Червоновуха черепаха не їсть, млява, і спить – що робити?

Червоновухі черепахи – чарівні створіння, які полюбилися багатьом в якості домашніх вихованців. Однак цих рептилій не можна назвати невибагливими. Недостатньо ретельний догляд, невідповідні умови і раціон можуть негативно позначитися на стані тварини.

І тоді червоновуха черепаха не їсть, млява і спить цілу добу. Як виправити ситуацію?

Незвичайний вихованець

Рішення завести рептилію в умовах квартири повинно бути зваженим. На відміну від ссавців, таких як звичні для нас кішки і собаки, холоднокровні тварини мають цілий ряд специфічних особливостей.

Правильний догляд і увагу дозволять такого вихованцеві жити до п’ятдесяти років. В основному це стосується умов утримання, суворе дотримання яких є запорукою здоров’я тварин. Проте часто виникають ситуації, при яких червоновуха черепаха не відкриває очі, погано їсть або просто веде себе надто спокійно. Для господарів важливо розрізняти, коли така поведінка є нормою, а коли – серйозним приводом для тривоги.

Що робити, якщо ваша червоновуха черепаха не їсть, не п’є воду або втратила інтерес до того, що відбувається навколо? Важливо розуміти, які фактори впливають на поведінку улюблениці. Це може бути зміна пори року, переміщення акваріума в інше місце або тварини — в інший акваріум. Будь-які зміни середовища тимчасово відображаються на стані черепашки.

Осінньо-зимовий період теж впливає на активність червоновухих черепах. Зимова сплячка у одомашнених особин проявляється саме таким чином. У цей період важливо спостерігати за станом тваринного і фіксувати ознаки хвороб, які можуть служити додатковими чинниками зниження активності. Якщо захворювань немає, то черепашка повернеться у звичне стан вже з першим місяцем збільшення світлового дня.

Чому черепаха втрачає апетит і бадьорість?

Давайте розберемося детальніше, скільки червоновуха черепаха може прожити без води і якими ще можуть бути причини її млявості і втрати апетиту.

Вкрай важливо пам’ятати про те, що ваш вихованець фізично залежить від водного джерела. Два дні без води приведуть до дуже сумних наслідків для представника цього виду. Більш того, домашнє тварина потребує регулярної зміни пиття на нове. Ось чому, якщо ваша червоновуха черепаха не їсть, млява і спить занадто довго, переконайтеся, перш за все, в належному забезпеченні вихованця чистою водою.

Серед інших причин незвичайного поведінки домашнього улюбленця виділяють такі:

 • акліматизація. Вона зробить свою справу – і через деякий час вихованець знову бадьорий і володіє здоровим апетитом;
 • перегодовування тварини – занадто рясне годівля часто призводить до повної відмови від харчування;
 • неправильні умови утримання, зокрема, недотримання температурних рамок;
 • зневоднення, причиною якого часто стає неякісний корм або недостатня кількість вологи в місці тримання тварини;
 • закриті очі у черепахи можуть свідчити про запалення повік;
 • шлюбний сезон сильно відбивається на рептилії в тому випадку, якщо в акваріумі мешкають різностатеві особини. Після згасання статевої активності вони стануть колишніми.
 • будь-які захворювання позбавляють тварина бадьорості і здорового апетиту.

Як допомогти вихованцеві?

З’ясувавши причину нездужання червоновухої черепахи, постарайтесь усунути. Господарям таких незвичайних вихованців варто перевірити умови, в яких утримується тварина, і прийняти наступні заходи:

 • утримувати температуру в акваріумі в межах 26-35 градусів;
 • ретельно підбирати корм для тварин, враховуючи рекомендації ветеринарів;
 • не годувати насильно;
 • співвідношення рослинної та тваринної їжі у раціоні черепашці повинно дорівнювати 1:1;
 • стежити за станом тварини – при виділеннях їх носа, кровотечах або чханні необхідно одразу ж звертатися за допомогою до фахівця.

Сприятливі умови для черепашки включають не тільки регулярно очищувану воду і оптимальну температуру повітря, але і співвідношення води і суші. Третина акватераріуму повинна знаходитися на поверхні. Крім того, рептилії потрібен простір, інакше вона не зможе плавати і пересуватися вільно. Бажано вибирати акваріум об’ємом від 100-120 літрів.

При дотриманні всіх правил утримання червоновухих черепах млявість і поганий апетит можуть бути лише наслідком сезонних особливостей поведінки особин. У випадку з захворюваннями самостійне лікування тварини не рекомендується.

Насправді догляд ха красноухими черепахами простіше, ніж може здатися. Достатньо відразу обзавестися необхідними предметами кшталт великого акваріума, лампи розжарювання і очисних фільтрів, знати про сезонні звички тварини і стежити за його раціоном. Будьте уважні до свого улюбленця – і він буде жити довгої насиченим життям.

Залишити коментар