Червоні плями на обличчі у грудничка

Будь-які проблеми зі здоров’ям малюка викликають у його батьків термінове бажання дізнатися причини і як можна швидше знайти спосіб їх усунення, навіть якщо це абсолютно безпечна подряпина або маленький синець. А як бути з червоними плямами на обличчі у немовляти? Чому вони з’являються, що з ними зробити?

Причини появи червоних плям у немовляти

Точний діагноз можна поставити тільки після врахування всіх симптомів, що супроводжують ці шкірні реакції. Лікарі радять спостерігати за тим, доставляють чи плями дискомфорт дитині, мають рельєф і щільність, не змінюють розмір, форму і кількість. Крім того, важливо з’ясувати, чи немає ще якихось погіршень самопочуття у малюка – температури, сльозоточивості, змін настрою і т. д.

Всю масу передумов, які можуть спричинити за собою утворення червоних плям на дитячому обличчі, фахівці ділять на 4 групи:

 • Симптоми захворювань;
 • Алергічні реакції;
 • Родові патології;
 • Механічні пошкодження шкірних покривів.

Самою великою, звичайно ж, є категорія хвороб, які можуть характеризуватися таким симптомом. В першу чергу сюди включають інфекційні захворювання:

 • Краснуха. Супроводжується підвищенням температури тіла до 38 градусів, появи дрібних червоних плям у великій кількості, є вузликової висипом. Їх формування починається з обличчя і волосистої частини голови, потім переходить на тіло. Вірус передається тільки при близькому контакті з носієм, оскільки до навколишнього середовища стійкості не має.
 • Вітрянка або вітряна віспа. Характеризується тяжким перебігом у дорослих і простішим – у дітей. Теж супроводжується температурою і рясної висипом бульбашкового типу. При цьому висипання активно сверблять, що доставляє дискомфорт малюкові.
 • Скарлатина. Гостра інфекційна хвороба, при якій точкові червоні плями з’являються на 2 день, мають маленький розмір і супроводжуються сверблячкою. В місцях згинів (лікті, коліна, пахові складки) плями можуть утворювати цілі зливаються смуги. Шкіра при цьому лущиться. На обличчі плями базуються переважно на щоках.

Якщо червоні плями на обличчі у немовляти то з’являються, то зникають, поспостерігайте за тим, коли саме це відбувається. Наприклад, у деяких дітей тощо діагностується в момент емоційного напруження – істерики, сильних переживань. Після того, як він заспокоюється, шкірна реакція зникає або блідне. Це можуть бути родові плями, які залишаться з дитиною на все життя. Однак можливі і менш безболісні варіанти:

 • Алергічна реакція, якщо плями утворюються в один і той же час року або після прийому їжі. Втім, це лише найпоширеніші варіанти подразників – краще здати тест у імунолога.
 • Нестабільність ШКТ і її реакція на певну їжу або навіть на всі продукти харчування. До алергії відношення не має, проходить самостійно з віком.

Також уваги заслуговує питання акліматизації: це часом викликає проблеми навіть у дорослих, а дитячий недосконалий організм особливо гостро реагує на зміну клімату, атмосфери, води, тому червоні плями на обличчі – один з найпростіших варіантів такої реакції.

Виникнути подібна шкірна реакція може і у відповідь на укус комах – в основному це відбувається в літній період, коли особливу активність проявляють не тільки комарі, але і оводи, мухи, оси і т. д.

Способи вирішення проблеми

Що стосується лікування, то воно залежить від точної причини появи червоних плям. Якщо їх появою дитина зобов’язаний інфекційного захворювання, потрібно терміново звернутися до лікаря і разом з ним складати терапевтичний курс. При укусах комах з шкірною реакцією можна впоратися самостійно, якщо робити трав’яні примочки і дати дитині антигістамінний засіб (наприклад, Супрастин), вибір якого здійснюється за віком і індивідуальними параметрами дитини.

 • Червоні плями, спровоковані механічними пошкодженнями (удар, подряпина тощо) обов’язково обробляються антисептиком, оскільки почервоніння говорить про запалення даної ділянки.
 • Шкірні реакції при акліматизації вимагають підбір аптечного догляду, який заспокоїть роздратований епідерміс.
 • У разі алергії необхідно встановити точний подразник і дотримуватися рекомендацій, які Вам дасть лікар після проведення аналізів.
 • З родовими патологіями боротися набагато складніше, рішення завжди індивідуальне, залежить від конкретного випадку.

Підводячи підсумок, потрібно ще раз підкреслити, що причини появи червоних плям на обличчі у немовляти встановлюються після вивчення супутніх факторів. В більшості випадків краще звернутися до лікаря для встановлення діагнозу, ніж займатися самолікуванням, оскільки цей симптом може свідчити про початок гострої інфекційної хвороби.

Залишити коментар