Чи можна вагітним червоне вино?

Напевно, кожна вагітна жінка в такий трепетний момент свого життя задавалася питанням, а чи можна їй вино. Звичайно, всі знають, що вживання алкоголю негативно позначається на здоров’ї майбутньої дитини і жінки, але ж так хочеться за святковим столом підняти з усіма келих вина.

Вже не один десяток вчених проводили дослідження, щоб визначити вплив спиртних напоїв на організм вагітних. В ході перевірок було виявлено, що навіть невелика доза етанолу, що входить до складу будь-якого алкоголю, негативно впливає на здоров’я. Правда, деякі зарубіжні лікарі запевняють, що червоне вино при вагітності пити можна, головне-знати міру і не захоплюватися.

Вино під час вагітності: як впливає на організм плода і мами?

Вживання винця в період виношування дитини на організм кожної жінки впливає по-своєму. Все залежить від індивідуальних особливостей вагітної і частоти споживання алкоголю.

Запам’ятайте, що дія спиртного на організм буде залежати:

  • Від кількості споживаного алкоголю майбутньою мамою;
  • Від терміну вагітності, на якому жінка вживає напій;
  • Від періодичності прийому алкоголю в період гестації.

Якщо під час вагітності жінка дуже рідко випиває вино, вживаючи не більше 100 мл, то напій може навіть принести їй користь. Але з умовою, що якісний алкоголь. Якщо ж зловживати спиртним, то нічого хорошого чекати не варто.

Безумовно, кожна вагітна самостійно вирішує, їй випити келих червоного вина за святковим столом чи ні. Але віддавати собі звіт в тому, що зловживання алкоголем завдає непоправної шкоди плоду, майбутня матуся повинна. Якщо вагітна щодня п’є винце, то власноруч вбиває здоров’я свого малюка.

На ранніх термінах вагітності вживання алкоголю може стати причиною викидня, а також затримки розвитку плода. Вчені провели ряд досліджень і з’ясували, що дами, які під час виношування дитини, особливо в першому триместрі, зловживали винцем, народжували діток з вадами розумового і фізичного розвитку.

На думку лікарів, більш безпечним періодом для вживання алкоголю можна назвати пізні терміни вагітності, коли формування органів і систем завершено. Але це не означає, що можна починати пити винце пляшками. Алкоголізм настільки важливий період неприпустимий.

До речі, розігріте вино для вагітних небезпечно. Такий напій швидко всмоктується в кров, порушуючи кровообіг в пуповині. Це може спровокувати гіпоксію плода.

Червоне вино при вагітності, а чи є користь?

Є думка, що червоне винце під час вагітності може підняти настрій дамі, а також підвищити гемоглобін. Якщо випити невеликий ковток алкоголю, то апетит покращиться. Але тут слід розуміти, що принесе користь лише якісне вино. Деякі дами рятуються від токсикозу з допомогою спиртного, випиваючи всього пару ложечок, полегшуючи цим свій стан.

Якісне вино готується з винограду, який містить у своєму складі корисні вітаміни та мікроелементи. Алкогольний напій багатий залізом, підвищує гемоглобін, калієм, необхідним серця, вітамінами групи В та С.

Незважаючи на користь винного напою, його вплив на дитячий організм не можна назвати сприятливим. Всі перераховані корисності можна отримати і з інших продуктів: м’яса, овочів, фруктів і т. д. При цьому здоров’я плоду не буде піддаватися ризику.

Яке вино краще випити під час вагітності?

Якщо вагітна дама вирішила вжити винного напою, то може собі дозволити алкоголь домашнього виробництва.

Таке вино не містить барвників, ароматизаторів та інших шкідливих хімічних добавок.

Саморобні напої зазвичай містять невеликий відсоток алкоголю, але все одно, балуватися таким спиртним потрібно нечасто, вживаючи не більше 100 мл В невеликій кількості під час вагітності можна пити сухе вино. Воно поліпшить апетит, допоможе впоратися з токсикозом, підвищить тиск. Вагітним, яким треба поліпшити серцебиття і привести в норму ритм «мотора», рекомендується вибирати біле вино.

Чим замінити вино при вагітності?

У когось бажання випити алкоголь – тимчасове, а хтось мріє про спиртне весь період вагітності. Якщо вам хочеться спиртного, то відвідайте відділ елітних напоїв, який можна знайти практично в будь-якому магазині. Там можна купити безалкогольне вино. В цьому напої міститься не більше 0,5 % алкоголю.

Фахівці вважають, що безалкогольне вино при вагітності не завдає шкоди здоров’ю мами і дитини. Напій містить велику кількість корисностей, благотворно впливають на плід. Правда, тут слід обмовитися. Купуючи безалкогольний напій, потрібно ретельно вивчити етикетку. Важливо, щоб у складі не було шкідливих барвників, ароматизаторів і різної хімії (при вагітності ці компоненти зовсім не потрібні), так і вміст алкоголю слід уточнити.

До речі, на прилавках магазинів продається ще й безалкогольне пиво, це для тих, хто любить ячмінний напій, але не хоче нашкодити малюкові.

Не так вже й багато часу займає період виношування дитини. При бажанні можна витерпіти і не вживати спиртне. Якщо ж дуже хочеться, то пам’ятайте про міру.

Навіть безалкогольний напій, який здається таким простим, при частому споживанні може завдати шкоди маляті.

Адже в ньому все рано присутній алкоголь, нехай і в малих дозах. Врахуйте це!

Період вагітності – прекрасний час відмовитися від шкідливих звичок і навчитися жити по-новому. Це буде корисно не тільки для вашого організму, але і здоров’я майбутнього малюка.

Піклуйтеся про своє маля, любите його і бережіть. Ваше легковажність може позбавити дитину щасливого майбутнього, не забувайте про це. Удачі!

Залишити коментар