5 основних причин лущення шкіри стоп

Облазить шкіра стоп у малюка – досить частий симптом у практиці лікаря дерматолога і педіатра. Найчастіше такі прояви характерні для малюків перших років життя, рідше підлітків під час статевого дозрівання).

Батьків цікавлять основні причини виникнення таких проявів, і як з ними боротися?

У дитини облазить шкіра на ногах: основні причини

Для дітей і для дорослих будуть характерні приблизно однакові причини, але в силу анатомо-фізіологічних особливостей, у дітей одні фактори виникнення лущення будуть превалювати над іншими. Саме віковий фактор буде провідним у виявленні фактора – чому в малюка облазить шкіра на стопах і пальцях.

До основних причин можна віднести:

  • алергічні реакції. У дитини облазить не тільки шкіра на ногах, але і на руках, а причина може ховатися в алергічної реакції на засоби гігієни, пральні порошки і на продукти харчування;
  • грибкове ураження – відсутність навичок гігієни, збудники можуть мігрувати по всьому тілу малюка (він сам розносить інфекцію по своєму тілу, з брудними руками) і провокувати обширні ураження, такі ж симптоми може спровокувати мікробна інфекція – стафілококи і стрептококи;
  • нестача вітамінів також досить часта причина формування лущення, особливо в період стрибків зростання;
  • супутні захворювання: захворювання травного тракту, глистні інвазії, стресові ситуації тощо;
  • деякі лікарські препарати, наприклад, антибіотиків і гормональних препаратів.

У дитини облазить шкіра між пальцями ніг: який діагноз?

При зверненні до лікаря з скаргами на лущення шкіри ніг і рук доктор виставить діагноз – десквамація епітелію, але буде шукати причини, які спричинили такий стан. З вище сказаного випливає, що одні і ті ж симптоми можуть бути спровоковані різними причинами, які потребують абсолютно різному підході в лікуванні.

При десквамації облазить шкіра рук поступово, і першими симптомами патології буде саме свербіж, інтенсивність якого розвивається поступово. По мірі посилення свербежу і розчісування на подушечках пальців і між ними формуються бульбашки, розвиваються до пухирів без видимого вмісту і поступово лопаються.

За таким же принципом у дитини починає облазити шкіра на пальцях ніг. Після чого на місці ділянок злущування не залишається ніяких слідів і рубців. Як правило, десквамація з’являється у весняно-зимовий період, коли часто в організмі дітей реєструється нестача вітамінів.

Лікування десквамації вимагає комплексного підходу, тому матуся повинна дотримуватися основні правила: дотримуватися раціонального режиму харчування, дефіцитні часи року приймати додаткові комплекси вітамінів, постаратися урізноманітнити раціон харчування свіжими овочами та фруктами.

Вітаміни можуть значно підсилити захисні функції шкіри і запобігти приєднання супер-інфекції. Дотримання елементарних правил гігієни – запорука не тільки відсутність лущення на стопах, але приєднання вторинної інфекції, особливо якщо причина криється саме в грибках або мікробах.

Що робити, якщо у дитини на пальцях ніг облазить шкіра?

Як правило, специфічного лікування не потрібно, але тільки якщо мова не йде про грибковому або мікробному запаленні. Власних сил організм малюків цілком достатньо. Але для успішного необхідно виявити основну причину захворювання, і усунути її. Так при видаленні алергену, відновлювальні процеси сприяють швидкому відновленню шкірних покривів малюка.

Рекомендованим медикаментозним засобом лікування буде використання зволожуючих і живильних кремів, до складу яких входить сечовина, молочна кислота або силікон. Крем необхідно наносити на всю поверхню стоп і рук, особливо між пальцями. Для якнайшвидшого відновлення, будуть рекомендовані кератопластики – обліпихова масло, масляний розчин вітаміну А, сік алое і ін

Тільки при лабораторному підтвердженні мікробного або грибкового запалення, будуть рекомендовані мазі з антисептичної або антибактеріальної спрямованістю. Використання препаратів зі стероїдами виявляється неефективним.

Шкірні покриви людини – захист від навколишнього середовища, тому вони повинні бути повністю здоровими. У разі появи висипань, тріщин або лущення, необхідно звернутися до педіатра, для того щоб розібратися, чому в дитини на ногах облазить шкіра і які заходи необхідно вжити.

Залишити коментар