Чи ворушиться дитина при переймах?

Протягом вагітності майбутня мама відчуває рухи свого малюка. Однак близькість пологів може викликати у неї деякі побоювання, адже ворушіння плоду стають менш активними. В результаті цього важливо зрозуміти, повинен ворушитися дитина під час переймів і перед ними і в якій мірі?

Перед переймами

Коли малюк ворушиться в утробі матері, у неї виникають особливі почуття, які не можна ні з чим порівняти. Варто переживати і бігти до лікаря, якщо плід ближче до пологів став менш активним? Справа в тому, що в третьому триместрі його руху обмежуються, тому що зменшується обсяг вод біля нього. Так як малюк росте в розмірі, стає все менше місця для того, щоб активно рухатися. Однак її нервова система повністю дозріває, в результаті чого утворюються рефлекси, необхідні, в тому числі і для того, щоб благополучно з’явитися на світ і жити далі.

Чим ближче знайомство малюка з реальним світом за межами утроби своєї мами, тим рідше відбувається його ворушіння. Створюється відчуття, що він вщухає перед наступними важливими подіями. Це як затишшя перед бурею. Але з-за розмірів плода і обмеженою маткової порожнини жінка чудово відчуває практично будь-які його ворушіння. Дитина може навіть створювати біль, адже часто мама сама виявляється винною в його дискомфорт, наприклад, коли сідає нога на ногу. Рухи малюка в утробі наприкінці вагітності є своєрідним діалогом з його мамою. Так він повідомляє, що вона щось робить не так. До таких проявів потрібно бути уважними!

Ворушиться дитина перед сутичками? Так, але важливо пам’ятати, що внутрішні поштовхи активні тільки до 32-34 тижні. В останні дні вагітності ворушіння можуть стати настільки рідкісними, що жінка може почати хвилюватися про стан свого малюка. Якщо є якісь побоювання і дитина занадто затих, потрібно звернутися до лікаря, щоб визначити стан плоду. Повна відсутність рухів дитини перед сутичками може говорити про кисневому голодуванні або гіпоксії, а це значить, що потрібно приймати серйозні заходи. Але якщо малюк дуже активний, теж необхідно звернутися до лікаря. Навіть найменші підозри повинні бути спростовані або підтверджені фахівцем!

Тому важливо, щоб в кінці вагітності поруч завжди був той, хто в будь-який момент може доставити жінку в лікарню. Іноді потрібні невідкладні дії, від яких залежить життя малюка або його мами.

Під час переймів

Ворушиться дитина під час сутичок? Безумовно, адже це важлива частина родового акту. Поки жінка відчуває терпиму біль, вона може відчувати всі ворушіння дитини. Але по мірі скорочення спокійних проміжків між переймами біль наростає.

Жінці важко зрозуміти, чи ворушиться її малюк, який знаходиться в шоці, адже спокійна обстановка змінилася чимось сумбурним. Він починається відштовхуватися ніжками від передньої маткової стінки, але із-за болів його мама може це не відчути. До речі, занадто активні рухи плоду можуть свідчити про гіпоксії, тоді лікар зробить необхідні дії.

Малюк, як активний учасник процесу пологів, у другій фазі все сильніше впирається в маточне дно своєю голівкою. І жінка здатна відчувати при цьому кожен його рух, що може викликати різі в нижній частині живота.

Але все це не вічно. Як тільки малюк з’явиться на світ, пройдуть і сутички, і болю. Тепер жінці не доведеться стежити за рухами свого чада всередині себе, адже вона буде бачити його лицем до лиця і радіти, що заради цих прекрасних моментів змогла зберегти його і перенести тяжкість пологів!

Залишити коментар