Ситні страви. Чим втамувати голод при схудненні?

Тільки комфортне схуднення може бути результативним і стабільним. А комфорт — це, насамперед, відсутність гострого почуття голоду. В іншому випадку організм підступно відкладе перший же зайвий шматок у свої засіки.

На допомогу котрі худнуть приходять ситні низькокалорійні продукти, багаті білком і клітковиною. В невеликій кількості вони не приносять шкоди фігурі, але дають тривале насичення. Нічого екзотичного — все просто і доступно!

Нежирні сорти риби і м’яса

З ними в організм надходить рекордна кількість білків, які відразу ж витрачаються за призначенням — як енергетичний потенціал. Наше тіло не створює білкових запасів, на відміну від жирових і треба сильно постаратися, щоб з’їсти занадто багато такої їжі. Вона дуже швидко дає відчуття насичення, і, на відміну від багатьох низькокалорійних продуктів — надовго. Велике значення має правильний вибір сорту і способу приготування. Перевагу варто віддати приготування на пару, запікання або відварювання.

Бобові

Квасоля, горох, сочевиця та інші бобові цінні для тих, що худнуть тим, що мають у своєму складі холецистокинины. Це речовини, які за своєю суттю є природними подавлювачами апетиту, які сигналізують мозкові про відсутність почуття голоду. Крім того, вони довго перетравлюються в шлунку, що теж дає приємне відчуття ситості. Однак якщо постає питання, чим втамувати голод ввечері, краще підшукати іншу альтернативу: на ніч бобові їсти не рекомендується.

Супи

Рідкі і малокалорійні перші страви хороші тим, що, поки справа дійде до другого, в мозок вже почнуть надходити сигнали про насичення. А коли підійде черга десерту, відмовитися від нього буде вже зовсім просто.

Заборонені перекуси

Велика помилка — заглушити відчуття голоду випічкою та іншими виробами з обробленого зерна, особливо якщо в їх складі присутній цукор. Ефект буде протилежним: є дуже скоро захочеться ще більше. Викреслити зі списку перекусів доведеться і всілякі сухі сніданки, ковбасу, мариновану консервацію, фрукти і навіть багато широко поширені спеції і приправи: гірчицю, часник, базилік і деякі інші, що подразнюють слизову шлунка.

Як втамувати голод без їжі?

Іноді в лікувальних цілях прописується добове голодування (для схуднення практикувати його навряд чи варто). В цей період існує небезпека, що організм після стресу почне запасатися жирами в авральному режимі. Щоб його обдурити, можна з’їсти трохи меленої кориці і запити її водою або, якщо допускають приписи, зеленим чаєм, але тільки при здоровому шлунку. Добре перебиває апетит і аромат кориці, а також ванілі. Деяким допомагає запах ароматичних свічок. Слід у цей час більше бути на свіжому повітрі та повністю заповнити чимось цікавим свій вільний час.

І, звичайно ж, потрібно навчитися відрізняти справжній голод від так званого фальшивого. Це бажання є за звичкою, за велінням підсвідомості, а не шлунка. Щоб зрозуміти, чи знайомий вам фальшивий апетит, зменшіть порції вдвічі. Можливо, вас дуже здивує це нове відчуття — відчуття справжнього голоду. А разом з ним — і новий, більш багатий, гастрономічний букет давно знайомих, звичних і вже приїлися страв.

Залишити коментар