Болить спина в області лопаток праворуч і ззаду: причини

Болить спина між лопаток? З такими відчуттями знайомі багато. І якщо одним, випробувавши подібне, вистачає сил і розуму шукати причину, інші воліють без розбору пити знеболюючі таблетки, довівши ситуацію до критичної точки, коли вже «ні зітхнути, ні охнуть». Розберемося, які причини можуть викликати таку біль.

Цей підступний постріл у спину

Приводом для виникнення гострих, колють або ниючих болів в області лопаток можуть стати різноманітні фактори. Звичайно, найчастіше ми грішимо на сидячий спосіб життя або тривалу роботу за комп’ютером. Справедливості заради варто сказати, що в основному так і буває. Але характер таких болів непостійний, і неприємні відчуття зникають без будь-яких зусиль з боку людини через деякий час.

А ось тривалі проблеми з хребтом можуть бути першою ознакою розвитку серйозних захворювань, вирішити які за допомогою одного лише масажу або тривалого відпочинку неможливо. Патологія визначається в залежності від місця локалізації симптому. Зупинимося на цьому детальніше.

Абсцес шлунка і дванадцятипалої кишки

Проблема розташовується в епігастрії, але в процесі розвитку можуть бути порушені і інші області тіла. У подібних випадках пацієнти скаржаться на те, що болить спина в області лопаток позаду, при цьому коле в грудному відділі хребта. Характер больових відчуттів може бути як періодичним, наростаючим після прийому їжі, так і сезонним, які виникають у певний час доби.

Особливістю виразкових уражень тканин шлунка є те, що хворобливі відчуття повністю слабшають після блювоти, це і дозволяє лікарям поставити правильний діагноз.

Дистрофічні порушення м’язової тканини шийного відділу хребта

Це захворювання можна відрізнити від інших патологій за допомогою таких симптомів, як:

  • тупий біль в одній частині спини трохи нижче потилиці;
  • при різких нахилах голови або сильному навантаженні на хребет біль посилюється, а в стані спокою практично непомітна;
  • іноді можна відчути поколювання в руці або голові;
  • створюється враження, що по плечах повзають мурашки, а м’язи в області лопаток затерпають;
  • часто турбують напади раптового запаморочення.

Інфаркт міокарда

Інфаркт є частою причиною виникнення хворобливих відчуттів в області грудної клітини і між лопаток. Інфаркту завжди передує напад гострої стенокардії — коли спина болить у правому підребер’ї та області лопатки.

Здавлення або роздратування міжреберних нервів

При невралгії біль носить скоріше оперізуючий і нападоподібний характер. Зазвичай неприємні відчуття практично не турбують людину, що знаходиться в стані спокою, а навпаки, посилюються при фізичних навантаженнях, різкому кашлі. Крім того, біль може віддавати в область серця, на поперек або руки.

Травми

Якщо характер болю виразний і пацієнт може з легкістю відрізнити, що у нього болить — м’язи в області лопаток або сама кісткова тканина, в першу чергу слід виключити можливість травми. Вона може бути викликана сильним ударом по спині, вивихом руки, падінням і багатьма іншими факторами. У цьому випадку з’являються набряклість і почервоніння м’яких тканин в області пошкодження.

Інфекційні захворювання органів дихання

Коли болить спина в області лопаток при кашлі, причину треба шукати в інфекційно-вірусних захворюваннях. Найчастіше це плеврит, туберкульоз, пневмонія або загострення хронічного бронхіту. Такі зміни в організмі завжди виникають на фоні підвищеної температури тіла, ознобу і лихоманки, ломоти в суглобах і нічного потіння.

Як повинна проходити діагностика?

Спираючись лише на словесне опис проблеми, буває складно визначити, чому болить спина в області лопаток, особливо якщо цим питанням ви вирішили зайнятися самостійно. Лікарі для постановки правильного діагнозу використовують безліч різноманітних підходів і методів.

У першу чергу проводиться огляд хребта і м’яких тканин на наявність зовнішніх змін і ознак. Крім того, при огляді лікар зможе помітити просторові відхилення міжхребцевих дисків та інші проблеми кісткових складових хребта.

Потім в обов’язковому порядку робиться рентген з декількох сторін тіла. А якщо є підозра на розвиток остеохондрозу, призначається комп’ютерне обстеження. При неврологічних проблемах потрібні дуплексне сканування і інші функціональні дослідження судин. При будь-яких дистрофічних змін в кістковій тканині або м’язах беруть біохімічний і гормональний аналіз. Якщо болить спина в області лопаток справа, потрібно буде відстежити роботу серця і пройти кардіограму.

Навіть самому досвідченому фахівцеві в постановці діагнозу ніяк не обійтися без допомоги колег інших спеціальностей і напрямків. Що вже говорити про можливості самостійного діагностування проблеми. Тут основне правило таке: якщо раніше ви вже проходили обстеження і знаєте причини виникнення болю, можна спробувати самостійно вжити необхідні заходи. А коли відчуття для вас нові й незвідані, з візитом до лікаря краще не затягувати.

Крім того, що у фахівця більше можливостей поглянути на хребет з різних ракурсів, він ще й зможе тут же призначити необхідне лікування — гімнастику, масаж, прийом таблеток, голковколювання та ін.

Кілька секретів здорового хребта

Хребет – це початок всіх початків. І часто болі в спині, в області лопаток мають причини, поява яких була спровокована самою людиною. Уникнути багатьох проблем можна, якщо приділити увагу таким чинникам:

  • Високі підбори. Кожен зайвий сантиметр на платформі збільшує навантаження на хребет в середньому на 10-15 кілограм.
  • Неправильна робоча поза та довге сидіння за комп’ютером. Запам’ятайте одне золоте правило: все добре, коли в міру. Робіть перерви в роботі на 15-20 хвилин кожні півгодини, замініть звичайний табурет зручним ортопедичним кріслом.
  • Надмірна вага. Це тільки на перший погляд здається, що важко звисають боки, друге підборіддя і пивний животик несуть самі себе. Насправді ж спасибі варто сказати нашому кісткового скелету.
  • Шкідливі звички. Куріння, наркоманія та алкогольна залежність – причини багатьох захворювань сучасної людини. Все це не просто осідає в нашому організмі, але і руйнує будова м’язової тканини, кісток і хребта.
  • Малорухливий спосіб життя. Їздити скрізь на автомобілі, звичайно, добре, але ніщо не може замінити нам щоденних піших прогулянок. І який би не був напружений графік роботи, робіть зарядку хоча б раз на два дні.

Якщо дотримувати всі запобіжні заходи, а також регулярно проходити медичне обстеження, можна надовго зберегти бадьорість духу, правильну поставу і міцну спину. Будьте здорові!

Залишити коментар