Вчимося підпорядковувати собі мислення співрозмовника і направляти його у «потрібне» русло

Мистецтво переконання людей – важливий навик, який може знадобитися нам у будь-якій життєвій ситуації. Він може допомогти нам у досягненні успіху й особистого щастя. Адже часто саме від цього психологічного інструменту залежить правильність ключових рішень з боку іншої людини, і саме вони можуть зіграти головну роль в наших цілях і перспективах.

Сповіщений, значить – озброєний!

Знаючи про маніпуляційних прийомів, ми можемо захиститися одних. Банальний приклад: продавець-консультант в магазині намагається продати нам річ, яка, по суті, абсолютно не потрібна нам. Під тиском ми часто починаємо роздумувати: «а чи так вона марна, чи, може, справді потрібна мені?».

В результаті ми повертаємося додому з купою непотребу, який буде порошитися в коморі до невизначених часів. І, звичайно, з спустошеним гаманцем.

Прийоми, про які ви сьогодні дізнаєтеся, також допоможуть вам досягти поставленої мети, адже практикувати їх можна на кому завгодно. Навіть на людину, який є високопоставленим особою, і від якого залежить ваш кар’єрний ріст. Деякі люди розцінюють такі цінні пізнання як інструмент підпорядкування, і часто використовують їх нераціонально.

Інші і зовсім намагаються перевести їх в деструктивний ключ. Але ви повинні розуміти, що методики маніпулювання повинні нести користь вам і виключати шкоди оточуючим. В іншому випадку, банальні закони Всесвіту спрацюють проти вас, і відберуть у вас все, що ви дістали нечесним шляхом.

Рефреймінг, або мистецтво переконувати словом

Щоб позначити свою точку зору як єдино вірну, можна використовувати такий нехитрий інструмент, як слово. Словом можна вбити і зцілити, це відомо всім ще від прадавніх філософів. Що вже говорити про те, що правильно підібране слово або вираз може обеззброїти опонента і прийняти вашу позицію, навіть якщо вона стійко суперечить його думку?

Розглянемо сказане на банальному прикладі. Скажімо, вам попадаються дві газети інформують про одне й те ж подію. Але в одному заголовку сказано так: «Агенти спецслужб затримали лідера провокаційною неформальної організації», а в іншому: «Агенти спецслужб скоїли збройний напад на невелике зібрання християн мусульманської країни на чолі з літньою жінкою». Прочитавши перший заголовок, ви напевно подумаєте: «Чудово, що в світі існують люди, здатні захищати чесної народ від терористів і сектантів!».

Однак якщо ви побачите заголовок в іншій газеті, ви, ймовірно, будете обурюватися про утиск християнської церкви на Близькому Сході, вважаючи терористами вже тих самих «доблесних» агентів спецслужб. Чи зміниться від цього основна думка інформації? Немає. Чи стане суть події іншою? Немає. Тільки уявіть собі, наскільки потужним інструментом маніпуляції є слово, якщо воно здатне порушити у вас настільки суперечливі почуття, враховуючи той факт, що сама подія від цього анітрохи не змінило своєї природи!

Інший, більш життєвий варіант. Ви приходите в магазин побутової техніки, щоб придбати мобільний телефон. Один продавець пропонує вам досить дешеву модель, при цьому вона є цілком якісною, і відповідає всім вашим вимогам. При цьому він каже: «Гарантую, що з цим телефоном у вас не виникне жодних проблем в найближчий рік!».

Інший консультант, бачачи осічку свого напарника, «бере вас у свої чіпкі лапки». Він пропонує вам останнє дітище компанії «Apple», яка коштує вдвічі, а то і втричі дорожче першого варіанта. Але він підносить вам його зі словами: «Ця модель чудово захищена від проникнення рідини, тому, якщо ви упустите її в воду, це буде безпечно».

В результаті ви купите другий телефон, навіть якщо по суті вас цілком влаштовував перший, більш вигідний варіант. І знаєте, чому? Людська підсвідомість влаштована таким чином, що різкіше реагує на негативні визначення. Слово «проблема», навіть якщо воно пов’язане із запереченням, вже несе в собі певний негативний посил.

Куди краще звучать слова «захист» і «безпека». Адже якщо вдуматися, обидва продавця описували вам одну і ту ж протекційну функцію!

Рефреймінг є прекрасним інструментом для маніпуляції свідомістю мас, тому часто використовується досвідченими і грамотними політиками.

Скажімо, у світі існує дві категорії активістів, серед яких постійно виникають палкі суперечки і сварки на тему аборту. І називаються вони «про-лайф» (за життя) і «про-чойс» (за вибором).

Слово «анти» не використовується ні в тому, ні в іншому випадку, оскільки ця приставка є негативною, і несе в собі відповідне забарвлення. Словосполучення «анти-аборт» здатне миттєво пробудити агресію, здавалося б, нейтральному людині, який раніше не дотримувався жодної позиції з цього приводу. І він тут же стане на бік «про-чойс», тому що вони пропагують ЗА вибір, а не ПРОТИ чого-небудь.

Засвойте головне – навіть одне «заряджене» слово може стати дуже ефективним. Використовуйте слова з нейтральним, позитивним і негативним забарвленням залежно від ситуації і мети переконання.

Ефект відображення

Кожен з нас в деякій мірі самолюбство, і з цим важко посперечатися. Навіть ті, хто на словах «ненавидить себе», потягнеться швидше до себе подібним, чим до противоположностям. Проведіть міні-тест. Припустимо, у вас є повна подруга, яка нескінченно нарікає на зайву вагу і плачеться про те, як вона неприваблива.

Підберіть дві фотографії, на одній з яких буде зображена майже анорексична леді, а на іншій – пишна дівчина з апетитними формами. Запитайте подругу, хто їй більше подобається. Вона майже гарантовано тицьне в другу фотографію.

До чого ми ведемо?

До того, що найпростіший рецепт того, як бездоганно переконати людину в своїй правоті – скопіювати його!

 • Мистецтво переконувати починається з уміння «грати з відбитком»;
 • Стійте напроти людини і намагайтеся дивитися йому в очі;
 • Слідкуйте за його мімікою і жестикуляцією;
 • Вибірково повторюйте те, що бачите – посмішки, рухи, повороти, нахили;
 • Не «відображайте» відразу – зачекайте пару секунд;
 • Говоріть з тією ж інтонацією.

Так ви створите в опонента підсвідомий ефект співпереживання і участі. І він легше довіриться вам.

Інтонування

Як правильно переконати сторонньої людини за допомогою слів?

Тут дуже важливо дотримуватися адекватне інтонування мовлення:

 • Ваша мова повинна бути структурованою і чіткою, без затримок і каламбурів;
 • Ви повинні говорити спокійно, але з відповідним емоційним забарвленням;
 • Ви обов’язково повинні навчитися робити смислові паузи і не вимовляти без умолка;
 • Вам потрібно вимовляти складні слова трохи протягнуто, щоб співрозмовник міг відмінно зрозуміти вас з першого разу;
 • Вам слід навчитися менше жестикулювати – це часто відволікає людину від суті розмови.

Чого робити не можна?

 1. Говорити одноманітно, нудно і без інтонації;
 2. Ковтати слова і робити безглузді тривалі паузи;
 3. Говорити все, що прийде в голову, навіть якщо це не несе ніякого смислового навантаження;
 4. Переходити на високі тони – це жахливо дратує кожної людини, навіть самого лояльного;
 5. Переходити на низькі тони – це відразу видає незацікавленість і сумніву у власній правоті.

Правильно казати – половина успіху. Правильно говорити і інтонувати – абсолютний успіх!

Попередження

Підсумуємо все вивчене невеликим списком експрес-рад, які продемонструють, чого ні в якому разі не можна робити в прагненні когось переконати:

 1. Не просіть і не вимагайте занадто багато чого;
 2. Не вмовляйте робити щось, що не відповідає добробуту людини;
 3. Не використовуйте сумнівної інформації в своїй переконуючої промови;
 4. Не говоріть про те, чого самі не знаєте або не пробували («Давай поїдемо відпочивати в Іспанію, там ж так класно – не знаходите, що це дещо сумнівно, враховуючи, що ви самі там ніколи не бували?);
 5. Не ігноруйте співрозмовника. Уважно вислуховуйте його точку зору і аналізуйте його. Так ви зможете не тільки підібрати найкращий метод маніпуляцій, але і покажете себе в кращому світлі.

Уміння переконувати людей – дуже цінне і важливе для кожного з нас. Осягати його кожен день, і звичайно, використовуйте тільки з благими намірами.

Залишити коментар