Часте сечовипускання у чоловіків без болю

Доросла здорова людина при нормальному вживанні рідини в добу виділяє в середньому 1,5-2 л сечі. Це становить близько 75% від загального обсягу спожитого, решта ж виводитись з організму з потом і калом.

При таких умовах частота походів в туалет повинна бути в середньому 4-6 разів. Різні чинники можуть вплинути на учащенность і кількість діурезу окремої людини. Надмірне пиття або вживання «сечогінній» їжі, лікарські препарати сечогінної дії, переохолодження, хвороби, що викликають збільшення діурезу, запальні процеси.

Багато чоловіків середнього віку починають помічати, що часте сечовипускання без болю проявляється вночі. Це неприємно, адже позиви явні, а результат – несуттєвий. Давайте ж з’ясуємо, в чому причини частого сечовипускання у чоловіків і чи є від цього лікування?

Зауважимо, що через відсутність болю, одного з основних симптомів багатьох розладів, ми довгий час не надаємо особливого значення такого порушення, шукаємо якісь не пов’язані зі здоров’ям пояснення. На будь-яке відхилення без видимих причин слід вчасно і правильно відреагувати.

Навіть при відсутності больових відчуттів при виділенні сечі чоловікові слід звернути увагу на часті позиви. Зменшення прийому рідини – не вихід з положення. Адже один з симптомів різних урологічних розладів. Важливість діагностики їх на ранньому етапі незаперечна, так як деякі причини можуть виявитися вельми серйозними.

 1. Простатит на фоні урогенітальної інфекції або інших провокуючих факторів: постійні стреси, зниження імунітету, недотримання гігієни сексуальних відносин (безконтрольний, нерегулярний, незахищений секс), застійні процеси в органах малого тазу, переохолодження.
 2. Аденома передміхурової залози – доброякісна пухлина, під впливом якої відбувається здавлювання і викривлення уретри, з-за чого і ускладнюється процес виведення сечі. Доводиться постійно натужуватись. У сечовому накопичується залишкова сеча, що може провокувати біль та дисфункції органу.
 3. Рак простати – злоякісна пухлина (проявляється аналогічно аденомі).
 4. Гіперактивність сечового – викликає у чоловіків часте сечовипускання без болю вночі. Може провокувати нетримання.
 5. Цукровий діабет – викликає часті позиви, так і спрагу. Ці ознаки вказують на підвищення рівня глюкози.
 6. Запальні процеси в нирках, як і хронічна ниркова недостатність, а також уролітіаз. Додається больові відчуття в поперековому відділі спини, підвищується температура.
 7. Інфекції сечовивідних шляхів – патогенні мікроорганізми дратують слизову, посилюючи позиви.
 8. Цистит – запальний процес, не тільки учащающий позиви, з часом з’являється біль і ознаки нетримання з-за подразненою уретри.
 9. Серцева недостатність.
 10. Вікові зміни організму.
 11. Наслідок тривалого прийому сечогінних препаратів.
 12. Зловживання алкоголем, кофеїном, «сечогінній» їжею.
 13. Безболісне часте сечовипускання у чоловіків може нести і психологічний характер.

Як бачимо, причин більше, ніж одна. Отже, перед тим, як застосувати терапевтичну методику, потрібно чітко знати, від чого лікуватися.

Радимо пройти діагностику!

Наявність такої ознаки, безсумнівно приносити істотний дискомфорт, повинно насторожити чоловіка, від того призвести до уролога. На даний момент використовується кілька ефективних методик швидкого і максимально точного виявлення природи нездужання. До діагностичних заходів належать:

 • КТ, ТРУЗД, УЗД;
 • різні аналізи крові, сечі;
 • урофлуометрия;
 • пальцеве ректальне дослідження простати;
 • лабораторний аналіз наявності сечостатевої інфекції.

За результатами проведених досліджень призначається відповідне лікування. При виявленні ознак розладу нирок або ендокринної системи, терапія буде проходити під спостереженням нефролога або ендокринолога.

Як лікувати?

У більшості випадків лікування частого сечовипускання без болю – симптоматичне, традиційними і нетрадиційними методами. Важливим залишається дотримання всіх лікарських приписів, безперервність і повнота курсу, цілеспрямована терапія.

Консервативні методи:

 • антибіотикотерапія позбавить від інфекції;
 • альфа-адреноблокатори – розслаблюють тканини гладких м’язів простати і шийки сечового міхура, струм сечі збільшується;
 • гормонотерапія;
 • лікарські засоби рослинного походження.

Профілактичні заходи:

 • зниження норми вживання рідини;
 • відмова від їжі і напоїв, що провокують часте сечовипускання: кава, зелений чай, алкоголь, гострі спеції, соління, консервація;
 • помірність статевого життя;
 • комплекс вправ для зміцнення тазових м’язів;
 • підвищена увага до гігієни статевих органів;
 • здоровий спосіб життя.

Народні методи лікування:

 • трав’яний настій шавлії, звіробою, золототисячника і ромашки;
 • відвар з м’яти і оману;
 • настій на листі вишні і стеблинках смородини з додаванням висушеного «волосся» кукурудзи.

Фітозасобів при деяких захворюваннях можуть виявитися неефективними. Краще всього проконсультуватися з лікарем на предмет допустимості їх застосування.

Багато чоловіків не люблять лікуватися, що вже говорити про похід до лікаря. Але хіба можна пускати на самоплив таке порушення? Адже, якщо чоловік починає відвідувати туалет 10 і більше разів на добу, це говорить про явні негаразди зі здоров’ям.

Залишити коментар