Мінеральні добрива для картоплі

Наскільки ефективними виявляться мінеральні добрива для картоплі, визначає термін посадки культури і методи внесення органіки, краще всього, якщо підгодівля буде здійснюватися в декілька етапів.

Як правило, у вигляді основного добрива мінеральні сполуки вносять восени перед оранкою або під культиватор перед посадкою картоплі, в якості додаткової обробки можна прямо на грядки або в лунку в процесі посіву.

Мінеральні добрива, що використовуються при посадці картоплі

Найкраща добавка для картоплі під час посадки – це нітрофоска, сировину укладають у кожну лунку, в розмірі однієї столової ложки. Ефективним добривом є кістяна мука, яка не тільки покращує якість продукту, але і підвищує крохмальні якості картоплі, крім того, таке з’єднання підвищує врожайність.

Якщо вірити досвідченим городникам, то краще всього удобрювати культуру гніздовим методом, суцільний спосіб обробки не такий ефективний, коли проводиться перекопування землі.

Підживлення грунту під картоплю прямо в лунку передбачає численні переваги, наприклад, можна максимально знизити витрати в майбутньому на підгодівлі. Крім того, органіка буде діяти саме в тому місці, де це найбільше необхідно.

Щоб підвищити врожайність картоплі, використовуючи мінеральні добрива, можна ще і застосовувати суперфосфати або кеміра, тоді вийде збалансоване і універсальне живлення грунту під культуру.

Від різних захворювань картопля захищає деревна зола, до того ж, це ще й природний вид добрива, все тому, що до її складу входять корисні елементи, у вигляді магнію і фосфору, калію. Вони допомагають рослині правильно і нормально розвиватися, сприяють посиленому зростанню картопляних бульб. Деревна зола у вигляді мінерального добрива може використовуватися не один раз, її можна сипати не тільки в кожну лунку, але і додатково обваляти кожен бульба перед посадкою. Така підгодівля позитивно впливає не тільки на ріст культури, але і на її смакові якості, цим видом мінеральних добрив у теплий і вологий період можна посипати листя картоплі, таким чином, захистивши їх від гниття. Крім цього, буде ще й додаткова підгодівля бадиллі.

Важливо! Щоб не нашкодити, а зробити краще, слід вибирати такі мінеральні сполуки, про яких щось відомо чи враховувати досвід і поради кваліфікованих городників.

Внесення мінеральних підживлень під картоплю

Від кількості і якості використовуваного добрива безпосередньо залежить урожай картоплі, стійкість рослини до хвороботворним бактеріям і шкідників, а також смакові характеристики і поживність культури. Застосування мінеральної органіки підвищує рівень білка в бульбах, окрім цього, кожна рослина, в тому числі й картопля, забирають з ґрунту достатня кількість азоту і калію, тому ці речовини треба поповнювати, щоб земля була родючою.

Найефективнішим засобом для картоплі, також є гній, який містить дуже багато корисних компонентів, що допомагають повноцінному харчуванню та розвитку культури. Але склад гною постійно змінюється, залежно від того, який вид тваринного його виробив, яке харчування було у цього звіра, важливо є підстилковий матеріал і метод складування органіки.

Періодичні внесення мінеральних сполук під картоплю надають грунту пухкості, покращують її структура і наділяють її гумусом, роботи виконуються під осінню чи весняну перекопування. Необхідно пам’ятати, що свіжий гній вноситься тільки навесні під посадку картоплі, те ж саме стосується і компосту, якщо добрива трохи, тоді його слід сипати безпосередньо в лунку, і зверху засипати землею, приблизно на 2 див.

Крім такого добавки, по можливості, можна додавати золу або пташиний послід, перемішані з грунтом, це дозволить захистити бульби від ґрунтової інфекції.

Максимальну дозу мінеральних добрив вносять тільки на важкому грунті, як правило, дози органіки визначає тип ґрунту. Наприклад, якщо земля дерново-подзолистая суглинистий, тоді знадобиться 40 тонн гною на 1 гектар, якщо це дерново-подзолистая супіщаний грунт, тоді необхідно використовувати 50 тонн на 1 гектар, в сирій лісовий ґрунт або лужної чорнозем додають 40 тонн на 1 га.

Крім усього іншого, для обробки землі під картоплю використовують і компости, до складу яких входять самі різні відходи і покидьки, це старі листя і скошені бур’яни, кухонні покидьки і зола, гнойова жижа і фекалії, торф і багато іншого. Оптимальні параметри для компостної купи – це висота 1 метр, ширина 2 м, що стосується довжини, то вона може бути будь-якою. Закладати таке добриво слід на ґрунті, де є глина, щоб у купі залишалися всі поживні речовини. У якості нижнього шару використовується торф, солома або сухі залишки після рослинності, саме такі компоненти добре затримують вологу і рідина.

Зверху купа також накривається торфом, доглядати за нею просто, достатньо її постійно перемішувати і поливати, коли суміш буде однорідна і землянистая, пухка і повітряна, значить, її можна використовувати для обробки грунту під картоплю. Як і гній, компост можна вносити суцільним методом або в кожну лунку під посадку бульби, головне, при використанні такого добрива стежити, щоб не було насіння бур’янів.

Інші мінеральні добавки під посадку картоплі

В якості підгодівлі городники часто використовують курячий послід, відмінне добриво для картоплі, тому що містить фосфор і азот, як правило, на 1 сотку землі знадобиться максимум 300 кг органіки. У деяких випадках такий вид органіки добре просушують, щоб послід був сипучим, і використовують у невеликій кількості, наприклад, на одну сотку грунту припадає 80 кг.

Є ще один тип природного та ефективного добрива під картоплю, це деревна зола або попіл від згорілого соломи, основними складовими є фосфор, калій і кальцій, магній і інші корисні компоненти. Такий вид підживлення знижує кислотні показники грунту, позитивно впливають на смакові якості врожаю, на одну сотку землі знадобиться максимум 15 кг добрива. Як правило, деревну золу вносять перед оранкою, навесні, або безпосередньо у лунку, але меншими обсягами, при цьому, перемішуючи з грунтом.

Зберігати деревну золу слід подалі від вологи, в сухому місці, вона володіє такими характерними властивостями, що здатна покращувати складу будь грунту, тому досвідчені городники рекомендують такі добавки у вигляді додаткового добрива до промислових засобів.

Картопля дуже любить зелені підгодівлі, які ще називають сидеральными, до таких рослин належать бобові, наприклад, люпин або конюшина, а також гірчиця, ріпак, жито і зернобобові культури. Ефективніше і краще всього зелені добрива діють на легкій піщаної і супіщаному грунті, покращуючи її структуру і збагачення поживними речовинами. Мало того, зелені добрива захищають грунт від шкідливих хвороб і ґрунтових шкідників. Як правило, такі добрива висаджують в грунт під кінець літа або в період ранньої осені, досвідчені городники виділяють певну площу під висадку сидеральних рослин, в результаті очищаючи весь земельну ділянку.

Слід не забувати і про те, що мінеральні підгодівлі використовують, тільки дотримуючись встановлені дози та пропорції, вимоги і правила, а також співвідношення між іншими поживними елементами.

Якщо мінеральних добрив не вистачає, тоді рослина втрачає стійкість до хвороботворних бактерій, смакові якості бульб губляться, з’єднання між шкіркою і м’якоттю стають слабшими, в результаті збільшується кількість нітратів.

Норми застосування органіки залежать від типу ґрунту і кількості органіки, яка була внесена в грунт, наприклад, для торф’янистих земель необхідно більше використовувати азоту, для чорнозему слід збільшувати норму фосфору. Є певні правила, які слід пам’ятати при використанні мінеральних підживлень. Якщо азот і фосфор використовується в гранулах, тоді такі добавки можна змішувати, в інших випадках кожен вид органіки вносять окремо.

Які мінеральні добрива підходять для картоплі, додатково можна дізнатися з відео

Залишити коментар