки також можуть бути логічною відповіддю на те, чому кал раптом набув чорний окрас. Зазвичай такий побічний ефект прописується в інструкції, і до нього потрібно бути готовим.

Препарати, що провокують зміну відтінку калових мас, виглядають наступним чином:

 • Вітамінні комплекси і засоби від анемії, у складі яких присутній залізо;
 • Медикаменти з включенням вісмуту, призначені для лікування виразок шлунка або кишечнику;
 • Великі дози активованого кута (більше однієї таблетки на 10 кг ваги);
 • Нестероїдні препарати протизапальної ряду – найпоширеніші причини раптово виявленого чорного калу. Саме зловживання ними призводить до мікроскопічним внутрішніх кровотеч, проникнення крові в ШКТ і зміну відтінку випорожнень. Якщо проблема з’явилася саме після безконтрольного лікування респіраторної хвороби «Ібупрофеном» або «Нимесилом», негайно зверніться до лікарні.

Патології кишкового або шлункового тракту

Якщо причини появи ненормального за кольором калу не відносяться ні до одного з пунктів, вказаних вище, шукати їх потрібно вже разом з лікарем.

Особливо уважно потрібно поставитися до проблеми, яка супроводжується такими симптомами:

 • підвищена температура і блювотні позиви;
 • нудота, збліднення шкіри;
 • рясне виділення поту холодного;
 • болюча і збільшена печінка;
 • шлункові болі і коліки.

Все це – ознаки внутрішньої кровотечі, спровокованого виразковою патологією верхнього відділу кишечника, злоякісними утвореннями в шлунку або його цирозом, варикозом вен, що належать до стравоходу і т. д. Діагностика внутрішнього кровотечі відбувається шляхом лабораторного вивчення крові або калу.

Відновний період після операції

Непрофесійне оперативне втручання, яке зачепило кишечник або шлунок, також можуть стати відповіддю на те, чому випорожнення придбали неприродный забарвлення. Якщо саме пережита операція стала причиною проблеми, шукати її рішення потрібно негайно, оскільки має місце все теж внутрішня кровотеча.

Тільки лікар може встановити серйозність ускладнень, методики їх лікування, або призначити повторне втручання в роботу ШКТ.

Вагітність і почорнілий стілець: чи є привід для занепокоєння?

Чорний кал при вагітності – абсолютно звичайне явище, що супроводжується анемією або необхідністю постійно приймати полівітамінні комплекси. У 90% вынашиваний лікарі наполягають на додатковому прийомі залізовмісних ліків, що підвищують показник гемоглобіну у жінки, і виключають кисневе голодування у її плоду.

Як вже згадувалося вище, активоване вугілля може затьмарити собою всі інші причини утворення чорного калу у вагітної жінки, адже саме його призначають з метою усунення здуття живота і кишкових кольок. Справа в тому, що цей препарат не потрапляє в материнську кров, а, значить, не проникає через плаценту до дитини. Рідше джерелом проблеми стають внутрішні кровотечі, особливо якщо виношує маля матуся регулярно відвідує гінеколога.

Турбуватися потрібно починати тільки в тому випадку, якщо випорожнення придбали дегтярный забарвлення, і всі інші фактори не мають до цього ніякого відношення.

Залишити коментар