Чим годувати червоновухих черепах?

Незважаючи на те, що червоновухі черепахи вважаються всеїдними, бездумно кидати їм будь-яку їжу, що знайдеться в холодильнику, не варто – відсутність балансу вітамінів і мікроелементів, а також дефіцит деяких з них, призведе не тільки до порушення роботи травного тракту, але і до крихкості панцира, його м’якості. У гіршому випадку це може коштувати життя Вашому домашньому улюбленцю.

Як правильно годувати червоновухих черепах?

Особливість цього підвиду черепах – їх ареал проживання. Червоновуха черепаха належить до числа прісноводних, тому добре переносить низькі температури і може харчуватися навіть не самої якісної їжею. Простіше кажучи, покидьками. У теорії цей момент повинен говорити про те, що красноухие черепахи дуже легко містити в звичайній квартирі і не потрібно турбуватися за її раціон, але в реальності все виявляється не зовсім так.

 • По-перше, рептилії потрібно запропонувати не тільки «природний» корм – мотилів, кальмарів, м’ясо – але і додаткове джерело кальцію, без якого її панцир не зможе отримати належну міцність.
 • По-друге, в раціоні вихованця повинні бути спеціальні кормові суміші, які роблять на основі агар-агару або желатину, щоб компенсувати потребу в колагені.
 • По-третє, бажано обходитися без спеціальних вітамінів: краще давайте черепасі сиру печінку в мінімальних кількостях. Якщо вона здорова, цього буде достатньо, щоб уникнути авітамінозу.
 • По-четверте, молодим особинам обов’язково давати кісткове борошно, підмішуючи її в їжу. Разова порція – 1/2 ч. л. Замінити добавку можна подрібненої яєчної шкаралупою.

Чим можна годувати красноухие черепахи в домашніх умовах? В меню обов’язково повинні бути включені і штучні (фабричні) корму, і різні рибки, і м’ясо, і, звичайно ж, рослинна їжа. На думку фахівців, головним тут залишається різноманітність раціону – тільки так Ви зможете домогтися збалансованого харчування для свого улюбленця.

Що до того, як часто годувати красноухие черепахи, то тут все залежить від віку рептилії:

 • Вагітним самкам, а також молодим особинам треба давати їжу щодня. Її насипають у миску, а через півгодини або годину прибирають те, що не було з’їдено.
 • Дорослим і немолодим особам корм ставлять через день, або раз в 3 дні, якщо вони живуть в акваріумі, де є рослини.
 • Вода повинна бути в тераріумі постійно: її міняють до 2-х разів на добу.

Важливо врахувати і те, що рептилія не повинна їсти холодну їжу: всі продукти (за винятком сухих сумішей) нагрівають до кімнатної температури, якщо вони були взяті з холодильника. Шматочки ріжуть досить дрібно, щоб їх обсяг не перевищував 1/3 голови черепахи, інакше вона не зможе з’їсти запропоновану їжу. А розмір порції бажано зіставляти з розмірами панцира рептилії – оптимальним вважається половина цього обсягу. Втім, тут все індивідуально – за кілька діб пильного спостереження Ви зумієте зрозуміти, скільки разів на день годувати саме Вашого улюбленця.

Штучні корми для черепах

Складно сказати, наскільки вони корисні в дійсності, оскільки мало яка компанія випускає окремий корм для цих рептилій – найчастіше такий продукт являє собою звичайний корм для рибок, одягнений в нову упаковку. Головна проблема штучних кормів полягає в тому, що потреба черепах в певних поживних речовинах не враховується, тому виростити вихованця тільки на такому продукті неможливо. Однак своє місце в раціоні він може зайняти.

Скільки разів годувати красноухие черепахи таким продуктом? Якщо це не основний її варіант харчування, достатньо 2-4 разу в місяць, між якими рептилії дають рослинну їжу і рибу або морепродукти. Саме вони складають основу її меню.

Придивіться до наступних варіантів сухих кормів:

 • Hagen Nutra Fin;
 • AQUAV Turtle Stik;
 • JBL Rugil;
 • BioRept;
 • Sera Reptil Professional Carnivor.

Спеціальну кормову суміш можна приготувати самостійно, якщо желатин залити невеликою кількістю теплої води і дати гранулам набрякнути. Приблизне співвідношення – на 10 г желатину 50 мл води. Після набухання сюди вводять гліцерофосфат кальцію (на вказану кількість желатину – 3 таблетки), який потрібно добре роздрібнити. Слідом додають рибне філе і морепродукти (по 50 г), а також овочі та/або фрукти зі списку дозволених (розглянуто нижче). Суміш повинна застигнути в холодильнику, після чого її нарізають кубиками і дають черепасі. Основна перевага такого корму полягає в тому, що при необхідності сюди можна ввести ліки, які повністю і рівномірно змішаються з іншими інгредієнтами.

Звідки брати білок?

А разом з ним – і кальцій. Це головна причина того, що фабричні сухі корми не підходять черепасі – вона потребує великої кількості будівельного елемента для панцира, що гамарус (основа сухих кормів) не може їй дати. Деякі власники черепах намагаються вирішити проблему введенням в раціон свого улюбленця сирого м’яса. Цього робити не варто. Часте вживання м’яса (і жирного і пісного) призводить до розвитку рахіту та дефіциту ретинолу, що можна помітити по запалених выпученным очам. Бажано, щоб такий прикорм залишався екстреної мірою (свинину і баранину зовсім виключити), в той час як основа раціону червоновухої черепахи – це морепродукти і риба.

 • Креветки і тушки кальмарів – самий корисний і простий варіант. До того ж, досить бюджетний, якщо брати сирої, не перероблений продукт. З ними ж можна давати кільця восьминогів, м’ясо равликів.
 • Риба в сирому вигляді (якщо це велика, придатна в їжу людини) для черепах токсична з-за вмісту в ній тиаминазы. Для його ліквідації порізані шматочки опускають в гарячу (80 градусів) воду на кілька хвилин і вимочують. Найвдаліші варіанти – мойва, салака, кілька. Враховуйте, що кістки, особливо хребтові, видаляти не можна – вони містять найбільшу кількість кальцію. А ось реберні краще зрізати, якщо мова про великій рибі.
 • Дрібні види рибок – наприклад, гуппі, коропи – йдуть в раціон черепахи не розібраними і навіть не обваренными. Те ж стосується акваріумних равликів.
 • Обов’язково поява в годівниці черепахи сирої печінки – хоча б 2 рази в місяць. Також можна давати черепахам і серця, пупки, шлуночки і т. д.

З живого корму уваги заслуговують земляні хробаки, мотилі, коники, гусінь, каретра. В деяких джерелах згадуються таргани, але ні в якому разі не ті, яких Ви можете зловити в квартирі ніхто не поручиться за те, що вони не принесли з собою заразу.

Рослинна їжа та її особливості

Кількість продуктів такого типу зростає в меню черепахи в міру її дорослішання. У найменших воно складається переважно з білка, в той час як літній особини дають до 70% рослинної їжі і тільки 30% – сухого корму і морепродуктів. Найпростіший спосіб – висадити в акваріумі водорості, щоб черепахи по мірі необхідності їх об’їли. Проте крім них в раціоні повинні бути присутніми і морська капуста, листовий салат, і навіть ряска, водна жеруха і спірогіра. Крім них в їжу йдуть і звичайні рослинні продукти, присутні в меню людини:

 • Будь-які овочі, які дуже дрібно порізані або пропущені через тертку. Найбільш корисними будуть кабачки, огірки, помідори, буряк, морква, солодкий перець, баклажани. Можна давати черепахам боби, редис, гарбуз. Що до капусти (особливо броколі), а також спаржі і селери, то їх включають у меню дуже рідко.
 • З звичній людині зелені корисний буде листовий салат, петрушка, листя конюшини, мати-й-мачухи, подорожника. Підійде овес, особливо пророщений, кульбаби.
 • Фрукти будь-які, але цитрусові варто обмежити, попередньо знімаючи цедру. Частіше давати яблука, сливи, груші, персики, манго, будь-які ягоди, позбавлені кісточок.
 • Що стосується грибів, то їх в раціон вводять не часто. В основному це печериці, підберезники або сироїжки, якими годують черепах тільки раз в тиждень і дуже малою кількістю.

Підводячи підсумок, потрібно ще раз звернути Вашу увагу на те, скільки разів на день годувати красноухие черепахи і чим: харчування може бути щоденним, але не частіше разу на добу. Пам’ятайте, що перегодовування може виявитися критичним! Меню представлено переважно рибою і морепродуктами, овочами, зеленню, субпродуктами. Сухі корми використовуються у мінімальній кількості і з обов’язковим відображенням терміну придатності.

Залишити коментар