Чи боляче проколювати хрящ у вусі самостійно пістолетом?

Вже давно канули в Лету ті часи, коли прокол (пірсинг) мочки вуха в пірсинг-салоні був єдиною послугою майстра. Сучасним модникам хочеться постійно дивувати оточуючих, тому вони перебувають у вічному пошуку найбільш непередбачуваних місць для пірсингу.

Скажімо, пірсинг хряща вуха, який в наші дні став такою ж поширеною і звичної маніпуляцією, як і традиційний прокол мочки. Єдине, є кілька тонкощів і секретів, з якими слід ознайомитися всім бажаючим перед тим, як додати нову дірочку на своє тіло.

Уточнити, чи боляче проколювати хрящ у вусі, і яким інструментом краще проколювати пістолетом або голкою, недостатньо! Давайте розбиратися!

Пірсинг «наживую» в домашніх умовах

Насамперед, якщо ви прийняли рішення проколоти собі хрящик вуха, вважаємо за необхідне попередити про те, що дана процедура на порядок складніше і довше в плані проколу порівняно з пірсингом мочки.

Крім цього, супутником проколу є неприємні відчуття, а процес загоєння відбувається трохи довше, ніж зазвичай.

Багато дівчат, як правило, купують перші сережки, приховуючи це від батьків, так і проколюють мочки вух самостійно. Їм здається, технологія дуже проста. Варто лише нагріти голку, простерилізувати – берися за справу.

З проколом мочки вуха проблем і не буде, а от як виконати прокол вуха самостійно?

У цій справі все залежить від того, самі ви будете проколювати або разом з помічником. Зрозуміло, перший випадок набагато важче і важче.

У будь-якому випадку вам потрібно буде обзавестися внутрішньовенним катетером, спиртом, рукавичками і знеболюючими препаратами. Після процедури проколу цю ділянку вуха викликає хворобливі відчуття, близько тижня нарывает, боляче спати вночі. Так що належить не найприємніше час.

Але всі ці страждання заради краси, вірно? І неважливо, боляче вам чи ні, опухло вухо або треба трохи потерпіти.

Під час маніпуляції тримайте голку обов’язково перпендикулярно. Потім можете витягувати її з трубочки і протягувати сережку. Після проколу вуха треба систематично промивати сережку і провертати, а от знімати ні в якому разі не можна. Загоєння може зайняти цілих півроку, і чим частіше ви будете промивати вухо, тим швидше загоїться рана.

Як відбувається пірсинг в салоні?

Щоб дана процедура увінчалася успіхом, майстру-пирсеру необхідно дотримуватися всіх норм і правил. Насамперед, слід зайнятися обробкою місця проколу. Пірсинг проходить не боляче і швидко – всього кілька секунд, зате після цього вам не потрібно побоюватися безлічі неприємних наслідків.

Щоб правильно обробити це місце, достатньо протерти місце пірсингу спиртом або спеціальними препаратами знезаражуючого дії. Перед тим, як проколювати вухо, помістіть і сережку в антисептичний розчин. Ефективна обробка прикрас повинна займати не більше чверті години.

У більшості салонів сьогодні більше не проколюють хрящ вуха пістолетом, на його зміну прийшла звичайна голка-катетер. Пістолет не тільки робить різні по діаметру проколи, але і сприяє зараженню.

Це пов’язано з тим, що практично неможливо повністю дезінфікувати пістолет, а ось хрящ є досить ніжним і чутливим місцем. До того ж не найпривабливіша «рвана» рана – результат використання пістолета, при цьому робота з голкою робить дірочку акуратною.

Для досягнення максимально позитивного результату при проколі хряща вуха майстра завжди слідують кільком секретів:

 • Вирізають отвір такого ж розміру, як і прикраса, за допомогою спеціального інструменту. Це дія зведе до мінімуму терміни загоєння;
 • По можливості майстер намагається використовувати найтонші прикраси;
 • Прямо перед проколом просвічують хрящик, щоб пирсеры знали місце розташування судин. Це також необхідно для якнайшвидшого загоєння ранки і позбавляє від хворобливих відчуттів у вусі після проколу;
 • Бажано вибирати сережки завжди з запасом довжини, щоб людині не було боляче, а навпаки, комфортно навіть при появі набряку.

Правила по догляду після проколу вуха голкою-катетером

Правильність догляду і дотримання всіх рекомендацій експерта багато в чому визначає час і успіх загоєння вуха.

Майте на увазі, що цей процес досить тривалий – він може зайняти кілька місяців.

 • Знімати сережки можна лише після закінчення 4-х тижнів з моменту процедури;
 • У перші кілька днів після процедури необхідно відмовитися від ідеї піти в басейн, баню, скупатися у водоймі;
 • Приготуйте спеціальний антисептик або «Хлоргексидин біглюконат» для щоденної (вранці і увечері, протягом місяця) обробки місця проколу. Наносити засіб слід таким чином, щоб воно проникло в точки входу і виходу голки, ну і, звичайно ж, канал. При обробці рекомендується забезпечити прокручування сережки і руху її в каналі;
 • Щоб уникнути опіку тканин, обробка місця процедури з допомогою спирту не вітається;
 • Після виходу з душу або лазні, а також по закінченні спортивних занять або купань слід додатково обробляти місце пірсингу;
 • Лише через повні 4 тижні можна знімати сережки-голки і одягати інші прикраси для пірсингу;
 • Якщо вам боляче, вухо опухло, виявили якісь почервоніння, набряки або виділення, Вам слід негайно зняти прикрасу або проконсультуватися з фахівцем.

Незайвим буде відзначити, що довіряти пірсинг хряща вуха необхідно тільки професіоналам, що працюють зі стерильними інструментами.

Варто проколювати вушної хрящик?

Основне, чого варто остерігатися, проколюючи хрящ, – його травмування і дроблення. Буде краще, якщо ця процедура буде проводитися вручну голкою-катетером. Пістолети, насамперед одноразові, можуть спровокувати роздроблення хряща.

Це небезпечно, може виникнути некроз (відмирання) хряща, що веде до тривалого і складного загоєнню. До того ж, на вухах може залишитися рубець або велика дірка. Проколоті хрящ вимагає особливо ретельного догляду.

Є невелика ймовірність алергії на метал сережки. При купівлі сережок для першого пірсингу віддавайте перевагу титану або медичної сталі.

Будьте здорові і красиві!

Залишити коментар