Близько знайомимося з хижаками рослинного походження

Основне живлення рослин-хижаків – комахи. Ці квіти застосовують 5 різних методів для полювання, і при цьому сам спосіб абсолютно не залежить від виду рослини. В даний час відомо понад 500 видів рослин, їх можна знайти в різних куточках планети.

Багато відомих «хижаків» росте в Африці, Південній Америці та Австралії. Також вони мешкають у Росії, наприклад, Росичка і Венерина Мухоловка.

Хижа квітка «Венерина Мухоловка»

Ця квітка є самим вражаючим рослиною, яке росте і в Північній Америці. Незважаючи на те, що довжина не перевищує 20 сантиметрів, це аж ніяк не впливає на його популярність, як своєрідного екзотичного прикраси в інтер’єрі будинку.

Відмітна особливість Мухоловки в тому, що у неї дійсно є своєрідна модель поведінки.

Дионея приманює своїм особливим запахом комах. Як тільки потенційна жертва стосується чутливих волосків, квітка зачинив навколо неї стулки, прямо як капкан. Навіть зовні Дионея схожа на пащу.

При близькій відстані можна побачити, що у неї теж є зуби. Насправді це волосинки, які необхідні для більш міцного схлопування «щелеп» – стулок квітки.

Протягом усього року квіточка росте при температурі 22-27 градусів вище нуля, влітку витримує навіть до 35 градусів, не більше. Низьких температур він боїться. Цей хижак досить примхливий. Він обожнює свіже повітря, але на протязі починає хворіти.

У тераріумі він почне задихатися. Вологість повітря для рослини оптимально становить від 40 до 75%. В умовах зниженої вологості корені рекомендується тримати у зволоженому грунті.

Найкраще добриво в домашніх умовах для цих кольорів – живі комахи, але тільки у 2 розміри менше стулок. Не можна годувати жуками, оснащеними твердим панциром, метеликами і дощовими черв’яками. Для дорослих рослин на літо вистачить 3 мух або комарів.

Як доглядати за квітами-хижаками в домашніх умовах

Їх вирощують в закритих приміщеннях або відкритому грунті. Поширені кімнатні рослини-хижаки: Саррацения Пурпурова, Венерина Мухоловка, Росичка. Найбільш вибагливий у догляді є Жірянка. У природі вона росте в болотистій місцевості, а в будинку приносить величезну користь, так як поглинає докучливих комах.

Грунт біля рослин завжди повинна бути трохи вологим. Поживні елементи, необхідні
звичайним квітам, можуть негативно вплинути на даних представників флори і нашкодити їм. Тому кращий вибір – грунт з низькою кислотністю: вермикуліт, перліт, сфагнум.

Полив потрібно проводити тільки чистою водою без вмісту хлору. Вода повинна бути талої, дощової або дистильованої. Поливайте дуже акуратно, якщо ненароком намочити пастку рослини, вона моментально схлопнется.

Клітка для домашнього квітки-хижака

Таким рослинам не підходять глиняні горщики, так як вони містять солі, шкідливі для м’ясоїдних. Вибирайте пластикові вази з дренажними отворами. Хижаки люблять світло, так що при нестачі природного освітлення, подбайте про штучне. Максимально допустима температура для них – +25 градусів. Ні в якому разі не треба розташовувати горщики біля батареї опалення.

Живлення рослин

Плекати квіти-хижаки не доведеться, так як вони здатні виживати у досить жорстких умовах. У природі рослини принаджують комах в пастку, будинки необов’язково його годувати. Горщик з квіткою помістіть серед звичайних рослин, і хижаки самостійно перекусять комариком або мушкою.

Годувати м’ясоїдних ви можете ручним способом. Правда, жертва повинна буде підходити за розміром і величиною пастці, а також бути живою. Якщо Мухоловка зачинить мертву жертву і виявить, що вона не ворушаться, просто перестане її перетравлювати.

А великий розмір жертви у Дионеи викликає нещільне закривання стулок, в результаті чого вона може загнити.

Якщо рослина приживеться у вашому будинку, вражень від спостереження за процесом життєдіяльності хижака вистачить надовго.

Залишити коментар