Метелики з паперу на стіну своїми руками: майстер-класи

Якщо у вас немає грошей на нові шпалери або купівлю цікавих предметів інтер’єру, але так хочеться урізноманітнити свою кімнату, альтернативним рішенням стануть метелика з паперу на стіну.

Своїми руками зробити їх досить просто і швидко, але головне – цей аксесуар можна застосувати практично скрізь і так, як потрібно саме вам.

Метелики в інтер’єрі: різноманітність варіантів

Що потрібно зробити, перш ніж приступити до оформлення інтер’єру? Правильно, знайти і роздрукувати шаблони для вирізання метеликів з паперу. І тут є велика кількість варіантів:

 • Найпростіший варіант – вирізати метеликів з рівними крильцями без вигинів і нечітких ліній. Ними можна прикрасити стіну перед каміном, за диваном або рамку картини.

 • Коли в будинку є кольоровий принтер, чому б не надрукувати вже готових різнокольорових метеликів? Відразу ж відпаде необхідність підбирати підходящу кольоровий папір або возитися з розфарбуванням.

 • Хочете прикрасити свій інтер’єр незвично? Тоді доведеться трохи попрацювати. Роздрукуйте цей шаблон і з допомогою гострого канцелярського ножа виріжте ажурних крилатих комах.

 • Наступний варіант теж вимагає певної вправності і терпіння. Ні, робити великі прогалини в крилах не потрібно, але доведеться грунтовно попрацювати над дрібними деталями.

Якщо ж у вас є навички малювання, то крім запропонованих готових шаблонів ви можете придумати і втілити на папері власні ідеї. Такі ширяють метелики вже точно будуть унікальними.

Пурхаючий вихор

Паперовими метеликами можна прикрасити будь-яку частину затишної квартири. І багато чого тут залежить від вашої фантазії. Наприклад, самотня метелик навряд чи буде помітним на загальному тлі, але коли крилатих метеликів багато – це елемент декору. Таким способом можна відокремити область на стіні під годинник, прикрасити рамку картини або місце над каміном.

Метелики з паперу, зроблені своїми руками з цього майстер-класу, можна наклеїти на стіну у вигляді шаленого вихору. А якщо хочете, щоб картина була помітна навіть вночі, змастіть їх крильця люмінесцентним клеєм або фарбою.

Необхідні матеріали:

 • щільний картон;
 • олівець;
 • ножиці;
 • двосторонній скотч;
 • блюдце.

Опис процесу:

 1. Надрукуйте і виріжте по контуру наступний трафарет. Ширину і довжину ви можете підібрати самостійно.
 2. Складіть навпіл аркуш паперу й перенесіть на папір контури метелика так, щоб її серединка припадала на згин листа.
 3. Акуратно за допомогою ножиць видаліть непотрібні частини папери. Зігніть крильця метелика з кожної сторони.
 4. Приклейте по центру кожної заготовки трохи двостороннього скотчу.
 5. На стіні за допомогою блюдця позначте центр композиції.
 6. Почніть клеїти метелики на настінний контур. Якщо ви зробили комах різних розмірів, то в центр краще помістити тих, які більше.
 7. Продумайте, як ви хочете бачити готову композицію. Подивіться шаблони і схеми метеликів з паперу у дизайнерів або зробіть такі ж своїми руками. Наприклад, дуже гармонійно виглядає ось такий крилатий вихор.

Порада: якщо ви ще не уявляєте чітку картинку декору, то метеликів краще прикріплювати до стіни не на скотч, а за допомогою шпильок. Це дозволить зробити приблизні начерки без шкоди для ваших шпалер. Згодом же, коли готовий ескіз повністю влаштує вас, посадіть метеликів на клей — так вони будуть триматися надійніше і точно не зваляться зі стіни при першому подуві вітру.

В техніці орігамі

Дуже красиво і оригінально на стіні виглядають об’ємні композиції. Наприклад, можна вирізати великих і маленьких метеликів, а потім склеїти їх один з одним за серцевину. Особливо незвично виглядають метелики з паперу, зроблені за технікою орігамі. З їх допомогою на стіні можна створити справжній ефект присутності живих комах. Навіть якщо ви не особливо вмієте складати з паперу фігурки, не хвилюйтеся — цей майстер-клас всьому навчить.

Необхідні матеріали:

 • різнокольорові листочки для записочок;
 • ножиці;
 • голка;
 • нитки.

Опис процесу:

 1. Виріжте з кольорового паперу квадрат або використовуйте вже готові відривні аркуші для записок.
 2. Поверніть квадрат двічі навпіл. А потім ще по разу на кожен кут так, як показано на фото нижче.
 3. Тепер підніміть до центру бічні складки, а верхні і нижні з’єднайте.
 4. Перші два листки загніть верхньому куті, нижню частину паперу чіпати при цьому не треба.
 5. Переверніть фігурку маленьким квадратом вниз. Акуратно відігніть нижню частину трикутника. Намагайтеся не порвати з’єднувальні частини.
 6. Загніть куточок трикутника за верхній бортик. Переверніть і розправте крила метелика.
 7. За таким же принципом зробіть багато інших метеликів різних кольорів паперу.
 8. Тепер пришийте рівно по центру метелики довгу нитку і повісьте композицію з орігамі на стіну або прикрасьте нею стеля в дитячій кімнаті.

Такий спосіб оновлення стін, як паперові метелики, вимагає від виконавця чимало часу, посидючості, терпіння, фантазії і таланту. Тільки так можна добитися ефектного результату. Проте витрачені зусилля того варті. Чарівні пурхають метелики насправді здатні освіжити навіть дуже старий ремонт, привнести в кімнату особливий затишок, тепло та весняний настрій, навіть коли за вікном вирує хуртовина. Виберіть для себе найбільш підходящий варіант і сміливо приступайте до його реалізації.

Залишити коментар