Азитроміцин при вагітності — інструкція по застосуванню

Всі майбутні мами піклуються про здоров’я зростаючого малюка в утробі і часто бояться приймати деякі лікарські препарати, боячись шкідливого впливу на плід, особливо антибіотики.

Але іноді терапія вимагає застосування ліків такого роду, в основному для вагітних препарат прописують Азитроміцин. Отримавши рецепт, жінка може задуматися, а чи можна пити Азитроміцин при вагітності?

Показання до застосування

В першу чергу необхідно розібратися, що являє собою Азитроміцин. Цей препарат належить до групи антибіотиків, відрізняються широким спектром.

Діюча речовина називається так само, як і препарат на його основі. Він бореться з такими мікроорганізмами, як грибок, анаеробні бактерії та мікроби. Механізм дії Азитроміцину полягає в тому, що він впливає на збудник захворювання, блокуючи процес їх розмноження, а якщо збільшити дозу ліків, то воно почне знищувати патогенні мікроорганізми.

Після прийому таблетки діюча речовина швидко виявляється в крові і поширюється в тканинах дихальної та сечовидільної систем, де чинить активний вплив. Навіть після закінчення курсу лікування Азитроміцин, що накопичився в організмі, буде надавати терапевтичний вплив протягом тижня.

Азитроміцин при вагітності може призначатися з наступних причин:

 • Інфекції сечостатевої системи;
 • Пієлонефрит та інші патології в нирках;
 • Пневмонії, бронхіти та інші захворювання дихальної системи;
 • Дерматологічні хвороби;
 • Тонзиліт, фарингіт та проблеми з носоглоткою;
 • Хламідіоз;
 • Гнійний отит;
 • Бактеріальний вагіноз.

Американськими вченими була розроблена спеціальна шкала, яка дозволяє визначити небезпеку лікарських засобів при вагітності.

Виглядає вона наступним чином:

 • Буквою А відзначають ліки, абсолютно нешкідливі для матері та дитини при вагітності;
 • Буква свідчить про те, що препарат можна використовувати при вагітності, оскільки ступінь його шкідливого впливу не була точно визначена;
 • Препарати із літерою с повинні прийматися з великою обережністю, оскільки є ризик ускладнень;
 • Буква D свідчить про небезпеку застосування під час вагітності;
 • Препарати, зазначені буквою Х, заборонені під час вагітності.

До препаратів категорії А можна віднести в основному тільки полівітамінні комплекси, тому, згідно з думкою фахівців, Азитроміцин під час вагітності можна приймати, оскільки він відноситься до категорії В, але, тим не менш, його шкідливість або безпека не була належним чином доведена.

У ході досліджень виявилося, що активна речовина може проникати крізь плаценту під час вагітності, але зовсім в невеликих кількостях, що не створює загрози для розвитку плода. Також було доведено за підсумками наукових спостережень, що жінки, які приймали Азитроміцин для лікування під час вагітності, народили цілком здорових дітей, як і ті вагітні, які даний антибіотик не брали.

Спосіб застосування і дозування

Важливо пам’ятати, що ліки не можна застосовувати під час 1 триместру, оскільки це може негативно позначитися на розвитку дитини. Ідеальний час, коли можна призначати Азитроміцин при вагітності – 2 триместр, коли зростаючий плід добре захищений плацентою і не схильний до негативних впливів антибіотика.

Перед застосуванням Азитроміцину важливо ретельно прочитати інструкцію по застосуванню, а також дотримуватися всі лікарські приписи. Лікар може призначити прийом ліків у вигляді таблеток, так і внутрішньовенне введення за допомогою крапельниці при вагітності.

Внутрішньом’язово або внутрішньовенно за допомогою шприца ліки зазвичай не вводиться.

Препарат приймається за півтори години до їжі або після неї, дозування відрізняється для кожного типу захворювання:

 • При хворобах, пов’язаних з дихальною системою або шкірою, необхідно приймати по півграма антибіотика один раз на день, курс лікування становить три дні;
 • Якщо була діагностована урогенітальна інфекція, доктор прописує по дві таблетки або 1 г Азитроміцину при вагітності, який потрібно приймати один раз на день;
 • Якщо жінку під час вагітності вкусив кліщ або був виявлений бореліоз, то курс лікування становить п’ять діб, в ході яких у перший день потрібно прийняти дві таблетки Азитроміцину (1 грам), а в наступні дні – по 0,5 грама.

Протипоказання

Перед використанням препарату під час вагітності необхідно ретельно ознайомитися з протипоказаннями, зазначеними в інструкції по застосуванню.

Важливо пам’ятати, що Азитроміцин на ранніх термінах вагітності використовувати категорично заборонено, оскільки дитина ще не захищений плацентою, а всі його важливі органи і системи тільки починають розвиватися, тому будь-який вплив може негативно позначитися на рості плода. Прийом антибіотика при вагітності виправдано лише в тому разі, якщо користь від його застосування перевищує ризик впливу на дитину.

Не слід застосовувати Азитроміцин при вагітності в 3 триместрі, особливо в кінці терміну, оскільки шкідливі речовини можуть накопичуватися в материнському молоці і передатися новонародженій дитині. У разі, якщо без використання таких препаратів неможливо обійтися, необхідно дочекатися закінчення курсу Азитроміцину і тільки тоді починати грудне вигодовування.

Прийом антибіотика при вагітності заборонений і в тому випадку, якщо у матері діагностована ниркова або печінкова недостатність, а також підвищена чутливість до компонентів препарату.

Не варто застосовувати медикамент разом з такими медикаментами:

 • Засобами від печії з магнію і алюмінію в складі;
 • Препаратами, що зменшують згортання крові (антикоагулянтами);
 • Ліками для зниження рівня цукру в крові.

Можливі побічні ефекти

Як і будь-який лікарський засіб, Азитроміцин, використовуваний під час вагітності, може викликати деякі побічні ефекти:

 • Почуття втоми, апатія, сонливість;
 • Сильні мігрені і шум у вухах;
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом, дисбактеріоз, нудота і блювання, шлункові розлади;
 • Прискорене серцебиття;
 • Кандидоз на статевих органах;
 • Алергія;
 • Запалення нирок;
 • Анафілактичний шок.

При лікуванні Азитроміцином під час вагітності необхідно ретельно стежити за своїм станом і при появі будь-яких ознак вищеперелічених побічних ефектів звертатися до лікаря. Передозування препаратом посилить побічні ефекти, а регулярне перевищення дози негативно впливає на печінку і може стати причиною застою жовчі.

Питання, як впливає Азитроміцин на вагітність, хвилює багатьох майбутніх мам, які переживають за нормальний розвиток своєї дитини. Тим не менш, важливо пам’ятати, що недоліковані при вагітності інфекції і захворювання, наприклад, хламідіоз, з-за якого дитина недоотримує корисні речовини і кисень, можуть стати причиною серйозних патологій і вад.

Тому в такому складному питанні при вагітності завжди потрібно консультуватися з лікарем, який вирішить, чи доцільно використовувати антибіотики і чи не буде шкоди від них більше, ніж користі, а також ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Залишити коментар