Болять при вагітності кістки таза і ніг: що робити?

Ви з трепетом спостерігаєте за своїми почуттями в очікуванні появи на світ свого маленького пташеняти, все йде чудово, ніщо не віщує неприємностей. І раптом «небосхил затьмарюється» тривожними, болісними, болючими відчуттями.

Внизу, під «будиночком», де зараз живе малюк, щось трапилося. Тривога наростає: коли і що пішло не так?

З настанням вагітності в жіночому організмі відбувається безліч змін. Тіло майбутньої мами стрімко розбудовується для безпечного симбіозу з розвиваються плодом.

Одним з неприємних побічних ефектів цього процесу є відчуття, що все більше болять кістки тазу при вагітності. Область тазу, в якій розташовується зростаюча матка, зазнає найбільш очевидні зміни.

Матка кріпляться до кісток за допомогою зв’язок, що складаються з сполучних тканин, які в звичайному стані мало розтяжним. Під час вагітності це їх властивість неприйнятно, і природою був вироблений механізм, що дозволяє зв’язкам розтягуватися.

Цю задачу у вагітних виконує гормон релаксин. Але при цьому він діє на всі зв’язки в тілі, в тому числі на зв’язки, що з’єднують тазові кістки. Саме це пояснює, чому починають боліти кістки тазу при вагітності на досить ранніх термінах.

А в міру зростання плоду навантаження все більше зростає і все більше болить таз і кістки ніг, вимушені переносити всі «принади» збільшення ваги матері і плода.

На жаль, такий стан речей зберігатиметься до самих пологів, а іноді й довше.

Бувають зайвими побоювання, коли починають боліти кістки таза і ніг?

Майбутні мами дуже лякаються, коли не розуміють справжні причини болю, не зникають навіть при сидінні і лежанні. Багато хто думають, що їм не вистачає кальцію, і посилено прагнуть поповнити його запаси. Частково це справедливо, тому що нестача кальцію призводить до симфизиту – розрив зв’язок, що з’єднують тазові кістки спереду в області лобка.

Після прийому препаратів кальцію муки дійсно зменшуються. Але не варто забувати про те, що надлишок кальцію може пошкодити малюкові, коли в процесі пологів у нього виявляться занадто тверді кістки. Адже кальцій, який з’їдає мама, краще засвоюється плодом, ніж нею самою. Тому призначати і дозувати кальцій повинен ваш гінеколог. А для профілактики симфизита також потрібно носити підтримуючий корсет.

Абсолютно обґрунтовано жінок насторожує, не є тягнення сигналом до передчасної пологової діяльності. Дійсно, ці відчуття схожі, тому походу до гінеколога не уникнути. Єдине, що має заспокоїти до зустрічі з лікарем, так це розслаблена матка, якщо вас турбують болі виникли через розтягнення зв’язок.

Справжні причини болю в тазу

З наближенням пологів ниючі відчуття у жінок тільки посилюються. Все більше починають боліти кістки тазу ззаду при сидінні.

Це пояснюється тим, що перед пологами куприк відхиляється назовні, зазвичай нахилений у порожнину тіла. Це потрібно, щоб дитині було легше проходити через родові шляхи, не травмуючи при цьому маму.

Також велику рухливість з наближенням пологів набувають попереково-крижові зчленування.

Це потрібно, щоб кістки тазу склали єдину площину зі став сильно вигнутим за час вагітності хребтом, для проходження малюка по родових шляхах.

А оскільки при посилилася рухливості попереково-крижовий відділ ще й несе вага плоду, це також стає причиною сильного дискомфорту, особливо, якщо у мами є захворювання хребта або м’язи спини недостатньо міцні.

Викликають біль у тазовій області та натягивающиеся під вагою дитини спайки, варикозні вени, тиск голівки малюка на м’язи промежини.

Перераховані причини, на жаль, природні, і назовсім до пологів неприємні відчуття не зникнуть. Є можливість лише трохи їх заспокоїти.

Як зменшити біль?

Відразу обмовимося, що без узгодження з лікарем не можна приймати ніяких знеболюючих засобів – ні внутрішньо, ні зовні.

Ось кілька безпечних способів попередження і зменшення страждань при хворобливості тазових кісток:

 • у положенні сидячи ноги не повинні лежати один на інший, а коліна завжди знаходяться нижче тазу;
 • сидіть і лежите на жорсткій поверхні, особливо коли болі посилюються, але краще постарайтеся придбати ортопедичний матрац;
 • відмовтеся на час від взуття на високих підборах;
 • слідкуйте за своєю вагою і не набирайте зайві кілограми;
 • менше ходіть на далекі відстані і сходами;
 • використовуйте бандаж для підтримки живота;
 • завжди намагайтеся розташувати своє тіло симетрично і стійко;
 • підкладайте подушки під коліна і таз під час відпочинку, зменшуючи тиск дитини на таз;
 • займайтеся вправами для спини вдома і в басейні;
 • спробуйте спеціальні курси йоги для майбутніх мам.

В домашніх умовах добре знімають біль у спині нескладні вправи:

 • «Кішка». Для його виконання потрібно стати на карачки і поперемінно вигинайте спину вгору і розслабляйте її.
 • Можна, лежачи на спині, декілька разів підтягти стопи до сідниць і повернути у вихідне положення. Коліна при цьому розводите в сторони.
 • Продовжуючи лежати на спині з підтягнутими до сідниць п’ятами кілька разів підніміть і опустіть поперек і стегна.

Чому болять кістки таза і після пологів?

Іноді молоді мами скаржаться на те, що після народження дитини вони продовжують відчувати хворобливий дискомфорт. Це зовсім не виключено, оскільки в процесі пологів могли з’явитися численні мікротравми, з-за яких сповільнюється відновлення зв’язок і сходження кісток після пологів.

Крім того, зазвичай годуючим мамам з-за грудного вигодовування не вистачає кальцію, що теж посилює нездужання. Повністю пройти болю повинні максимум через півроку після народження дитини.

Якщо цього не відбувається, потрібно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Під час відновлювального післяпологового періоду, щоб полегшити стан, слід уникати великих фізичних завантажень, носити фіксатор для тазу, спати в позі жаби, підклавши під коліна подушки.

Для жінок, які тільки планують завести дитину, є можливість звести до мінімуму ймовірність виникнення болю в ділянці таза, почавши активно готуватися до вагітності. Загартовуйте і зміцнюйте своє тіло, особливо спину.

Харчуйтеся збалансовано, стежачи за вагою і насичуючи організм кальцієм і вітамінами, які знадобляться майбутньому малюкові.

Ведіть здоровий і активний спосіб життя, більше бувайте на свіжому повітрі, і тоді вагітність стане для вас світлим і радісним періодом очікування зустрічі зі своїм маленьким дивом. А малюк народиться сильним і здоровим.

Залишити коментар